×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.5°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
29. septembris, 2014
Drukāt

Vēlētāju apliecības Saeimas vēlēšanām izņēmuši vien 6% ID karšu īpašnieki

Foto - LETAFoto - LETA

Centrālās vēlēšanu komisijas priekšsēdētājs Arnis Cimdars Ārlietu ministrijas un Centrālās vēlēšanu komisijas rīkotajā preses konferencē informē par ārvalstīs atvērtajiem vēlēšanu iecirkņiem, kā arī iepazīstina ar Ārlietu ministrijas izstrādāto interaktīvo karti.

Vēlētāju apliecības balsošanai 12.Saeimas vēlēšanās līdz šim izņēmuši vien 1,5 tūkstoši jeb 6% no visiem identifikācijas karšu (ID) īpašniekiem, kuriem nav pases, pirmdien žurnālistiem sacīja Centrālās vēlēšanu komisijas (CVK) priekšsēdētājs Arnis Cimdars.

Cimdars pauda bažas, ka lielākā daļa vēlētāju apliecības plāno izņemt nedēļas beigās, tādēļ pie Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes (PMLP) nodaļām varētu veidot garas rindas.

Jau vēstīts, ka PMLP vēlētāju apliecību izsniegšanu uzsāka 22.septembrī. Kopumā apliecības bez maksas līdz piektdienai var saņemt 27 520 pilsoņu.

PMLP informācija liecina, ka visvairāk vēlētāju, kuriem 12.Saeimas vēlēšanu dienā nebūs derīgas Latvijas pilsoņa pases, bet būs tikai derīga Latvijas pilsoņa personas apliecība, personas apliecības ir izņēmuši Rīgas, Valmieras, Talsu, Saldus, Kuldīgas un Bauskas PMLP teritoriālajās nodaļās.

Saeimas vēlēšanās atšķirībā no pašvaldību un Eiropas Parlamenta vēlēšanām vēlētāju uzskaitei nelieto iepriekš izveidotus vēlētāju sarakstus, tāpēc vēlēšanu dienā vēlētāji var balsot jebkurā savai atrašanās vietai tuvākajā iecirknī. Lai nodrošinātu, ka katram vēlētājam ir tikai viena balss, vēlēšanu iecirknī vēlētāja pasē izdara atzīmi – spiedogu – par dalību vēlēšanās.

Tomēr kopš 2012.gada personu apliecinošs dokuments Latvijā ir arī personas apliecība jeb ID karte, un arvien vairāk pilsoņu izvēlas kā personu apliecinošu dokumentu lietot tikai personas apliecību.

Tā kā personas apliecībā spiedogu par dalību vēlēšanās iespiest nevar, tad vēlētājiem, kuriem vēlēšanu dienā nebūs derīgas pases, lai piedalītos 12.Saeimas vēlēšanās, līdz 3.oktobrim ir jāizņem vēlētāja apliecība.

Vēlēšanu iecirknī vēlētāja apliecība būs jāuzrāda kopā ar personas apliecību, un spiedogs par dalību vēlēšanās tiks iespiests vēlētāja apliecībā. Pēc tam vēlētāja apliecība būs jāatdod vēlēšanu iecirkņa komisijai.

Vēlētājiem, kuriem ir gan pase, gan personas apliecība, vēlēšanu iecirknī jāuzrāda derīga Latvijas pilsoņa pase.

12.Saeimas vēlēšanas notiks sestdien, 4.oktobrī.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+