Mobilā versija
+4.3°C
Gunta, Ginta, Gunda
Otrdiena, 28. marts, 2017
29. aprīlis, 2016
Drukāt

Agris Liepiņš: Vēlētāju īsā atmiņa un Ušakova kunga koķetā āža kāja (28)

Foto - LETAFoto - LETA

Tautas paruna vēsta, ka ļaužu atmiņa ir īsa. Vērojot sabiedrībā uzvirmojušo sašutumu par Rīgas mēra interneta jociņiem, nākas vien piekrist. Ja tautas atmiņa nebūtu īsa, izpaliktu nevajadzīga nervu bojāšana. Lai cik smuki safrizēts būtu Ušakova kungs, lai kā galvaspilsētas vadītājs censtos televīzijas ekrānā gozēties labiekārtotos mikrorajonu iekšpagalmos un zvejot vēlētāju balsis ar “rīdzinieka kartes” atlaidēm, nenoliedzams ir fakts – Nils Ušakovs ir promaskaviski orientēts politiķis. Nereti liekas, ka būtu jāsaka daudz skarbāki vārdi. Ar apskaužamu regularitāti “moskoļītu” āža kāja izlien no galvaspilsētas mēra eiropeiskā uzvalciņa. Dažbrīd tā koķeti pavīd no bikšu staras, bet dažbrīd ir gatava sāpīgi iespert īsatminīgajiem latvju bāleliņiem. Vienu reizi spēra tā, ka smirdēja pēc sēra un piķa – valodu referenduma laikā.

Īpaši neiespringstot, prātā palikuši četri gadījumi, kas precīzi raksturo Nila Ušakova uzskatus. Visi šie notikumi risinājušies laikā, kopš Ušakovs ir Rīgas domes priekšsēdētājs. Pirmkārt – jautāts par devītā maija svētku svinēšanu, pilsētas galva paziņoja, ka noteikti tos atzīmēs, tāpat pie “uzvaras” pieminekļa noliks ziedus gan viņa bērni, gan mazbērni. Otrkārt – Krievijai iebrūkot Krimas pussalā, Nils Ušakovs, tāpat kā viņa vadītā partija “Saskaņa”, izvairījās no tiešas atbildes par Ukrainai piederošās teritorijas okupāciju un visādi mēģināja mīkstināt vai attaisnot Putina politiku. Treškārt – kamēr pasaules līderi domāja, kā apturēt Krievijas agresiju Ukrainā, Rīgas domes priekšsēdētājs devās uz Maskavu un tikās ar Krievijas amatpersonām. Vēlāk ar lielu lepnumu interneta vidē publicēja attēlus, kur stāvēja līdzās Krievijas politiskās elites pārstāvjiem un pareizticīgo baznīcas galvai. Ceturtkārt – Ušakovs apzināti nostājās pret Latvijas valstiskuma pamatvērtībām, iesaistījās aģitācijā un pats balsoja par krievu valodu kā valsts valodu Latvijā. Ja atmiņa neklibotu, Rīgas mēra jaunākais izlēciens, apsmejot Latvijas okupāciju un tās radītos zaudējumus, nekādu pārsteigumu neizraisītu. Vienreiz taču jābeidz staigāt ar aizsietām acīm un skaidri jāapzinās, ar kādu politiķi mums darīšana!

Pēc sākotnējās ne visai veiksmīgās taisnošanās okupāciju karikatūras sakarā Ušakovs pats paņēmis pauzi. Esot devies komandējumā uz Briseli un no tālienes pateicas “visiem saviem atbalstītājiem”. Viņa preses ļaudis un juristi, visticamāk, laiku zemē nesviež un strādā kūpošām galvām, lai baltu padarītu par melnu un otrādi. Toties savu vīru kaismīgi metusies aizstāvēt dzīvesbiedre Iveta Strautiņa-Ušakova. Kā jau latvietei, kas esot audzināta tīri latviskā garā, tas pienākas. Vērojot latviskā garā audzinātās dāmas aktivitātes, it sevišķi spožo ideju, solidarizējoties ar Rīgas mēru, valkāt uzrakstu “Es esmu Ušakovs”, rodas pārdomas par to ļaužu patiesajiem uzskatiem, kuri sastāv vai trinas ap Nacionālo apvienību. Ja īsā atmiņa neviļ, tad Iveta Strautiņa strādāja Nacionālās apvienības līdzpriekšsēdētāja un bijušā tieslietu ministra Gaida Bērziņa birojā. Un vēl laikā, kad G. Bērziņš bija ministrs, Tieslietu ministrijas parlamentārās sekretāres pienākumus pildīja un vienlaikus nacionālajai idejai uzcītīgi kalpoja vēlākā Rīgas mēra kandidāte no Nacionālās apvienības saraksta, bijusī tieslietu ministre no Nacionālās apvienības, Ivetas sirdsdraudzene un Ušakovu ģimenes draudzene Baiba Broka. Tiec nu tagad gudrs, kas ir kas, it sevišķi, ja ar atmiņu tā pašvakāk!

Pievienot komentāru

Komentāri (28)

 1. Kremļa pakalpiņš

 2. Un viņš 9 maijā kā okupants atzīmēs svētkus. Āža kājas un velna ragus nenoslēps. Pat sievai neizdosies to nomaskēt.

 3. nu neesmu es Usakova draugs bet pasi vinu ievelejam izvirzot preti Eleri

 4. Atkal raksts par Ušakovu ! Atbildēt

  Vai kādām redakcijā šis Maskavas pārstāvis Latvijā patīk?

