×
Mobilā versija
+11°C
Marģers, Anastasija
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
9. februāris, 2012
Drukāt

Vēlas stingrākus sodus par seksuāliem noziegumiem pret nepilngadīgajiem

cietuma_restes

Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcija (VBTAI) aicina mainīt Krimināllikuma vairākos pantos veiktos grozījumus, kas mīkstina sodu personām par seksuāliem noziegumiem pret nepilngadīgām personām, aģentūru BNS informēja Labklājības ministrijas Komunikācijas nodaļas sabiedrisko attiecību speciāliste Liene Uzūle.

Samazinot maksimālo sodu vairākos pantos, tostarp par nepilngadīgo pavešanu netiklībā, par pamudināšanu stāties seksuālajās attiecībās, par dzimumsakariem, pederastiju un lesbiānismu ar personu līdz 16 gadu vecumam, šie noziegumi vairs netiek kvalificēti kā smagi, līdz ar to mainās pierādījumu iegūšanas un sagatavošanas process, kā arī lietas virzība līdz tiesai.

Līdz ar jauno Krimināllikuma grozījumu stāšanos spēkā ir pamatotas bažas uzskatīt, ka turpmāk šādu noziegumu izdarītājiem lielākajā daļā gadījumu būs lielas iespējas iztikt ar minimālu sodu vai vispār bez tā.

Tādēļ VBTAI ir sagatavojusi vēstuli Labklājības ministrijai ar lūgumu iespējami ātri virzīt tālākai izskatīšanai grozījumus Krimināllikumā, kas saglabātu līdz šim spēkā bijušo sodu mehānismu par seksuāliem noziegumiem pret nepilngadīgajiem.

VBTAI sīkāk informēs un izskaidros savu iniciatīvu preses konferencē 9.februārī plkst. 11 Ventspils ielā 53.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+