Viedokļi
Feļetoni

Egils Līcītis: ZZS pārvalda valsti bez stresa4

Foto: LETA

Man jau vaicā pēc padoma – Līcīša kungs, par ko lai balso? Socioloģijas zinātņu doktoru Freimaņa, Kaktiņa datubāze pavēstī, ka trešdaļa pilsoņu ir lampu drudža neziņā, ko izvēlēties balsošanas kabīnē, un divas trešdaļas galīgi nav apmierināti ar stāvokli valstī. Nezinātājiem jāpaskaidro – pašlaik valstī par visu atbildīgā ir Zaļo un zemnieku savienība, kura visaktīvāk ar noteicošo vārdu piedalās politikā, darba kārtības noteikšanā. Koalīcijā ir kompanjoni, kas atrodas vienā varas telpā ar ZZS – līdzstrādnieki, ja kādam patīk, līdzzinātāji, taču kolēgas ir tik tādi Ministru kabineta parketa šļūkātāji.

Ja pilsoņus satrauc nelaboti ceļi, novecojušas električkas, šaubīgu kandidātu virzīšana amatos, maksātnespējas administratoru mahinācijas vai ka lidostā taksisti krāpjas – lūgtum, jautājiet ZZS, kāpēc tas tā. Ja cilvēki ir bēdu plosīti, ka līdz-pilsoņi atstājuši dzimteni un neatgriežas mājās un ka pensionārs jūtas salauzts tepat tēvijā – tas jāatbild hegemonam, dominējošai ZZS partijai. Un, ja esat sašutis, ka kaimiņa suns regulāri nokārtojas jums piederošajā gruntsgabalā – ZZS ir dota visa vara debesīs un zemes virsū novērst nekārtības.

Kučinskis, Brigmanis, Dūklavs, āboliņlapas totēmam piederīgie ministri, Silenieks, Tavars, arī Lemberga kungs ar lauztu kāju un biškopis Krauze ar traumētu atslēgas kaulu, kuri cenšas norādīt, ko un kā vajadzētu darīt, – varētu būt cilvēku saraksts, kas neuzticas ne elektrībai, ne internetam, bet faktiski ir centrālkomiteja, kas bez stresa vada valsti.

Saskaroties ar pasivitāti, apātiju jautājumu risināšanā, vēlētāji ir neizpratnē. Kāpēc premjers neuzrūc, valdībā neizdauza paklājus vai priekšzobus valsts nozadzējiem, kriminālajai Latvijai? Kučinski, kāpēc nedod pa mordu? Redz, Zemnieksavienība, nepiekūstoši strādnieki valsts labā, tomēr ir ļoti vienkārši, miltiem apbiruši cilvēki, kuru drānās ieķēries pa salmam, siena kumšķim. Saimniekus savā zemē papildina zinātkāri dumiķi, kuri štuko, uz ko varētu balstīties viņu zaļā pārliecība. Zaļās partijas iztēle nav tālāk rosināta, ka pirms ēšanas nomazgāt rokas ir jūsu veselības ķīla. Lūk, šis pavecāku kungu spēks, daile un intelekts Latvijā ir varas centrā.

Saistītie raksti

Ar čaklumu tie ir svēti cilvēki, nācarieša darbabiedri, kas nodevušies zinātniskiem pētījumiem par darbaļaužu dzīves apstākļu uzlabošanu. Tā kā runa ir par fundamentālo zinātni, domājams, pirmie izmēģinājumi eksperimentālā kārtā notiks ap 2050. gadu, kad varēs spriest par ZZS stratēgu izgāšanos vai zināmām sekmēm. Politiskajā procesā valsts un valdības prezidētājiem Briselē jautā, vai zemsaviešu ieplānotais štimmē ar Lisabonas līgumā paredzēto, vašingtonieti Māršalu Bilingsliju interesē domas par situāciju Irānā un atbildību banku uzraudzībā – jēziņ balto, kas tad to var zināt!

Objektivitātes labad jāatzīmē jebkura Latvijas partiju izstrādājuma kadru grūtības. Daži opozicionārie grupējumi, salīdzinot ar agrāriešu partiju, tūliņ jālaiž ganos. Diez vai diplomētie politiķi (pēc kompetenču pieejā balstīta mācību satura ieviešanas) izturētu konkursu pie ģimnāzijas direktora par skolmeistara vietu kādā priekšmetā, bet mūspusē valsts pārvaldīšanas mākslā obligāti nav nepieciešams zināšanu dziļums un plaša diapazona profesionalitāte. Globālais jautājums ir, vai citas partijas virsvadībā mēs justos laimīgāki nekā ar Zemnieksavienību un vai priekšā pavērusies ainava jāraksturo kā pilnīgs bezceris? Politiķu darbību nogurdināti cilvēki īsti nav skaidrībā, kam Latvijā vajadzīga valdība un vai ļoti labi nevarētu iztikt bez valdības. Taču tuvo vēlēšanu apstākļos pilsoņi darīs to patikšanu un izvēlēsies listi, par ko nobalsot, ar cerību, ka šie nesataisīs totālas ziepes.

LA.lv