Latvijā
Novados

Vēlēšanu rezultātus Rēzeknē neatcels 16


Ilustratīvs foto.
Ilustratīvs foto.
Foto LETA

Centrālā vēlēšanu komisija (CVK) šodien izskatīju sūdzību par Rēzeknes domes vēlēšanu rezultātiem un noraidīja aicinājumu atcelt pilsētas domes vēlēšanu rezultātus.

CVK konstatēja, ka sūdzībā minētajiem apgalvojumiem, kas ir vēlēšanu komisijas kompetencē, nav pamatojuma.

Kā ziņots, sūdzību bija iesnieguši četru Rēzeknes domes deputātu kandidātu sarakstu pārstāvji – “Latvijas Krievu savienības” saraksta iesniedzējs Aleksandrs Kļimovs, “No sirds Latvijai” saraksta iesniedzējs Aivars Stikuts, “Latgales partijas”, nacionālās apvienības “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un brīvībai”/LNNK, partijas “Vienotība” kandidātu saraksta iesniedzēja Līvija Plavinska un Latvijas Reģionu apvienības, “Latvijas attīstībai”, politiskās partijas “Alternative” kandidātu saraksta iesniedzējs Vjačeslavs Dubovskis, aģentūru LETA informēja CVK Informācijas nodaļas vadītāja Kristīne Bērziņa.

Sūdzība tika pamatota ar vairākiem vēlēšanu gaitā, viņuprāt, konstatētiem pārkāpumiem.
Dubovskis iepriekš minēja, ka pašvaldības izdevumā, kas tika izdots par pašvaldības līdzekļiem, Rēzeknes mērs Aleksandrs Bartašēvičs (S) brīdinājis iedzīvotājus, ja pie varas nāks citi politiskie spēki, tad pilsētā nebūšot bezmaksas sabiedriskā transporta un citu labumu. Neesot bijis arī pārliecības par to, ka vēlēšanu urnas visu laiku bijušas kārtībā un, ka balsošana esot bijusi pilnībā godīga.

Politiķu rīcībā arī esot informācija, ka cilvēkiem vēlēšanās maksāts par balsošanu. Vairumā tie esot bijuši sociāli nelabvēlīgie cilvēki. Cilvēki esot vesti uz balsošanu ar autobusiem un par balsošanu ir maksāta ne tikai nauda, bet piedāvāti arī alkoholiskie dzērieni.
CVK iepriekš kā pamatotu atzina sūdzību par 785.vēlēšanu iecirkņa Ķekavas novadā rezultātiem un izsludināja atkārtotu balsošanu šajā iecirknī 22.jūlijā.

CVK ir izskatījusi un noraidījusi vairākas citas sūdzības, kurās tika lūgts atcelt 38 Rīgas pilsētas vēlēšanu iecirkņu rezultātus, Jaunpils novada domes vēlēšanu rezultātus, Olaines novada domes vēlēšanu rezultātus, kā arī veikt vēlēšanu zīmju pārskaitīšanu 153.vēlēšanu iecirknī Rīgā, visos Olaines novada vēlēšanu iecirkņos un 554.vēlēšanu iecirknī Kuldīgas novada Īvandes pagastā.

CVK lēmumus par vēlēšanu rezultātiem trīs darbdienu laikā var pārsūdzēt Administratīvajā apgabaltiesā. Tiesai saņemtās sūdzības jāizskata septiņu dienu laikā, bet tiesas pieņemtais lēmums ir galīgs un vairs nav pārsūdzams.

LA.lv