 5. Nu protams-kulturālu un absolūti precīzu komentāru,tikai krievu valodā,mūsu tā saucamie latvieši,aplej ar samazgām un rupjībām.Par ko mēs esam kļuvuši?Rupja,ļauna un galvenais stulba tautiņa,kaut gan ļoti gribas cerēt,ka vairums tādi nav.Man kauns,komentētāji,jūsu vietā.Jūs paši sevi patiesībā pazemojiet un izsmejat,jūs gribat ,lai jūs ciena,bet tas vienkārši nav iespējams,jo jūs paši sevi necienāt.

 6. Ja “nenoliedzams ir fakts – Nils Ušakovs ir promaskaviski orientēts politiķis”,
  tad “nenoliedzams ir fakts – Agris Liepiņš ir proobamiski orientēts reportieris”.

 7. Johaidī. Mums nevajag tādu mēslu par savas valsts galvaspilsētas vadītāju. 54 Maksimas upuri tajā laikā, kur viņam par ko tādu vajadzēja atkāpties. Būtu kāds latvietis viņa vietā, tūlīt būtu likts atstāt silto krēslu. Es tikai varu brīnīties, kur tas šmurgulis izlīda no kuras pagaldes. Tas , manuprāt, bija kaut kas tik stulbs, ka tagad vēl mati slienas stāvus. Un mūsu valdība uz viņu skatās kā uz kādu neaizskaramu Dievu, jo, redz, regulāri brauc pie Putina uz Maskavu. Kur tad ir tā mūsu latviešu valdība neatkarības laikā ? Nav ne latviešu valdības 25 gadus, ne arī neatkarības. Krievi joprojām visu nosaka Latvijā, un mēs, latviešu tauta, neesam brīvi. Nu nē, taču. Jūs kaut kur redziet brīvību ?

 8. … Gaidam, tiesiski pareizu un likumam attiecigu, Bezabrenes drosibas instituciju reakciju par iesniegumiem sakara ar Rigas Domes mera Usikova propogandesanas nelikumibu, un tas pretvalstisko un pretvesturisko faktu pasniegsanu, sabiedriska medija …!

 9. sarkanie spiegi ir visur ???

 10. Vienkāršs un skaidrs raksts, kas ir kas. Nevienam jau sen nav noslēpums, ka Saskaņa ir Vienotās Krievijas meitas partija un balso viņi arī attiecīgi. Labi, ka ir žurnālisti, kuri vienkārši izskaidro tautai, ko gaidīt no Rīgas mēra.

 11. Latvijā dēļ līdzekļu trūkuma katru gadu mirst vairāk par tūkstoti cilvēku, tā ir atbilde autoram.

 12. Какой замечательный пасквиль выдал на гора автор. Он так старался всё по полочкам разложить. В голову сразу басня Крылова приходит, про волка и ягнёнка. «Ты виноват лишь только тем, что хочется мне кушать». Так и у автора, мэр виноват априори, только потому, что он «русский мэр», он просто не тот мэр, не от нужной партии. Короче, не там сидит и не то свистит, и как бы было здорово его как-нибудь снять. Да только вот руки у автора коротки. Ему бы не пасквили писать, а сразу доносы, так мол и так, да боязно. Можно ведь и нарваться на суд, да с компенсацией морального ущерба. Страшно. А в газете можно позволить себе почти что всё, и факты переврать, и по родственникам пройтись безнаказанно. Какая замечательная журналистика.

  • Kasi savu pēcpusi un paklusē, ja nav ko cita darīt. Nebāzies ar savu krievu valodu vēl te iekšā.

   • Ух ты, так культурно. Смачно и с запашком, ну прямо от души. Жаль только, что душа мерзкая.

  • Kāds prieks šeit ir krievam. Mņē nādō.mņē pōōlōōženo, ja trebuju… – tā no krieviem no apzinātas jaunības līdz šai dienai no krieviem , grafist , esmu regulāri dzirdējis. Nepiebarojamie! Pēc kara mani saukāja par j….j fašist, govorit sobačim jazikom….. līdz 1995.g.

   • Ага, живи да радуйся только. Дедуля, ветеран ты наш сельский, да кто же от тебя всё что то требует, да требует, а? У тебя же, наверное, зимой и снега не выпросишь!

  • Atzīstos. Tas ir murgs ko es iepriekš rakstiju. Es i Mērkaķis

  • Reali pie kajas-krievs vai latvietis-visi vinji sezh un sudis tikai taisa, neviens neko pratigu valsts laba nav izdarijis.doma tikai par savu kabatu un valsti gremdee.tikai neredzu jeegu shiem rakstiem, jo latviesi ir parak iezombeti, lai kaut ko mainitu-gudri runaa un komentaros apspriezh, kaa kaut kas jaadara, taa visiem mutes ciet.

 13. nav ko draudzēties ar Maskavas aģentiem Atbildēt

  Varbūt tāpēc Baiba Broka nedabūja pielaidi valsts noslēpumiem?!

Ejiet iekšā 20. gadsimtā… (3)Bija vīri, kas sociālistiskajā saimniekošanas modelī dabūja gatavu neiespējamo
Lasītāju aptauja
Ērika Oša zīmējums
Ēriks Ošs. Latviski jārunā un jādzied

Saeima atbalstījusi ierosinājumu likumā “Par zemes privatizāciju lauku apvidos” noteikt, ka lauksaimniecības zemi Latvijā varēs iegādāties tikai cilvēki ar latviešu valodas zināšanām. Deputātu atbalstītais priekšlikums paredz fiziskām un juridiskām personām nosacījumu prast latviešu valodu vismaz A līmeņa 1. pakāpē, ja persona vēlas iegādāties zemi Latvijā.

Vai piedalīsieties pašvaldību vēlēšanās?
Atis Klimovičs: Ne viss tika pateikts 16. martā (87)Pietrūka Latvijas valdības oficiāla paziņojuma par Otrā pasaules kara izraisītājiem.
Draugiem Facebook Twitter Google+