×
Mobilā versija
Brīdinājums +28.1°C
Meldra, Meldris, Melisa
Sestdiena, 21. jūlijs, 2018
9. februāris, 2017
Drukāt

Tuvojas vēlēšanas: Rīgā sola bezmaksas sabiedrisko transportu (6)

Foto - LETAFoto - LETA

Ilustratīvs attēls

Kādreizējā tieslietu ministra Jāņa Bordāna vadītā Jaunā konservatīvā partija (JKP) uzvaras gadījumā Rīgas domes vēlēšanās sola no 2018.gada ieviest bezmaksas braukšanu “Rīgas satiksmes” (RS) autobusos, trolejbusos un tramvajos.

“Šogad Rīgas domes dotācija RS ir pārsniegusi jau 90 miljonus eiro. Ar šo finansējumu ir pilnīgi pietiekami, lai nodrošinātu bezmaksas braukšanu ne tikai Rīgas iedzīvotājiem, bet arī mūsu pilsētas viesiem. Tikai novēršot nelietderīgo naudas šķērdēšanu un samazinot administratīvās izmaksas, JKP atcels braukšanas maksu Rīgas sabiedriskajā transportā,” teikts JKP izplatītajā preses paziņojumā.

“Tiem, kas mūs steigs apvainot nepamatotos solījumos un populismā, iesakām ielāgot: katrs no JKP programmas punktiem ir balstīts aprēķinos un ir reāli izpildāms. Tās nav vispārējas frāzes par gaišo nākotni, bet reāls plāns mūsu pilsētas attīstībai,” skaidro politiskajā spēkā.

JKP šo uzdevumu saista ar “pirmo darāmo darbu” Rīgas domē – pašvaldības uzņēmumu audita veikšanu. Pēc Bordāna palīdzes Santas Suhakas teiktā, tādā veidā būšot iespējams samazināt administratīvās izmaksas un novērst nelietderīgu līdzekļu izšķērdēšanu visās Rīgas domes struktūrās. Ietaupītie līdzekļi tiks novirzīti rīdzinieku dzīves kvalitātes celšanai, sola politiskais spēks. “Būs iespējams investēt pilsētas infrastruktūras straujākā attīstībā, biznesa vides uzlabošanā, pilsētas starptautiskās konkurētspējas celšanā un iedzīvotāju sociālā atbalsta pilnveidošanā,” norāda partijas pārstāvji.

Virzību uz bezmaksas transporta ieviešanu atvieglošot tas, ka ieņēmumi no biļešu tirdzniecības sastāda tikai vienu trešo daļu no “Rīgas satiksmes” ieņēmumiem, savukārt divas trešdaļas tiek subsidētas no budžeta. Otrkārt, gandrīz puse no e-talonu ieņēmumiem tiek izlietota to ražošanai, pārdošanai un uzturēšanai, treškārt, “RS pašreizējās administratīvās izmaksas un uzpūstie saimnieciskie izdevumi “nanoūdeņu” iepirkumiem un tamlīdzīgi dod iespējas samazināt šos izdevumus vismaz par 50%. Revidēti tiks arī visi līgumi par ārpakalpojumiem, ko RS iepērk no privātiem uzņēmumiem”, skaidro JKP vadītāja palīdze.

Partija arī saskatu iespēju būtiski ieekonomēt līdzekļus, uz zemākiem procentiem pārkreditējot 200 miljonus eiro lielas Rīgas satiksmes parādsaistības.

JKP tāpat sola atteiksies arī no dārgā “kapu tramvaja” projekta, kas pašlaik rīdziniekiem draud ar jaunām 100 miljonu eiro kredītsaistībām. Skanstes tramvaja līnijas vietā tiks ieviesti jauni transporta maršruti un palielināts to kursēšanas biežums sastrēgumstundās, kas ļaus ērti pārvietoties pilsētā un atslogos pilsētas centru no privātā autotransporta.

Pašvaldību vēlēšanas notiks jūnija sākumā.

Pievienot komentāru

Komentāri (6)

 1. Rīgai vajadzīgas ne tikai bezmaksas biļetes,bet arī bezsāls , bezbedru ielas ,saprotami maksājumi par notikušiem pakalpojumiem no RNP u.t.t.

 2. Par tādiem var balsot!

 3. Pilnīgu izmisumu tas rada vientuļiem cilvēkiem, kuriem vēl jāiekļaujas mājas siltināšanas (renovācijas)projektos un paredzamajās zemes (var teikt piespiedu) atpirkšanas procesos ,kuros vēl grib “piespēlēt ” nevienam nevajaddzīgu zemi.Tas draud ari mūsu biedrībai “Ganību dambis 13”,kur ar visādām pirkšanas pārdošanas mahinācijām cenšas vēl “piespēlēt” 400m2.

