×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.5°C
Marģers, Anastasija
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
20. decembris, 2012
Drukāt

Velga Vītola: Visvairāk es gribētu strādāt ar saviem dzīvniekiem Līgatnē

Tādas attiecības, kādas ar konkrētu lāci vai alni no Līgatnes dabas takām ir Velgai Vītolai, ir tikai viņai vienai visā pasaulē, aģentūrai LETA sacīja Līgatnes dabas taku (LDT) ilggadējā zvērkope.

Viņa noraida vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra Edmunda Sprūdža (RP) LTV raidījumā “Panorāma” teikto, ka ar bučām lāčiem un ar dzīvniekiem organizētajiem Ziemassvētkiem viņa raidījusi sabiedrībai nepareizu signālu par cilvēku attiecībām ar zvēriem.

Kā aģentūrai LETA pastāstīja Vītola, pasaulē šādas pozitīvas cilvēka un dzīvnieka attiecības tiek augstu vērtētas un visur rādītas. Reizēm Latvijā nācies saskarties ar viedokli, kas līdzīgs ministra televīzijā paustajam.

“Cilvēki, kas kaut ko saprot no dzīvniekiem, nekad nemēģinās manu rīcību atkārtot,” Vītola skaidro savas attiecības ar Līgatnes dzīvniekiem, no kuriem daudzi uzticas tikai viņai, jo ir Vītolas izaudzināti un tādejādi paglābti no bojāejas. “Es zinu, ko daru, jo no dzīvniekiem šo gadu laikā neesmu cietusi. Es arī neeju voljerā pie lācenes Ilzītes, jo apzinos, ka tas ir bīstami.”

Vītola stāsta, ka ar saviem stāstiem par dzīvniekiem un fotogrāfijām viņa dalās gan portālā “draugiem.lv”, gan braukājot pa Latviju un viesojoties dažādās auditorijās. Tiekoties viņa stāsta, ka katram dzīvniekam ir savs raksturs un īpašības, ka arī cilvēka pieradināts meža zvērs viņam var kļūt bīstams.

Kā ziņots, LDT apsaimniekošanu 15.decembrī no Gaujas nacionālā parka fonda pārņēma Dabas aizsardzības pārvalde, darba līgumi ar ilggadējiem zvērkopjiem, kurus darbā bija pieņēmis fonds, tika pārtraukti. Ar Vītolu darba līgums vēl nav pārtraukts, jo viņai izsniegta slimības lapa. Tiklīdz tā tiks noslēgta, fonds viņu no darba atbrīvos un zvērkope būs kļuvusi par bezdarbnieci.

Tikmēr amatpersonas jau paudušas viedokli, ka Vītolai darbs LDT atradīsies. Pati “lāču mamma” apšauba, vai viņai tiks piedāvāts darbs ar dzīvniekiem. “Protams, ķeksīša pēc man var piedāvāt kādu darbu, skaidri zinot, ka es to nekad nedarīšu, jo mana sirdslieta ir būt kontaktā ar dzīvniekiem.”

LDT viņa nostrādājusi 32 gadus, un šajā laikā viņai piedāvāts LDT vadīt, taču viņa no šīs iespējas atteikusies, jo neuzskata to par savu aicinājumu. “Visvairāk es gribētu strādāt ar saviem dzīvniekiem Līgatnē,” saka Vītola.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+