×
Mobilā versija
+13.4°C
Visvaldis, Nameda, Ritvaldis
Otrdiena, 24. aprīlis, 2018
1. jūnijs, 2013
Drukāt

Vēlētāju aptauja: Jūrmalā pārliecinošs līderis Truksnis

Foto-LETAFoto-LETA

Jūrmalā pašvaldību vēlēšanās 43,41% vēlētāju savu balsi ir atdevuši par Zaļo un zemnieku savienību (ZZS), liecina vēlētāju aptauja pie iecirkņiem (exitpoll), kuru veica ziņu aģentūra LETA, Rīgas Stradiņa universitāte un sabiedriskie mediji Latvijas Televīzija un Latvijas Radio ar socioloģisko un tirgus pētījumu centra SKDS metodoloģisko atbalstu.

Par politisko apvienību “Saskaņas centrs” Jūrmalā ir nobalsojuši 16,56%, tikmēr par “Vienotību” savu balsi ir atdevuši 9,16% vēlētāju. Tāpat piecu procentu barjeru Jūrmalā ir pārvarējusi nacionālā apvienība “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un brīvībai”/LNNK (VL-TB/LNNK), par kuru ir vēlējuši 8,20% iedzīvotāju, un partija “Tev, Jūrmalai”, par kuru nobalsoja 5,31% vēlētāju.

Zem piecu procentu barjeras ir palikušas partijas “Uz priekšu, Latvija!” ar 4,18% vēlētāju balsu, kā arī “Jūrmala – mūsu mājas” ar 3,05% balsu. Tāpat piecu procentu barjeru nav pārvarējušas “Sabiedriskā komiteja”, Tautas kontrole, Reformu partija, “Kristīgi demokrātiskā savienība” un “Mūsu zeme” ar attiecīgi 1,93%, 1,93%, 1,77%, 1,45% un 1,29% balsu.

Vienu procentu vēlētāju balsu Jūrmalā nav ieguvušas partijas “Reģionu alianse”, “Sadarbība”, “Alternative” un Latvijas Sociāldemokrātiskā strādnieku partija.

Kopumā Jūrmalā pie vēlēšanu iecirkņiem tika aptaujāti 810 vēlētāji, no kuriem derīgas atbildes sniedza 622 vēlētāji, savukārt trīs sacīja, ka vēlēšanām reģistrējušies, bet derīgu balsi nav nodevuši.

Jau ziņots, ka ZZS līderi Gati Truksni no amata ar balsu vairākumu atbrīvoja 2.aprīlī. Viņš jau aprīlī pauda pārliecību, ka savu politiku pilsētas attīstībai varēs daudz vieglāk realizēt pēc pašvaldību vēlēšanām.

tabjurLET_10395931

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+