Foto-LETA

Vēlētāju aptauja: Ušakovs nosargājis Rīgas mēra krēslu 0

Rīgā pašvaldību vēlēšanās lielāko vēlētāju atbalstu ir guvis “Saskaņas centra”/”Gods kalpot Rīgai” (SC/GKR) kopējais saraksts, par kuru nobalsojuši 52,6% vēlētāju, liecina vēlētāju aptauja pie iecirkņiem (exitpoll), kuru veica ziņu aģentūra LETA, Rīgas Stradiņa universitāte un sabiedriskie mediji Latvijas Televīzija un Latvijas Radio ar socioloģisko un tirgus pētījumu centra SKDS metodoloģisko atbalstu.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Mākslīgais intelekts nosauc 5 vārdu īpašniekus, kuri kā magnēti pievelk pretējā dzimuma pārstāvjus
Kokteilis
Septiņi seni vārdi, kurus nevajadzētu dot meitenēm
Kokteilis
“Man ir lauzta kāja un deguns, pārsista piere, pamatīgs smadzeņu satricinājums…” Horens Stalbe Dobelē nežēlīgi piekauts 191
Lasīt citas ziņas

Aptaujas dati rāda, ka par nacionālo apvienību “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un brīvībai”/LNNK (VL-TB/LNNK) ir nobalsojuši 23,67%, bet par “Vienotību” – 15,27% aptaujāto vēlētāju, bet pārējās partijas varētu nebūt pārvarējušas 5% vēlēšanu barjeru.

Pašreizējā Rīgas mēra Nila Ušakova un vicemēra Andra Amerika bloka pozīcijas Rīgas domē gan varētu būt vājinājušās. Atbilstoši vēlētāju aptaujas datiem, Rīgas domē iekļūstot tikai trim partijām, Ušakova vadītais saraksts iegūtu 34 deputātu mandātus, VL-TB/LNNK – 16, bet “Vienotība” – desmit. Pašlaik Ušakova frakcijā Rīgas domē strādā 37 deputāti, opozīcijā – 21, bet vēl divi no SC ievēlēti deputāti no frakcijas tika izslēgti un pašlaik strādā kā neatkarīgie deputāti.

CITI ŠOBRĪD LASA

Piecu procentu barjeru pēc vēlētāju aptaujas rezultātiem varētu nebūt pārvarējusi Latvijas Zaļā partija, kura ieguvusi 3,52% balsu, Latvijas Zemnieku savienība, par kuru savu balsi atdevuši 1,61% vēlētāju, kā arī Reformu partija, par kuru Rīgā nobalsojuši 1,61% aptaujāto.

Zem viena procenta vēlētāju balsu ir ieguvusi Vladimira Lindermana partija “Par dzimto valodu!”, par kuru nobalsojuši 0,49% aptaujāto, “Vienoti Latvijai” ar 0,43% balsu, “Par neatkarīgu Latviju!/Solidaritāte” – 0,31% vēlētāju, bet par “Alternative” ir atdotas 0,25% vēlētāju balsu. Tikmēr par Latvijas Sociāldemokrātisko strādnieku partiju un “Rīcības partiju” nobalsojuši attiecīgi 0,12% vēlētāju.

SKDS direktors Arnis Kaktiņš aģentūrai LETA atzina, ka Rīgas rezultāti, spriežot pēc vēlētāju aptaujas, lielu pārsteigumu neraisa, tomēr galvenā intriga paliek par to, cik liels atbalsts procentuāli būs SC, – ja tas būs mazāks par 50%, tad tas būtu pārsteidzoši, lai arī pašreizējie vēlētāju aptaujas rezultāti liecina, ka SC iegūs vairāk nekā pusi vēlētāju balsu.

Kaktiņš gan norādīja, ka ir diezgan daudz to personu, kas nav atklājušas sava balsojuma rezultātu. “Varētu pieņemt, ka daļa latviešu sakautrējās izteikt savas simpātijas pret SC, ņemot vērā, ka pēdējās dienās pat sabiedrībā pazīstami cilvēki minēja, ka tā būtu nodevība,” izteicās Kaktiņš.

Sociologs atzīmēja, ka interesants ir VL-TB/LNNK pārsvars pār “Vienotību”, pie tam atrāviens ir diezgan liels. Kaktiņš sacīja, ka te lomu varētu būt nospēlējušas pēdējo dienu debates. Savukārt RP un Latvijas Zemnieku savienības rezultāti pēc vēlētāju aptaujās atainotā nav pārsteigums, bet neskaidrības raisa Latvijas Zaļā partija, jo tai pēc pēdējām aptaujām varētu būt vairāk nekā 5% vēlētāju atbalsta, bet vēlētāju aptauja liecina, ka tā 5% barjeru nav pārvarējusi.

Reklāma
Reklāma

2009.gada pašvaldību vēlēšanās SC ieguva 34,3% balsu, “Pilsoniskā savienība” un “Jaunais laiks”, kas pašlaik apvienojušies “Vienotībā” – attiecīgi 18,9% un 11,1% balsu, bet pašlaik jau likvidētā LPP/LC – 15,1% vēlētāju, bet pārējās partijas domē neiekļuva.

Kopumā pie vēlēšanu iecirkņiem tika aptaujāti 2143 vēlētāji. No tiem derīgas atbildes bija snieguši 1618, bet neatbildēja 489 aptaujāto, savukārt 36 aptaujātie sacīja, ka vēlēšanām reģistrējušies, bet derīgu balsi nav nodevuši.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.