×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.6°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
29. aprīlis, 2016
Drukāt

Agris Liepiņš: Vēlētāju īsā atmiņa un Ušakova kunga koķetā āža kāja (46)

Foto - LETAFoto - LETA

Tautas paruna vēsta, ka ļaužu atmiņa ir īsa. Vērojot sabiedrībā uzvirmojušo sašutumu par Rīgas mēra interneta jociņiem, nākas vien piekrist. Ja tautas atmiņa nebūtu īsa, izpaliktu nevajadzīga nervu bojāšana. Lai cik smuki safrizēts būtu Ušakova kungs, lai kā galvaspilsētas vadītājs censtos televīzijas ekrānā gozēties labiekārtotos mikrorajonu iekšpagalmos un zvejot vēlētāju balsis ar “rīdzinieka kartes” atlaidēm, nenoliedzams ir fakts – Nils Ušakovs ir promaskaviski orientēts politiķis. Nereti liekas, ka būtu jāsaka daudz skarbāki vārdi. Ar apskaužamu regularitāti “moskoļītu” āža kāja izlien no galvaspilsētas mēra eiropeiskā uzvalciņa. Dažbrīd tā koķeti pavīd no bikšu staras, bet dažbrīd ir gatava sāpīgi iespert īsatminīgajiem latvju bāleliņiem. Vienu reizi spēra tā, ka smirdēja pēc sēra un piķa – valodu referenduma laikā.

Īpaši neiespringstot, prātā palikuši četri gadījumi, kas precīzi raksturo Nila Ušakova uzskatus. Visi šie notikumi risinājušies laikā, kopš Ušakovs ir Rīgas domes priekšsēdētājs. Pirmkārt – jautāts par devītā maija svētku svinēšanu, pilsētas galva paziņoja, ka noteikti tos atzīmēs, tāpat pie “uzvaras” pieminekļa noliks ziedus gan viņa bērni, gan mazbērni. Otrkārt – Krievijai iebrūkot Krimas pussalā, Nils Ušakovs, tāpat kā viņa vadītā partija “Saskaņa”, izvairījās no tiešas atbildes par Ukrainai piederošās teritorijas okupāciju un visādi mēģināja mīkstināt vai attaisnot Putina politiku. Treškārt – kamēr pasaules līderi domāja, kā apturēt Krievijas agresiju Ukrainā, Rīgas domes priekšsēdētājs devās uz Maskavu un tikās ar Krievijas amatpersonām. Vēlāk ar lielu lepnumu interneta vidē publicēja attēlus, kur stāvēja līdzās Krievijas politiskās elites pārstāvjiem un pareizticīgo baznīcas galvai. Ceturtkārt – Ušakovs apzināti nostājās pret Latvijas valstiskuma pamatvērtībām, iesaistījās aģitācijā un pats balsoja par krievu valodu kā valsts valodu Latvijā. Ja atmiņa neklibotu, Rīgas mēra jaunākais izlēciens, apsmejot Latvijas okupāciju un tās radītos zaudējumus, nekādu pārsteigumu neizraisītu. Vienreiz taču jābeidz staigāt ar aizsietām acīm un skaidri jāapzinās, ar kādu politiķi mums darīšana!

Pēc sākotnējās ne visai veiksmīgās taisnošanās okupāciju karikatūras sakarā Ušakovs pats paņēmis pauzi. Esot devies komandējumā uz Briseli un no tālienes pateicas “visiem saviem atbalstītājiem”. Viņa preses ļaudis un juristi, visticamāk, laiku zemē nesviež un strādā kūpošām galvām, lai baltu padarītu par melnu un otrādi. Toties savu vīru kaismīgi metusies aizstāvēt dzīvesbiedre Iveta Strautiņa-Ušakova. Kā jau latvietei, kas esot audzināta tīri latviskā garā, tas pienākas. Vērojot latviskā garā audzinātās dāmas aktivitātes, it sevišķi spožo ideju, solidarizējoties ar Rīgas mēru, valkāt uzrakstu “Es esmu Ušakovs”, rodas pārdomas par to ļaužu patiesajiem uzskatiem, kuri sastāv vai trinas ap Nacionālo apvienību. Ja īsā atmiņa neviļ, tad Iveta Strautiņa strādāja Nacionālās apvienības līdzpriekšsēdētāja un bijušā tieslietu ministra Gaida Bērziņa birojā. Un vēl laikā, kad G. Bērziņš bija ministrs, Tieslietu ministrijas parlamentārās sekretāres pienākumus pildīja un vienlaikus nacionālajai idejai uzcītīgi kalpoja vēlākā Rīgas mēra kandidāte no Nacionālās apvienības saraksta, bijusī tieslietu ministre no Nacionālās apvienības, Ivetas sirdsdraudzene un Ušakovu ģimenes draudzene Baiba Broka. Tiec nu tagad gudrs, kas ir kas, it sevišķi, ja ar atmiņu tā pašvakāk!

