×
Mobilā versija
+9.2°C
Visvaldis, Nameda, Ritvaldis
Otrdiena, 24. aprīlis, 2018
1. jūnijs, 2013
Drukāt

Vēlētāju aptauja par Ventspili, Liepāju un Jelgavu

Foto-LETAFoto-LETA

Ventspilī pašvaldību vēlēšanās lielāko vēlētāju atbalstu ir guvusi pašreizējā pilsētas mēra Aivara Lemberga partija “Latvijai un Ventspilij”, par kuru nobalsojuši 77,05% vēlētāju, liecina vēlētāju aptauja pie iecirkņiem (exitpoll), kuru veica ziņu aģentūra LETA, Rīgas Stradiņa universitāte un sabiedriskie mediji Latvijas Televīzija un Latvijas Radio ar socioloģisko un tirgus pētījumu centra SKDS metodoloģisko atbalstu.

Savukārt par “Reģionu aliansi”/Reformu partiju ir nobalsojuši 7,98%, bet par “Vienotību” attiecīgi 6,19% vēlētāju.

Pēc pašreizējiem vēlētāju aptauju rezultātiem, piecu procentu barjeru nav pārvarējusi nacionālā apvienība “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un brīvībai”/LNNK, kura ir ieguvusi 4,99% balsu, kā arī “Tautas kontrole”, par kuru savu balsi atdevuši 2,59% vēlētāju. Tāpat 5% nav izdevies pārvarēt “Saskaņas centram”, par kuru Ventspilī nobalsojis 1,2% iedzīvotāju.

Kopumā pie vēlēšanu iecirkņiem tika aptaujāti 772 vēlētāji. No tiem derīgas atbildes bija sniedzis 501, bet neatbildēja 234 aptaujātie, savukārt 37 aptaujātie atzina, ka vēlēšanām reģistrējušies, bet derīgu balsi nav nodevuši.

Iepriekšējās pašvaldību vēlēšanās 2009.gadā Ventspilī arī uzvarēja “Latvijai un Ventspilij” saraksts ar 59,96% vēlētāju balsu un ieguva astoņas vietas pilsētas domē. Trīs vietas domē ar 18,89% balsu saņēma “Saskaņas centrs”, bet partiju “Jaunais laiks”, “Pilsoniskā savienība” un “Sabiedrība citai politikai” apvienotais saraksts 2009.gada vēlēšanās Ventspilī saņēma 11,33% balsu un ieguva divas vietas domē.

tabvenLET_10395929

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Liepājas mēra krēslu dalīs Sesks un Vilnītis

Liepājā pašvaldību vēlēšanās visvairāk balsu ieguvusi esošā mēra Ulda Seska vadītā Liepājas partija, par kuru nobalsojuši 39,21% aptaujāto vēlētāju, taču cieši seko Jāņa Vilnīša vadītais Reformu partijas saraksts ar 35,24% vēlētāju atbalstu, tādējādi mēra krēsls būs atkarīgs no šo politiķu spējas piesaistīt partnerus, liecina vēlētāju aptauja pie iecirkņiem (exitpoll), kuru veica ziņu aģentūra LETA, Rīgas Stradiņa universitāte un sabiedriskie mediji Latvijas Televīzija un Latvijas Radio ar socioloģisko un tirgus pētījumu centra SKDS metodoloģisko atbalstu.

No šīm partijām ievērojami atpaliek partiju apvienība “Saskaņas centrs”, par kuru nobalsojuši 12,70% aptaujāto vēlētāju. Liepāja bija viena no pilsētām, kur “Saskaņas centrs” bija nopietni apņēmies pretendēt uz varu.

Tuvu 5% vēlēšanu barjerai ir “Vienotība”, par kuru nobalsojuši 4,92% aptaujāto vēlētāju. Nedaudz vairāk atpaliek nacionālā apvienība “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un brīvībai”/LNNK (VL-TB/LNNK), par kuru nobalsoja 3,81% aptaujāto vēlētāju. 1,9% vēlētāju savu balsi atdevuši par “Reģionu aliansi”, kuras saraksta līderis bija pazīstamais Liepājas dānis Stīns Lorenss, bet 1,59% aptaujāto vēlētāju balsojuši par partiju “Par cilvēka tiesībām vienotā Latvijā”.

