×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.4°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
2. marts, 2017
Drukāt

Vēlme atgūt naudu no VID – brīdinoša pazīme par nabadzību valstī (17)

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) ģenerāldirektore Ilze Cīrule. Foto - LETAValsts ieņēmumu dienesta (VID) ģenerāldirektore Ilze Cīrule. Foto - LETA

Latvijas iedzīvotāju lielā aktivitāte jau pirmajā dienā iesniegt ienākumu deklarācijas par pērno gadu ir brīdinoša pazīme par vispārēju nabadzību valstī, šādu viedokli šorīt LNT pauda Valsts ieņēmumu dienesta (VID) vadītāja Ilze Cīrule.

Cīrule pastāstīja, ka VID vakar nav īsti ticis galā ar deklarāciju pieņemšanu, jo tās iesnieguši jau 60 000 cilvēku, kas ir aptuveni desmit reizes vairāk nekā pērn. Tik lielam pieslēgumu skaitam nebijām gatavi, lai arī bijām rēķinājušies, ka pieslēgumu skaits būs lielāks nekā ikdienā, atzina VID vadītāja.

VID vadītāja informēja, ka dienesta vadība centusies arī izprast, kāpēc tik daudzi cilvēki gribēja iesniegt deklarācijas jau pirmajā dienā, lai arī to var darīt vairākus mēnešus, un viņai radušās lielas bažas, ka viens no cēloņiem ir vispārējā nabadzība valstī, kā rezultātā ļoti lielam cilvēku skaitam ir svarīgi pēc iespējas ātrāk atgūt pat salīdzinoši nelielas summas, piemēram, pārdesmit eiro.

Tā ir brīdinoša pazīme, ka nodokļu reforma Latvijā ir nepieciešama un ir jāveic ieņēmumu izlīdzināšana, uzsvēra Cīrule.

VID vadītāja atgādināja, ka deklarācijas varēs iesniegt vēl vairākus mēnešus, un solīja, ka VID uzrunās cilvēkus un atgādinās, ka viņiem ir iespējams iesniegt deklarācijas, lai atgūtu pārmaksas, gadījumā, ja redzēs, ka iedzīvotāji šīs iespējas nav izmantojuši.

Aģentūra LETA jau vēstīja, ka vakar, pirmajā dienā, kad nodokļu maksātāji varēja sākt iesniegt gada ienākumu deklarācijas, rīta pusē nestrādāja EDS. VID paziņojumā medijiem informēja, ka tas saistīts ar to, ka sistēmai vienlaicīgi cenšas pieslēgties ļoti liels skaits lietotāju, lai iesniegtu gada ienākumu deklarāciju. Jau pirmajās stundās pēc 1.marta iestāšanās EDS tika iesniegti vairāki tūkstoši deklarāciju.

1.martā sākās gada ienākumu deklarāciju iesniegšana gan tiem nodokļu maksātājiem, kam tas jādara obligāti, gan tiem, kuri to vēlas darīt brīvprātīgi, lai saņemtu pārmaksāto iedzīvotāju ienākuma nodokli par attaisnotajiem izdevumiem.

Šis ir pirmais gads, kad tie nodokļu maksātāji, kuru gada apliekamo ienākumu kopējais apmērs 2016.gadā nepārsniedz 12 000 eiro, no 1.marta var iesniegt gada ienākumu deklarāciju, lai atgūtu pārmaksāto iedzīvotāju ienākuma nodokli, kas izveidosies, piemērojot gada diferencēto neapliekamo minimumu.

Deklarācijas var iesniegt, izmantojot EDS.

Gada ienākumu deklarācija par 2016.gadā gūtajiem ienākumiem laikā no 2017.gada 1.marta līdz 1.jūnijam obligāti jāiesniedz tiem Latvijas iedzīvotājiem, kuri: ir veikuši saimniecisko darbību (piemēram, ir individuālā uzņēmuma īpašnieki, izīrē vai iznomā savu īpašumu, ir zemnieku saimniecības īpašnieki, ir guvuši ienākumus no profesionālās darbības u.c.); ir guvuši ienākumus ārvalstīs, tajā skaitā jūrnieki, kuri bijuši nodarbināti uz starptautiskos pārvadājumos izmantojama kuģa, izņemot gadījumu, ja nodokļa maksātājs ir saņēmis algota darba ienākumus, kas kādā no Eiropas Savienības dalībvalstīm ir pakļauti aplikšanai ar iedzīvotāju ienākuma nodoklim analoģisku nodokli.

Tāpat deklarācijas obligāti jāiesniedz tiem, kas ir guvuši ar nodokli neapliekamos ienākumus, kas kopumā 2016.gadā pārsniedza 4000 eiro (piemēram, gūti ienākumi no personiskās mantas pārdošanas); ir guvuši ienākumus, kuri apliekami ar 10 % nodokļa likmi (piemēram, ienākumu no dividendēm, ienākumu no augoša meža vai kokmateriālu pārdošanas, no kuriem nodoklis nav ieturēts ienākuma izmaksas vietā); ir guvuši citus ar nodokli apliekamus ienākumus, no kuriem izmaksas vietā nav ieturēts nodoklis, tajā skaitā no fiziskām personām saņemti dāvinājumi, kas ir apliekami ar iedzīvotāju ienākuma nodokli.