Pievienot komentāru

Komentāri (46)

 1. LVANTIGLOBALISTI Atbildēt

  Viņš ir līdzvainīgs Maksimas traģēdijā ,un ir līdzvainīgs masu slepkavībā ,bet viņš ir palicis savā vietā.

 2. politiķi ir tikai karjeristi ar izkārtnēm. visi ir biznesmeņi kuri pieliek sev attiecīgo ideoloģiju un copē balsis.

 3. Māris - 80 g.v. Atbildēt

  Paldies par atmiņas atsvaidzināšanu ! Vienalga par ko balsot , sliktāk nebūs , tikai ne par Varnešiem , lai arī kā viņi sevi pozicionētu .

  • LVANTIGLOBALISTI Atbildēt

   Vienalga ir tad kad sūdu saspiež plaukstā ,un tad tik tiešām ir vienalga par kuru pirkstu starpu sūds tiek izpiests laukā.

 4. Palaidiet viņu kādā Rīgas maratonā,varbūt nāk atpakaļ pie jēgas,bet diez vai.

 5. SC un NA viena kantora divas filiāles? (SC – priekš krieviem, NA – priekš patriotiski noskaņotiem latviešiem)….Ja tas patiešām tā, tad kāda jēga vispār ticēt KAUT KAM šajā valstī ???

  • Par kādiem patriotiem Tu runā ? Par patriotu var būt jebkurš .NA ir tāda nacionālistu krūmu partija.Ne šis ,ne tas.Patriotisms un nacionālisms ir visai tuvu stāvošas lietas,bet tomēr radikāli atšķirīgas savā nostājā.Par patriotu Latvijā var būt jebkurš Latvijas pilsonis ,vai nepilsonis ,bet par latviešu nacionālistu var būt tikai latvietis.Tātad Latvijā ir nepietiekams nacionālisms.Tad arī lūk mēs veļamies no kalna lejā.

  • LVANTIGLOBALISTI Atbildēt

   Par kādiem patriotiem Tu runā ? Par patriotu var būt jebkurš .NA ir tāda nacionālistu krūmu partija.Ne šis ,ne tas.Patriotisms un nacionālisms ir visai tuvu stāvošas lietas,bet tomēr radikāli atšķirīgas savā nostājā.Par patriotu Latvijā var būt jebkurš Latvijas pilsonis ,vai nepilsonis ,bet par latviešu nacionālistu var būt tikai latvietis.Tātad Latvijā ir nepietiekams nacionālisms.Tad arī lūk mēs veļamies no kalna lejā.

 6. Ja ir taisnība, ka Nila Ušakova vecāki Latvijā ieradās uz/pēc okupācijas armijas tankiem, tad par viņu jautājums ir izsmelts.

 7. Mēs te varam vārīties vai nē, bet diemžēl Rīgā lielākais vairākums ir krievvalodīgo, kas ies un balsos par savējo…vēlēšanās piedalos katru reizi, bet piedzīvojot vienu un to pašu, ticamības moments zūd 🙁

  • LVANTIGLOBALISTI Atbildēt

   Nav nekāds krievvalodīgo pārsvars .Puse no Rīgas latviešiem vienkārši neiet un nebalso.Tāpēc ir šī situācija, ka okupants ir pie varas.Urlakovs ir noslēdzis līgumu par savstarpēju sadarbību ar ”Vienoto Krieviju”.Sakarā ar to šo partiju Krievijā Latvijai vajag izsludināt Ārpus likuma kas ir kaitīga un noziedzīga pret Latvijas valsti .Sakarā ar to Urlakovu izmest laukā no Rīgas Domes kopā ar visu ”Saskaņu”.Tieši tā pat arī pārējos no Saeimas.Tur arī saimnieko Dižais ”latvietis” Janka urbanovičš.