 4. Soņa ukrainvalodīgā Atbildēt

  ” .. Šogad Rīgas domes dotācija RS ir pārsniegusi jau 90 miljonus eiro … ” – vai kāds ir aprēķinājis kā rodas šds aprēķins, ka RS “zaudējusi” ar bezmaksas braukšanu pensionāriem un cituiem 90 000 000?

  Vai kads ir aizdomājies, kādēl Rīgas dome pieprasa katram reģistrēt katru braucienu? Nē, nav,. Man liekas, tur tas suns apraksts: skaita katru braucienu un summē “zaudējumus”.

  Ja kādam ir bezmaksas braukšana, viņš brauc 10 reizes, 20 reizes turp un atpakaļ, bet tas nebūtu vajadzīgs. Kad bija mēnešbilete pensionaŗiem par 50%, lēti varaēja vizināties un nebija tāda alkatība apčakarēt rīdziniekus ar remontu maksājumiem, ar piespiedu īres maksājumiem u.c. un nekādu pretenziju nebija. Tagad “bezmaksas” siers peļu slazdā ir tikai NESTRĀDĀJOŠIEM pensionāriem, tā ka lielīties ar to nesanāk Ušakovam, vēl jo vairāk, aplika citiem paaugstinātu maksu, lai maksā maznodrošinātie strādājošie, lai maksā laucinieki un visi citi. Tā, Ušakov ir liela apmēra cūcība, mānīšana.

  Un tu aprēkini visus 20 braucienus viena divu braucienu vietā, un izņem nepamatoti naudu no budžeta un atdod, kur faktiskie “zaudējumi” no pensionāriem būtu labi ja 9 miljoni. J ajau bez maksas, tad jājautā – vai tramvajā maz vieta, ja brauc lielu reizi, ka jāskaita visi braucieni.

  Man rodas bažās, ar kadu nolūku Ušakovs skaita visus braucienus, lai redzētu datorā, kur braukā Soņa, kur, kurā autobusā vai trolejbusā viņa kurā brīdī atrodas. Kam tas vajadzīgs? Man paliek bail no tāda reģistra, kā ukrainietei, kuru iekaita “krievvalodīgajos”un apvaino ukraiņus, it kā Ltvijā viņu nebūtu, visi krievi, vai pārkrievotie, ka atbalsta ekstrēmismu Latvijā. Ukrainā arī iebuka ar ieganstu, ka diskriminē : krievvalodīgos”. Kas tie tadi Ltvijā vai Ukrainā ir, neviens gudrinieks nav atšifrējism=, bet apvaino citas tautas un arī krievu tautu, it kā krieviem vairs nav tautības.

 5. Elektorāts Latvānis Atbildēt

  Balsošu par tiem, kuri man kā pasažierim solīs piemaksāt par braukšanu bomžu sačurātā tramvajā, bet kontrolierus iznīdēt kā šķiru! Vot!

  • Izcili, gan nepadomāju Atbildēt

   Likvidēt kontrolierus – Jāni, zini, cik miljonu ietaupīsi. Un ja likvidēsi, kā kaut kas pa radio teica, likvidēt Rīgas namu pārvaldnieku, cik miljonu rīdzinieku, tajā skaitā pensionāru naudas izbrīvēsies? Viņi Jums rokas bučos par to.

   Tas ir brīņišķīgs variants. Visa tā uzskaite, automatizācija, datori utt, tur arī miljoni aiziet – paskaitīsim.

   Es neesmu nevienā partijā, bet balsošu . neatkarīgi no solījumiem, iepriekš balsoju par Jāņa Bordāna partiju.

   Un ja vēl Juta Strīķe būtu, bet viņu apgabaltiesa atjauno, jo Jutai bija neatkarīgs režīms un Streļčcemoks vinu nedrīkstējis pēc likuma kontrolēt, ko viņa dara kriminālprocesos, jo šajā sakarā priekšniekam nav paredzētas tiesība kontrolēt izmeklēšanu, izņemot statistiku zināt, cik lietu ierosināts, cik pabeigts, cik nodots prokuroram, bet bez uzvārdiem, lai nenopludinātu ziņas.

   Jāni, palīdzi Jutai atjaunoties darbā KNABā ar konsultāciju (pašam sevi aizstāvēt grūti) , tur viņa ne mazāk būs vajadzīga, kaut salīdzināt nedrīkst tā.

Draugiem Facebook Twitter Google+