×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.5°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
12. oktobris, 2015
Drukāt

Vēlēšanas Baltkrievijā atzīst par notikušām

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Baltkrievijas vēlēšanu iecirkņos līdz plkst. 12 pēc vietējā laika bija nobalsojusi jau vairāk nekā puse balsstiesīgo iedzīvotāju.

Baltkrievijas vēlēšanu iecirkņos vakar līdz plkst. 12 pēc vietējā laika bija nobalsojusi jau vairāk nekā puse balsstiesīgo iedzīvotāju, kas nozīmē, ka vēlēšanas atzīstamas par notikušām.

Vēlēšanās vieglu uzvaru piedzīvojis Aleksandrs Lukašenko, kurš Baltkrievijā valda jau kopš 1994. gada. Viņš pats balsoja Baltkrievijas 1. vēlēšanu iecirknī kopā ar jaunāko dēlu Nikolaju un paziņoja, ka Baltkrievija nekad nebūs uzbrukuma laukums jebkurai citai valstij, kā arī izteica pārliecību, ka Ukrainā drīz tiks nodibināts miers. Lukašenko arī uzsvēra, ka iespējama attiecību uzlabošanās ar Rietumiem: “Visu, ko Rietumi vēlējās, visu, ko Rietumi gribēja redzēt prezidenta vēlēšanās Baltkrievijā, atzīstu godīgi, esam izdarījuši, tādēļ, ja Rietumi vēlas veidot ar mums attiecības, neviens un nekas nevar traucēt.” 61 gadu vecais Lukašenko, kurš savulaik izpelnījies palamu “Eiropas pēdējais diktators” un pret kura režīmu Rietumi par cilvēktiesību pārkāpumiem vērsuši sankcijas, jau tagad kļuvis par Eiropā visilgāk pie varas bijušo līderi.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+