 8. lai kas būtu kas būdams,bet krievs paliek krievs kas strādās savas tautas labā.Rīdzinieki to atceraties lai kāds draugs viņš būtu.Vispār nespēju saprast kas tas pa latvieti,kas balso par krievu partijām.

  • Par kādu tautu iet runa.Par kādu savu tautu.Saslauku bars .Tauta var būt tikai noteikta.Vai nu tā ir krievu tauta ,vai latviešu tauta ,vai lietuviešu tauta ,vai ukraiņu tauta.Latvijā tādas krievu tautas nemaz nav.Runa var Tikai iet par atsevišķiem gadījumiem.Kādreiz Krievijā tādus tautas elementus sauca par žīdiem .Tulkojumā svešinieks ,iebraucējs -svešais.

 9. Kādus tad nu tos labumus Rīgai piešķīra UŠAKOVS???? Pensionāriem brīvbiļetes transportā??? Un viss??? (. maijā par atlaidēm nopirkt ziedus un plašs “tusiņš”karātravu laukumā??? Bet kā ar īpašuma nodokļiem?? Ceļam un ceļam???? Un kā ar ielu asfaltu un remontētajām ielāM? Murgs…
  Vēliet vien par šo kremķa pakalpiņu!!!!!

 10. Kremļa pakalpiņš

 11. Un viņš 9 maijā kā okupants atzīmēs svētkus. Āža kājas un velna ragus nenoslēps. Pat sievai neizdosies to nomaskēt.

 12. nu neesmu es Usakova draugs bet pasi vinu ievelejam izvirzot preti Eleri

 13. Atkal raksts par Ušakovu ! Atbildēt

  Vai kādām redakcijā šis Maskavas pārstāvis Latvijā patīk?

 14. Nu protams-kulturālu un absolūti precīzu komentāru,tikai krievu valodā,mūsu tā saucamie latvieši,aplej ar samazgām un rupjībām.Par ko mēs esam kļuvuši?Rupja,ļauna un galvenais stulba tautiņa,kaut gan ļoti gribas cerēt,ka vairums tādi nav.Man kauns,komentētāji,jūsu vietā.Jūs paši sevi patiesībā pazemojiet un izsmejat,jūs gribat ,lai jūs ciena,bet tas vienkārši nav iespējams,jo jūs paši sevi necienāt.

 15. Ja “nenoliedzams ir fakts – Nils Ušakovs ir promaskaviski orientēts politiķis”,
  tad “nenoliedzams ir fakts – Agris Liepiņš ir proobamiski orientēts reportieris”.

 16. Johaidī. Mums nevajag tādu mēslu par savas valsts galvaspilsētas vadītāju. 54 Maksimas upuri tajā laikā, kur viņam par ko tādu vajadzēja atkāpties. Būtu kāds latvietis viņa vietā, tūlīt būtu likts atstāt silto krēslu. Es tikai varu brīnīties, kur tas šmurgulis izlīda no kuras pagaldes. Tas , manuprāt, bija kaut kas tik stulbs, ka tagad vēl mati slienas stāvus. Un mūsu valdība uz viņu skatās kā uz kādu neaizskaramu Dievu, jo, redz, regulāri brauc pie Putina uz Maskavu. Kur tad ir tā mūsu latviešu valdība neatkarības laikā ? Nav ne latviešu valdības 25 gadus, ne arī neatkarības. Krievi joprojām visu nosaka Latvijā, un mēs, latviešu tauta, neesam brīvi. Nu nē, taču. Jūs kaut kur redziet brīvību ?

 17. sarkanie spiegi ir visur ???

 18. Vienkāršs un skaidrs raksts, kas ir kas. Nevienam jau sen nav noslēpums, ka Saskaņa ir Vienotās Krievijas meitas partija un balso viņi arī attiecīgi. Labi, ka ir žurnālisti, kuri vienkārši izskaidro tautai, ko gaidīt no Rīgas mēra.