Savukārt, fiziskās personas, kuras neveic nekāda veida saimniecisko darbību un brīvprātīgi vēlas iesniegt gada ienākumu deklarāciju par 2016.gadu, lai saņemtu atpakaļ pārmaksāto iedzīvotāju ienākuma nodokli par attaisnotajiem izdevumiem un to nodokļa pārmaksu, kas izveidosies, piemērojot diferencēto neapliekamo minimumu, var to izdarīt no 2017.gada 1.marta līdz pat 2020.gada 16.jūnijam. Tāpat visa 2017.gada laikā vēl var pieprasīt pārmaksāto iedzīvotāju ienākuma nodokli arī par 2014.gadu un 2015.gadu, bet līdz 2017.gada 16.jūnijam – vēl arī par 2013.gadu.

Pievienot komentāru

Komentāri (17)

 1. Nabadzība? Kāda nabadzība? Ja brauc pa galveno ielu ar mersedesu, nevar redzēt nevienu nabagu! Izdomājuši te… !

 2. Ļoti apķerīga amatpersona! Un kas gan cits (ja ne nabadzība, par ko “nav nojausmas” varenajiem!) dzen cilvēkus izmisumā (un atgūt nodokļus!)?

 3. Kas par murgiem! Cilvēki steidz nodeklarēt nodokļus – to uzskata par “brīdinošu pazīmi par vispārēju nabadzību valstī”!!! VID-am bija jārēķinās, ka nodokļus pirmajā martā varēja steigt nokārtot ne tikai 60 tūkstoši, bet VISI nodokļu maksātāji un bija jābūt tam gatavam. Un nodokļu maksātāju aktivitāti VID priekšniecei būtu vajadzējis UZSLAVĒT, nevis interpretēt kā vispārējas nabadzības pazīmi.

 4. Mums ir maksas medicina, mums slimajiem iznāk pērmaksāt par slimošanu man ir 55o bet man valsts nizmaksā manus zaudējumus,bet savu noteikto difirencēto sumu 237 x 23 % par pārejo marinē uz nākošo gadu. Nabadzība;aug

 5. Nu pieaugošais luksusa auto skaits Rīgas ielās jau vien norāda uz “nabadzību” šajā valstī

 6. VID ģenerāldirektore nefiltrē, ka tas apliecina kārtējo EDS tehnisko nespēju, kurai nav nekāda sakara ar iedzīvotāju rocību.

 7. Man gan šķiet, ka šāda ativitāte liecina par neuzticēšanos mūsu nodokļu sistēmai.

 8. Man gan šķiet, ka šī aktiviāte saistīta ar neuzticēšanos mūsu nodokļu sistēmai.

 9. Vai tad #VAJADZETU ATSTAT vid# redz kur gudri ,vares sev premijas piemest klat ,NEKAUNIBAI NAV ROBEZU.

 10. Nesaprotu, par ko viņa brīnās? Paši ievieš sistēmu un cer, ka cilvēki nepamanīs, ka jāatgriež nodokļi?

 11. Serverus salabojāt? Atbildēt

  Kaut kas ar iepirkumu būs salaists dēlī, dzelžu nauda pārbērtusies kabatas naudā.

 12. Neiespējami un neaptverami Atbildēt

  Nabadzība Eiropas Savienības paraugvalstī ar straujāko ES ekonomikas attīstību?????!

 13. EJ nu ej,nevar būt…

 14. vai tad tas kāds jaunums vadošajiem prātiem? 🙂

 15. Ha ha ha,te pat kaķim jāsmejas.Mēs esam bagāti,uh cik bagāti…Kādas algas ir”gudrajiem”,kādas ikmēneša prēmijas…es kad padomāju,man sāk raustīties labās rokas rādītājpirksts… diez ko tas varētu nozīmēt?

 16. Vitaljiks-vards-mainits Atbildēt

  Mana alga ir virs 1300 eur. Bet es tik un ta iesniedzu deklaraciju un visus dokumentus. Nedomaju ka to dara nabadzigie cilveeki. To dara cilveks kuram ir galva uz kakla – vai veikala perkot preci jus nepanjemat atlikumu vai atstaajat vairaak naudas vinekarsi stavam. un kad naudu ieskaita tad par to var aiziet kaut ko nopirkt 🙂

 17. Oooo, kas par atklājumu!!! Tiešām tāaa izbrīna, ja? nu tad varētu kaut ko mainīt valsts sistēmā, nevis tikai gudri, atvainojos, dirst!!!!!!!

Draugiem Facebook Twitter Google+