Mobilā versija
Brīdinājums +4.2°C
Gvido, Atvars
Ceturtdiena, 30. marts, 2017
4. decembris, 2015
Drukāt

Francijā vēlēšanās panākumus varētu gūt galēji labējie

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Marina Lepēna

Francijā, kas vēl nav atguvusies pēc Parīzes teroraktiem, svētdien notiek reģionālo vēlēšanu pirmā kārta, kurā ievērojamus panākumus varētu gūt galēji labējā Nacionālā fronte (FN).

Tās līdere Marina Lepēna cer kļūt par kādreizējā sociālistu bastiona – Nora–Padekalē–Pikardijas reģiona – prezidenti, kamēr viņas 25 gadus vecajai māsasmeitai Marionai Marešālai-Lepēnai ir izredzes to pašu paveikt Provansas–Alpu–Azūra Krasta reģionā. Pēc Parīzes teroraktiem, kuros islāma ekstrēmisti 13. novembrī noslepkavoja 130 cilvēkus, FN popularitāte piedzīvojusi kārtējo lēcienu, un, kā liecina aptaujas, valsts mērogā par galēji labējiem ir gatavi balsot 27 līdz 30% franču. Bijušais Francijas premjerministrs Fransuā Fijons atzinis, ka galēji labējo popularitāte aug, jo franču tauta ir nikna, un brīdinājis, ka gadījumā, ja FN nostiprināsies reģionu līmenī, tā varēs destabilizēt valsti. Savukārt sociālistu līderis Žans Kristofs Kambadelis apgalvo, ka aptaujas neliecina par atbalstu Nacionālajai frontei, bet gan par baiļu līmeni Francijā.

Pievienot komentāru

Lietuvas prokuratūra atklāj baisā nozieguma detaļas Lietuvas prokuratūra paziņojusi, ka bažas rada aizdomās par četru ģimenes locekļu nogalināšanu aizturētā 26 gadus vecā Egidija Anupraiša psihiskais stāvoklis.
Draugiem Facebook Twitter Google+