×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.7°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Svētdiena, 20. maijs, 2018
2. augusts, 2015
Drukāt

Vēlas sodīt par pastkastīšu piepildīšanu ar materiāliem svešvalodās (7)

Foto-LETAFoto-LETA

Reklāmu izdevumi daudzdzīvokļu mājas pastkastītēs.

Tieslietu ministrija (TM) rosina noteikt administratīvo sodu par prospektu, biļetenu, katalogu un citu materiālu nosūtīšanu vai izsniegšanu fiziskām vai juridiskām personām, ja šajos materiālos bez šo personu pieprasījuma līdztekus valsts valodai būs lietota arī svešvaloda.

Par šādu pārkāpumu materiālu izgatavošanas iniciatoriem vai pasūtītājiem paredzēts izteikt brīdinājumu vai uzlikt naudas sodu 140 eiro, bet juridiskām personām – no 140 līdz 7100 eiro. Attiecīgā norma formulēta tādā veidā, lai izslēgtu gadījumus, kad atbildība par materiālu nosūtīšanu vai izsniegšanu tiktu paredzēta tiem, kas nav to iniciatori vai pasūtītāji, bet veic materiālu tehnisku nosūtīšanu vai izsniegšanu.

Izmaiņas nepieciešamas arī tādēļ, ka pašlaik Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā minētās sankcijas par šādu materiālu izvietošanu neattiecas uz to novietošanu privātpersonu pastkastītēs, izriet no TM skaidrojuma.

Ministrija piedāvājusi veikt arī cita veida izmaiņas administratīvās atbildības tiesiskajā regulējumā valsts valodas lietošanas jomā.

Par ierosinātajiem priekšlikumiem vēl jālemj Saeimai.

Pievienot komentāru

Komentāri (7)

 1. Man ļoti nepatīk, ka manu privāto pastakastīti piestūķē ar reklāmām, kuras es neesmu pasūtījis! Taču, izrādās reklāmu iemetējiem (no Post Service un citiem) jāpilda plāns un Post Service savus darbiniekus pat kontrolē, kur bijuši un vai iemetuši! Viņiem ir GPS, un pie katras mājas jādod vadībai ziņa, ka viņi te bijuši! Lai izpildītu šo iemešanas plānu, viņi no pastkastītēm plēš nost uzlīmes ar lūgumu reklāmu nemest! Kad šī nekaunība beigsies? Kāpēc, pretēji manai gribai, plaukst manas pastkastītes piesārņošanas bizness?

 2. Kā būtu, ja LA ļautu komentēt tikai ar latīņu burtiem?
  Vai tas nenodrošinātu pietiekamu “daudzvalodību”?

  • О как значит, не нравится что ли? Или тоже приступ маразма случился? Don’t worry, be happy!

 3. Яркий пример очередного националистического маразма. Нет, чтоб запретить забивать почтовые ящики спамом, главное чтобы там, упаси боже, не было русского языка! Ну разве не маразм?! А запретите рекламу вообще, на любом языке, да во всех местах, и на телевидении тоже. Вот долго вы в своих тёплых креслах просидите после этого, а?

 4. Kad beidzot Latvija,ka visas Tiesiskas Valstis,tiks aizsargats privatipasums ?! Kad tiks ieveroti visas civilizetajas Valstis esossie likumi,kas aizsarga manu privatipasumu pastkasti,kura neraugoties uz uzrakstu,reklamas un citus man personigi neadresetus sutijumus,paskaste iemest aizliegts.Kadel
  kremla cekistu politiska apvieniba SC / Vienota Launuma Imperija & GKR & Bela Russ,var nesodita atlauties izplatit savas pretvalstiskas propagandas un dezinformacijas smerejumus,daleji man nesaprotama valoda,iemest mana pasta kastite.Uz mana ipasuma parvaldnieka bridinajuma rakstiem ,teroristiska apvieniba SC,nav atbildejusi.

 5. Nākošais solis ir Valsts un Pašvaldību iestādēs obligāti pakalpojumus iedzīvotājiem sniegt tikai Valsts valodā.
  Cik Rīgas domes KAC ir tūristi?

 6. Ir jāsoda par jebkura nepasūtīta materiāla stūķēšanu pastkastēs. Pastkaste ir privātīpāšums kas Latvijā esot svēts. Valodai šajā gadījumā nav nozīmes.

Draugiem Facebook Twitter Google+