Kā liecina aptauja, mazāk nekā vienu procentu balsu ieguvusi “Kristīgi demokrātiskā savienība” un “Par dzimto valodu!”, savukārt par partiju “Mūsu zeme” nebalsoja neviens no aptaujātajiem.

Kopumā pie vēlēšanu iecirkņiem tika aptaujāti 805 vēlētāji, no kuriem derīgas atbildes sniedza 630 vēlētāji, savukārt atbildēt atteicās 170 aptaujātie. Pieci aptaujātie sacīja, ka vēlēšanām reģistrējušies, bet derīgu balsi nav nodevuši.

Iepriekšējās pašvaldību vēlēšanās 2009.gadā par Liepājas partiju nobalsoja 35,14%, un tā ieguva sešas vietas domē. Tālāk sekoja “Saskaņas centrs” ar 17,6% vēlētāju atbalstu un trīs vietām domē, bet vēl sešas partijas – “Jaunais laiks”, “Sabiedrība citai politikai”, Osipova partija, Tautas partija, LPP/LC un TB/LNNK – ieguva pa vienam deputāta mandātam.

tabliepLET_10395934

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Jelgavā līderpozīcijās ZZS

Jelgavā pašvaldību vēlēšanās lielākais balsu skaits ir atdots par “Zaļo un zemnieku savienību” (ZZS), par kuru nobalsojuši 31,08% aptaujāto vēlētāju, liecina aptauja pie iecirkņiem (exitpoll), kuru veica ziņu aģentūra LETA, Rīgas Stradiņa universitāte un sabiedriskie mediji Latvijas Televīzija un Latvijas Radio ar socioloģisko un tirgus pētījumu centra SKDS metodoloģisko atbalstu.

Nākamā sasaukuma Jelgavas dome varētu būt visai fragmentēta, jo 5% barjeru varētu būt pārvarējuši vēl pieci politiskie spēki. Par politisko partiju apvienību “Saskaņas centrs” (SC) nobalsojuši 25,93% aptaujāto, bet par nacionālo apvienību “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un brīvībai”/LNNK (VL-TB/LNNK) savas balsis ir atdevuši 15,62% aptaujāto vēlētāju.

Atbilstoši aptaujas datiem Jelgavā 5% barjeru ir pārvarējusi arī “Vienotība” ar 8,70% vēlētāju atbalstu, “Reģionu alianse” ar 6,12% vēlētāju atbalstu un Latvijas Sociāldemokrātiskā strādnieku partija, par kuru nobalsojuši 5,48% aptaujāto vēlētāju.

Savukārt piecus procentus varētu nebūt pārvarējusi “Reformu partija”, par kuru nobalsoja 3,38% aptaujāto vēlētāju, partija “Alternative” – 2,74%, savukārt Latvijas Atdzimšanas partija nav sasniegusi viena procenta robežu, iegūstot 0,97% vēlētāju balsu.

Kopumā pie vēlētāju iecirkņiem Jelgavā tika aptaujāti 810 vēlētāji, no kuriem derīgas atbildes sniedza 621 vēlētājs, savukārt 166 vēlētāji izvēlējās neatbildēt par savu izvēli. 23 aptaujātie sacīja, ka vēlēšanām reģistrējušies, bet derīgu balsi nav nodevuši.

2009.gada pašvaldību vēlēšanās ZZS Jelgavas pilsētas domē ieguva piecas vietas, SC – četras vietas, pa divām vietām – “Jaunais laiks” un partija “LPP/LC”, bet pa vienai vietai – VL-TB/LNNK un “Par cilvēka tiesībām vienotā Latvijā”.

tabjelLET_10395930

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+