Pasaulē
Eiropa

Vēlēšanās Šveicē ieguvumi “zaļajiem”, pārējās partijas zaudē balsis0


“Zaļās partijas” pārstāvji.  Šveicē svētdien, 20.oktobrī, notikušajās federālā parlamenta vēlēšanās “zaļajiem” izdevies uzlabot savus rezultātus
“Zaļās partijas” pārstāvji. Šveicē svētdien, 20.oktobrī, notikušajās federālā parlamenta vēlēšanās “zaļajiem” izdevies uzlabot savus rezultātus
Foto: SCANPIX/AFP/LETA

Šveicē svētdien notikušajās federālā parlamenta vēlēšanās “zaļajiem” izdevies uzlabot savus rezultātus, salīdzinot ar iepriekšējām vēlēšanām, kamēr pārējās partijas zaudējušas balsis.

Vēlēšanās visvairāk balsu izcīnījusi labējā Šveices Tautas partija (SVP), kas ieguvusi 25,6% balsu jeb par 3,8 procentpunktiem mazāk nekā 2015.gadā, liecina rezultāti.

Tikmēr Zaļo partija saņēmusi 13,2% balsu jeb par 6,1 procentpunktiem vairāk nekā iepriekšējās vēlēšanās, bet Zaļā liberālā partija ieguvusi 7,8% balsu jeb par 3,2 procentpunktiem vairāk nekā 2015.gadā.

Šajās vēlēšanās jautājums, kas Šveices pilsoņus satrauca visvairāk, bija klimata pārmaiņas, liecina sabiedriskās domas aptaujas.

Otrajā vietā ir sociāldemokrāti, kas saņēmuši 16,8% balsu jeb par diviem procentpunktiem mazāk nekā iepriekšējās vēlēšanās, bet trešajā vietā – liberāļi, kas ieguvuši 15,1% balsu jeb par 1,3 procentpunktiem mazāk nekā pirms četriem gadiem.

Kristīgi demokrātiskā tautas partija ieguvusi 11,4% balsu jeb par 0,2 procentpunktiem mazāk nekā iepriekšējās vēlēšanās.

Saistītie raksti

Jau vēstīts, ka Šveicē svētdien notika federālā parlamenta vēlēšanas, kurās norisinājās cīņa par 200 deputātu vietām Nacionālajā sapulcē un par 46 senatoru vietām.

11.decembrī jaunajam parlamenta sasaukumam būs jāievēl Šveices Federālā padome jeb valdība. Septiņi padomes locekļu posteņi tradicionāli tiek sadalīti starp lielākajām partijām un prezidenta amats reizi gadā rotācijas kārtībā ceļo starp padomes locekļiem.

LA.lv
VS
Viesturs Sprūde
Pasaulē
Hitlera cilindrs 50 tūkstošu eiro vērts
5 stundas
LE
LETA
Pasaulē
Žurkas Igaunijā sagrauž kabeli un uz vairākām stundām traucē e-pakalpojumus 1
7 stundas
LE
LETA
Pasaulē
Serbija izmeklē iespējamu spiegošanas lietu ar Krievijas iesaisti
7 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

RO
Regīna Olševska
Ekonomika
Minimālās pensijas nepieaugs tik strauji, kā cerēts
1 stunda
LE
LETA
Latvijā
Opozīcija savākusi parakstus, lai rosinātu Rīgas mēra Burova atstādināšanu
3 stundas
LE
LETA
Dabā
Sals līdz -7 grādiem: laika prognoze piektdienai
3 stundas
LA
LA.LV
Latvijā
Šokējošs skats Rīgas ielās: policija izplata lūgumu sabiedrībai
23 minūtes
LE
LETA
Pasaulē
Vīrietis sācis vilkt bērnu sev līdzi… Igaunijā par bērnu izsekošanu aiztur Latvijas pilsoni
1 stunda