×
Mobilā versija
+5.8°C
Mirta, Ziedīte
Piektdiena, 20. aprīlis, 2018
21. jūlijs, 2015
Drukāt

Vēlas veidot Baltijas valstu paviljonu

Foto-LETAFoto-LETA

Kultūras ministrija noteikusi labākos piedāvājumus metu konkursam par Latvijas ekspozīcijas idejas koncepciju un īstenošanu Venēcijas biennāles 15. Starptautiskajā arhitektūras izstādē 2016. gadā.

Saskaņā ar Publisko iepirkumu likumu metu konkurss notiek divās kārtās. Izvērtējot iesniegtās idejas un to īstenošanas piedāvājumu, trīs augstāk novērtēto vietu ieguvēji ir “Trīs valstu paviljons” (Archfondas un projekta autori), “Pārejas telpa” (biedrība “KIM?”, arhitektu birojs “Sampling”) un “Metode: Metafora” (SIA “Pareizā ķīmija”, arhitektu birojs NRJA). Projekta “Trīs valstu paviljons” autori ir Niklāvs Paegle, Kārlis Bērziņš, Dagnija Smilga, Laila Zariņa, Jurga Daubaraite, Ona Lozuraitīte, Johans Tali, Jonas Žakausks. Šos autorus aicinās uz otro kārtu – sarunu procedūru ar iepirkuma komisiju par līguma nosacījumu izpildi. “Pieteikums Venēcijas biennāles ekspozīcijai ir īpašs ar ideju apvienot trīs Baltijas valstu arhitektūras intelektuālo, radošo, sociālo un izziņas potenciālu vienā kopumā. Tā virsvērtība ir telpisko struktūru analīze sociālo un ģeopolitisko procesu kontekstā,” vērtējot “Trīs valstu paviljona” pieteikumu, teicis žūrijas komisijas priekšsēdētājs Jānis Dripe (attēlā).

Arhitekta, Kultūras ministrijas Investīciju un projektu nodaļas eksperta Jāņa Dripes vadībā žūrijas komisijā darbojās četri arhitekti, Latvijas Arhitektu savienības biedri – arhitektu biroja “Sudraba arhitektūra” līdzīpašnieks Reinis Liepiņš, arhitektu biroja “Sarma un Norde” līdzīpašnieks Visvaldis Sarma, pašvaldības aģentūras “Rīgas pilsētas arhitekta birojs” projektu vadītāja Zanda Treimane un arhitektu biroja “PUNA arhitekti” līdzīpašniece Līga Apine. Venēcijas arhitektūras biennāle ir vērienīgākā un prestižākā arhitektūras izstāde pasaulē. Latvija ar nacionālo ekspozīciju tajā piedalās kopš 2002. gada, un 2016. gadā būs mūsu valsts septītā dalības reize.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+