Pasaulē
Eiropa

Vēlēšanās Šveicē ieguvumi “zaļajiem”, pārējās partijas zaudē balsis0


“Zaļās partijas” pārstāvji.  Šveicē svētdien, 20.oktobrī, notikušajās federālā parlamenta vēlēšanās “zaļajiem” izdevies uzlabot savus rezultātus
“Zaļās partijas” pārstāvji. Šveicē svētdien, 20.oktobrī, notikušajās federālā parlamenta vēlēšanās “zaļajiem” izdevies uzlabot savus rezultātus
Foto: SCANPIX/AFP/LETA

Šveicē svētdien notikušajās federālā parlamenta vēlēšanās “zaļajiem” izdevies uzlabot savus rezultātus, salīdzinot ar iepriekšējām vēlēšanām, kamēr pārējās partijas zaudējušas balsis.

Vēlēšanās visvairāk balsu izcīnījusi labējā Šveices Tautas partija (SVP), kas ieguvusi 25,6% balsu jeb par 3,8 procentpunktiem mazāk nekā 2015.gadā, liecina rezultāti.

Tikmēr Zaļo partija saņēmusi 13,2% balsu jeb par 6,1 procentpunktiem vairāk nekā iepriekšējās vēlēšanās, bet Zaļā liberālā partija ieguvusi 7,8% balsu jeb par 3,2 procentpunktiem vairāk nekā 2015.gadā.

Šajās vēlēšanās jautājums, kas Šveices pilsoņus satrauca visvairāk, bija klimata pārmaiņas, liecina sabiedriskās domas aptaujas.

Otrajā vietā ir sociāldemokrāti, kas saņēmuši 16,8% balsu jeb par diviem procentpunktiem mazāk nekā iepriekšējās vēlēšanās, bet trešajā vietā – liberāļi, kas ieguvuši 15,1% balsu jeb par 1,3 procentpunktiem mazāk nekā pirms četriem gadiem.

Kristīgi demokrātiskā tautas partija ieguvusi 11,4% balsu jeb par 0,2 procentpunktiem mazāk nekā iepriekšējās vēlēšanās.

Saistītie raksti

Jau vēstīts, ka Šveicē svētdien notika federālā parlamenta vēlēšanas, kurās norisinājās cīņa par 200 deputātu vietām Nacionālajā sapulcē un par 46 senatoru vietām.

11.decembrī jaunajam parlamenta sasaukumam būs jāievēl Šveices Federālā padome jeb valdība. Septiņi padomes locekļu posteņi tradicionāli tiek sadalīti starp lielākajām partijām un prezidenta amats reizi gadā rotācijas kārtībā ceļo starp padomes locekļiem.

LA.lv
LE
LETA
Pasaulē
Bolīvijas eksprezidents Moraless devies uz Meksiku
6 stundas
LE
LETA
Pasaulē
Tiesa nosaka apcietinājumu Latvijā esošajam Krievijas žurnālistam
18 stundas
SK
Skaties.lv
Pasaulē
Publicē video ar Sanktpēterburgas profesoru, kas nogalināja savu draudzeni
19 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

SD
Sandra Dieziņa
Ekonomika
Masveida iedzīvotāju izbraukšana no Latvijas ir beigusies. Kādas prasības izvirza reemigranti? 1
3 stundas
LE
LETA
Ekonomika
Tiesa kosmētikas ražotāju “Dzintars” pasludina par maksātnespējīgu
2 stundas
EL
Egils Līcītis
Latvijā
Egils Līcītis: Rekviēms LNT jāatskaņo pēc īpašnieku, amerikāņu investoru vēlmes… 6
7 stundas
LA
LA.LV
Kultūra
Mūzībā aizgājis “Cīrulīšu” autors Harijs Gulbis
1 stunda
LE
LETA
Latvijā
Madonā māte tik piedzērusies, ka policisti mazgadīgo bērnu nodod radinieku aprūpē
2 stundas