×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.7°C
Ritma, Ramona
Piektdiena, 20. jūlijs, 2018
21. marts, 2018
Drukāt

Egils Līcītis: Jēziņ balto, kādēļ jāmostas 3 naktī? (10)

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Naktī uz svētdienu latviešu tautu kārtējoreiz pakļaus baismajai pulksteņu grozīšanas eksekūcijai, kas atkārtojas divreiz gadā. Laika nostellēšana stundu uz priekšu – atpakaļ ir panesama tikai fiziski veseliem cilvēkiem bez gremošanas un psihiskiem traucējumiem vai ar vodkā mērcētiem nerviem, kurpretim pārējiem tā ir traumējoša. Gados pavecākiem ļaudīm un jūtīgākām dvēselēm ir ļoti grūti pieskaņoties un pārslēgties citā dienas režīmā, kad sākas vasaras vai ziemas laiks. Kolīdz jāpārgriež ceijeris, labu brīdi iepriekš tramīgākie pūces un cīruļi spiesti dzīvot kā uz atsperēm, vai nenokavēs ko liktenīgu. Jēziņ balto, kādēļ jāmostas trijos naktī un mēnesnīcā jāuzvelk stundenis! Darbaļaudis ilgstoši zaudē možumu un darbaprieku, pensionāriem kāpelē asinsspiediens, pāriem pagaist dzimumtieksme, astrologiem, kas ik minūti seko līdzi zvaigznāju stāvoklim, sākas baigais čakars, un profesori Danilāns un Stradiņš ne reizi vien izteikušies, ka derētu nomušīt pseidozinātnieku, kas izfunktierējis pulksteņa pārgrozības it kā elektrības taupīšanas nolūkā, it kā velnsviņzin, kāpēc.

Kaimiņzemju somu, igauņu, lietuviešu vadības sarosījušās nokārtot situāciju, kad pie sienas piekārtā pulksteņa tikšķi nesapas ar bioloģiskajiem. Tiesa, kaimiņu uzšķiltajai domai mūspusē ir arī noliedzēji. Daži gribētu, lai paliek spēkā vecais noregulējums, kas pagarina vasaras gaišās novakares, tām lēnām ieslīgstot zilās noskaņās.

Tomēr notikums ar atteikšanos no pārejas uz vasaras laiku būtu kosmisks, jo laika ritiem ir sakars starp debesīm un zemi. Turklāt neapmierinātie pilsoņi sliecas domāt, ka laikrāžu grozīšana šurpu turpu varētu būt pretlatviska rīcība un nebūt ne saskaņā ar senču iesakņoto dzīvesveidu. Vadībai derēja reaģēt kaut vai tāpēc, ka politiskajā pārvaldē pie noteikšanas ir zaļie zemnieki, kas nozvērējušies gādāt par iedzīvotāju labsajūtu. Ne visi tur ir dīvānzemnieki. Daži no prakses zina, kāds satraukums un disharmonija ceļas kūtī, kad aizgaldu iemītnieki mostas pēc gaiļa un laika veča mūžu mūžos noteiktā laika tecējuma, bet saimniecei agrais rīts pienāk pēc EK pieņemtās regulas. “Pārceltā” laikā gaismas trūkuma dēļ iekavējas zaļo zirnīšu augšana un neizcepas klona maize. Te nu bija skaidri jāpasaka stingrāks vārds un jādara zināms Briselei valstisks viedoklis, ka uz priekšu un atpakaļ pagrieztā stunda nenes svētību Latvijas ļaudīm un prātīgākais ir, lai ciparnīca turpmāk stāv mierā neaiztikta. Jautājiet vēlētajām personām, vai partijas par laikmaiņu runās savos marta plēnumos? Atkal gaidīs, kad amerikāņi izsauks uz nobāršanu Vašingtonā un liks ierasties ministriem ar mammām? Un mūsu prezidents taču ir dabas bērns no Zaļās partijas – Vējonim tūliņ vajadzēja protestēt pret laika savandīšanu!

Pievienot komentāru

Komentāri (10)

 1. Labāk par OIKu būtu pacepies, to muļķību vismaz iespējams apstrīdēt!

 2. Vis labākais ir dzīvot pēc saules laika, un katrā laika joslā tas ir savādāks.
  Ar gaismu celies, ar tumsu pie miera ej.
  Ekonomijas ziņā varbūt iegūstam vai zaudējam tieši tajā dienā, kad mainām laiku. Nākošajā dienā paliekam pie tā paša 24 stundu režīma. Nekas nemainās.
  Uzskatu, ka laika pārbīdei nav nekādas jēgas. Darba apstākļi ļauj pielāgoties un veidot savu režīmu, un jūtos labi.

 3. Vistrakāk gan ir maziem bērniem,skolnieciņiem un lopiņiem un dzīvniekiem

 4. Dieniņās! Kur tā var pārspīlēt?

  • Tas nu gan nav pārspīlējums, bet veids kā vairot slimos, risināt sociālās problēmas, palielinot mirstību, jo nav jāizdod nauda pensijām un attiecīgi palielināt peļņu zāļu ražotājie un tirgotājiem. Īsāk runājot – tautas genocīda maigā forma.

 5. Egil Tev nebūs Tā Kunga, sava Dieva, Vārdu nelietīgi valkāt, jo Tas Kungs neatstās nesodītu, kas Viņa vārdu nelietīgi valkā.

 6. Vai tiešām garīgi slimiem cilvēkiem jāatvēl tik daudz publiskās telpas šādām perversijām??

Lasītāju aptauja
Ērika Oša zīmējums
Ēriks Ošs. Kurš viņu vilks?

Valsts prezidents Raimonds Vējonis pagaidām nav komentējis, vai gatavojas atkārtoti kandidēt uz amatu, tomēr šobrīd politiskais noskaņojums viņam nav labvēlīgs. Neviena no partijām nav paudusi pārliecinošu atbalstu Vējoņa kandidatūrai, un teju vienīgā prezidenta cerība ir Zaļo un zemnieku savienība, taču ar šīm balsīm var izrādīties par maz.

Kā vislabāk pārdzīvot karstuma vilni?
Draugiem Facebook Twitter Google+