 19. Latvijā dēļ līdzekļu trūkuma katru gadu mirst vairāk par tūkstoti cilvēku, tā ir atbilde autoram.

 20. Какой замечательный пасквиль выдал на гора автор. Он так старался всё по полочкам разложить. В голову сразу басня Крылова приходит, про волка и ягнёнка. «Ты виноват лишь только тем, что хочется мне кушать». Так и у автора, мэр виноват априори, только потому, что он «русский мэр», он просто не тот мэр, не от нужной партии. Короче, не там сидит и не то свистит, и как бы было здорово его как-нибудь снять. Да только вот руки у автора коротки. Ему бы не пасквили писать, а сразу доносы, так мол и так, да боязно. Можно ведь и нарваться на суд, да с компенсацией морального ущерба. Страшно. А в газете можно позволить себе почти что всё, и факты переврать, и по родственникам пройтись безнаказанно. Какая замечательная журналистика.

  • Kasi savu pēcpusi un paklusē, ja nav ko cita darīt. Nebāzies ar savu krievu valodu vēl te iekšā.

   • Ух ты, так культурно. Смачно и с запашком, ну прямо от души. Жаль только, что душа мерзкая.

  • Kāds prieks šeit ir krievam. Mņē nādō.mņē pōōlōōženo, ja trebuju… – tā no krieviem no apzinātas jaunības līdz šai dienai no krieviem , grafist , esmu regulāri dzirdējis. Nepiebarojamie! Pēc kara mani saukāja par j….j fašist, govorit sobačim jazikom….. līdz 1995.g.

   • Ага, живи да радуйся только. Дедуля, ветеран ты наш сельский, да кто же от тебя всё что то требует, да требует, а? У тебя же, наверное, зимой и снега не выпросишь!

   • Lai vel ilgi butu Ušakocs par mēru,tas ir labakais kas Rigai var būt……

  • Atzīstos. Tas ir murgs ko es iepriekš rakstiju. Es i Mērkaķis

  • Reali pie kajas-krievs vai latvietis-visi vinji sezh un sudis tikai taisa, neviens neko pratigu valsts laba nav izdarijis.doma tikai par savu kabatu un valsti gremdee.tikai neredzu jeegu shiem rakstiem, jo latviesi ir parak iezombeti, lai kaut ko mainitu-gudri runaa un komentaros apspriezh, kaa kaut kas jaadara, taa visiem mutes ciet.

  • Raksti sarkanajai presei ar saviem hieroglifiem,man, ka Latvietim nav redze jačakrē, skatoties uz tiem.

  • Atkal kaut kāds svešais raksta žīdu valodā.

 21. nav ko draudzēties ar Maskavas aģentiem Atbildēt

  Varbūt tāpēc Baiba Broka nedabūja pielaidi valsts noslēpumiem?!

Lasītāju aptauja
Gata Šļūkas zīmējums
Gatis Šļūka. Gaļa paliek gaļa!

Saeimas deputāts Jānis Dombrava savā rakstā “Ārvalstu studenti – kebabu cepēji” portālā “Delfi.lv” vērš uzmanību uz ārvalstu studentu īpatsvaru Latvijā – kopš 2012. gada trešo valstu valstspiederīgo studentu un apmaiņas studentu skaits esot pieaudzis piecas reizes  – no 696 līdz 3397. Politiķis apšauba, ka visi ārvalstu studenti patiešām ierodas Latvijā studēt. Viņaprāt, daudzi studijas izmanto vien kā aizsegu, lai varētu mierīgi dzīvot un strādāt Eiropas Savienībā. J. Dombrava raksta: “”YouTube” ir atrodami daudzi video, kur indiešiem un pakistāniešiem tiek piedāvāta iespēja viegli un lēti ieceļot Eiropā, kļūstot par “studentu” Latvijā. Šajos reklāmas video tiek pausts, ka Latvija apstiprina 99,3% no visiem pieteikumiem. Vienkāršiem vārdiem sakot, ja esi pakistānietis un gribi braukt uz Eiropu pelnīt ar kebabu cepšanu, tad ir jābrauc uz Latviju, jo te visus ņem pretim bez liekām pārbaudēm.”

Izvēloties atpūtai peldvietu, galvenokārt domāju
Draugiem Facebook Twitter Google+