×
Mobilā versija
Brīdinājums +18°C
Vilis, Vilhelms
Pirmdiena, 28. maijs, 2018
17. marts, 2012
Drukāt

Vēlas veicināt skolotāju blogošanu

ucene

Radošuma nedēļas laikā UNESCO Latvijas Nacionālā komisija (LNK) un “Microsoft Latvia” izsludinājusi blogu konkursu, kurā aicināti piedalīties vispārējās un profesionālās izglītības iestāžu, mūzikas un mākslas skolu, kā arī interešu izglītības pedagogi.

Kā aģentūru LETA informēja UNESCO LNK konsultante Liene Krīvena, lai izceltu pedagogu pienesumu un pozitīvo pieredzi, UNESCO LNK, “Microsoft Latvia” un portāli “Skolotājs.lv” un “Nākotnesskola.lv” ir sākuši kopīgu projektu skolotāju radošuma un saziņas veicināšanai ar citiem pedagogiem, saviem audzēkņiem un viņu vecākiem caur blogošanu.

Konkursa mērķis ir apzināt skolotājus-blogotājus, kuri veiksmīgi izmanto e-vides iespējas savā ikdienas darbā ar skolēniem, kā arī pieredzes apmaiņai ar saviem kolēģiem, un izcelt viņu vidū interesantākos un veiksmīgākos blogus un pašus blogotājus, kā arī vairot skolotāju izpratni par e-vides iespējām izglītības jomā un blogošanas kultūras veidošanos izglītības nozarē Latvijā.

“Blogeris ir cilvēks ar hobiju, kurš dalās ar savām pārdomām par to, vērtējumiem un pieredzi. Veicinot blogošanu izglītībā, mēs mudinām skolotājus, kuriem viņu darbs sagādā prieku, stāstīt par to ikvienam un iedvesmot arī citus,” stāsta UNESCO LNK ģenerālsekretāre Dagnija Baltiņa.

Lai piedalītos konkursā, skolotājam vai skolotāju grupai jāizveido savs blogs, var pieteikt un attīstīt arī jau esošu blogu, kura saturs ir vērsts uz vienu vai vairākām kategorijām – skolotāja individuālais blogs, skolotāju kolektīva kopīgi veidots blogs, skolas vadītāja veidots blogs, klases blogs, projekta blogs, mācību priekšmeta blogs vai noderīgu mācību resursu bibliotēkas vietnes blogs.

“Microsoft Latvia” izglītības programmas vadītāja Zane Matesoviča atzīmēja, ka pēdējā laikā blogošana ir kļuvusi populāra – tā ir savas pieredzes, pārdomu, ideju publiska rakstīšana internetā. Blogs ir viegli lietojams, ērts un efektīvs zināšanu, pieredzes, labo ideju un prakses pārneses veids. Blogošana ir interesanta, taču ne tikai tāpēc, ka eksperimentēšana ar jaunajām informācijas un komunikācijas tehnoloģijām ir saistoša, bet galvenokārt tādēļ, ka tā ir saruna ar citiem un atvērtība pašam dalīties ar idejām un pārdomām.

Konkursam pieteiktos blogus katrā kategorijā vērtēs žūrija, kuras sastāvā tiks iekļauti neatkarīgi eksperti, sabiedrisku organizāciju, mediju un reklāmas aģentūru pārstāvji. Konkursa uzvarētāji tiks izziņoti un apbalvoti ikgadējās Latvijas skolu tehnoloģiju ekspozīcijas “LatSTE 2012” laikā.

Lai piedalītos konkursā, sākot ar 2012.gada 1.septembri blogs jāpiesaka vērtēšanai. Lai pieteiktu blogu vērtēšanai, jāaizpilda pieteikuma forma un jānosūta uz e-pasta adresi “blogi@skolotajs.lv” līdz 2012.gada 15.septembrim.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+