×
Mobilā versija
Brīdinājums +12°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
23. septembris, 2015
Drukāt

Balvas par infrastruktūras attīstību saņem 26 laureāti

Foto - Timurs SbuhankulovsFoto - Timurs Sbuhankulovs

VARAM ministra padomnieks pašvaldību sadarbības jautājumos Jānis Eglīts (pa labi) pasniedz apbalvojumu Strenču novada domes priekšsēdētājam Jānim Pētersonam par ieguldījumu velokultūras veicināšanā un infrastruktūras attīstīšanā.

“Visi atceramies pirmo reizi, braucot ar velosipēdu. Būtiski ir saglabāt līdzsvaru. Tagad ir būtiski velosipēdistiem nodrošināt drošus, ērtus pārvietošanās apstākļus, lai velosipēdu braucēji netraucētu citiem un citi netraucētu viņiem,” savā ievadrunā norādīja Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) ministra padomnieks Jānis Eglīts. Kopumā 26 organizācijas, pašvaldības un uzņēmumi saņēma trīs veidu kvalitātes zīmes konkursa “Draudzīgs velosipēdam” ietvaros.

Latvijas Nacionālās bibliotēkas restorāna “Klīvers” terasē balvas pasniedza visu četru novadu, kā arī Rīgas un tās apkārtnes centīgākajiem velosipēdu infrastruktūras uzlabotājiem. Vidzemes novada laureātiem balvas pasniedza Jānis Eglīts, Kurzemes pārstāvjus apbalvoja Eiropas Komisijas pārstāvniecības Latvijā vadītājas vietnieks Andris Kuižnieks, Zemgales laureātus apbalvoja komiķis un aktīvs velosipēdists Jānis Skutelis, Latgales velosipēdu kultūras atbalstītājus sveica filmas “Misija – gudrais pilsētnieks” galvenais varonis Klāvs Alsbergs. Savukārt Rīgas apkārtnes laureātiem balvas pasniedza velosipēdu rūpnieka un uzņēmēja Gustava Ērenpreisa darba turpinātājs Toms Ērenpreiss, kurš uzsvēra, ka sāktais darbs ir revolucionārs. “Jo vairāk riteņbraucēju, jo vairāk pilsētām jādomā par šo transportlīdzekļu satiksmes uzlabošanu, bet mani priecē arī tas, ka dažās pilsētās ir infrastruktūra, bet nav braucēju. Cilvēkiem jāizmanto viņiem dotā iespēja, jo citiem tādas iespējas nav,” stāstīja T. Ērenpreiss.

Latvijas Riteņbraucēju apvienības valdes priekšsēdētājs Viesturs Silenieks pastāstīja, kas veido teicamu velosipēdu novietni, kā arī pēc kādiem kritērijiem balvu saņēmējus vērtēja žūrija. “Visi saprotam, ko nozīmē laba un ko – slikta novietne. Riteņbraucēju apvienība izstrādājusi ideālus perfektas novietnes standartus. Novietnei jābūt zem jumta, ar žogu, ar novērošanas kamerām, ar apsardzi un ar statīviem, kam ir iespēja pieslēgt velosipēda rāmi un riteņus. Tāpat novietnei nevajadzētu atrasties vairāk nekā 70 metrus no velosipēda īpašnieka galamērķa. Citādāk riteņbraucējs novietni nevēlēsies izmantot,” ideālos velosipēdu novietnes apstākļus iezīmēja V. Silenieks.

“Ja telpa ir šķība, nepareiza, tad to neizmantos. Tas pats ir ar novietni. Tās ir kļuvušas jau par sava veida dizaina elementiem, jo atrodas pilsētas vidē. Varu pieminēt kaut vai Liepāju un Ventspili, kur rīkoja pat veselu konkursu par labākās novietnes dizainu. Esat kādreiz redzējuši, ka kāds fotografējas pie t.s. “šķīvju žāvētāja?” noteica viens no žūrijas pārstāvjiem. Kopumā pieteiktās novietnes vērtēja astoņi žūrijas pārstāvji desmit kategorijās, tās vērtējot ar “īkšķiem uz augšu”.

UZZIŅA

Balvas par velosipēdu infrastruktūras attīstību saņēma

* Vidzemē: Carnikavas novada pašvaldība, Smiltenes novada pašvaldība un Tūrisma informācijas centrs, Alūksnes Tūrisma informācijas centrs, Strenču novada dome, Limbažu Tūrisma informācijas centrs, Vidzemes tūrisma asociācija, struktūrvienība “Saviļņojošā Vidzeme”, Valmieras pilsētas pašvaldība, Siguldas novada pašvaldība, Cēsu novada pašvaldība un Salacgrīvas novada Tūrisma informācijas centrs.

* Kurzemē: Grobiņas novada dome, Liepājas pilsētas pašvaldība, Ventspils pilsētas dome, uzņēmums SIA “Ventspils nafta” terminālis un uzņēmums “KleinTech Services”.

* Zemgalē: Bauskas novada administrācija.

* Latgalē: Jēkabpils pilsētas pašvaldība un Daugavpils pilsētas dome.

* Rīgā un tās apkaimē balvas saņēma “EuroPark Latvia”, Olaines novada pašvaldība, tirdzniecības parks “Alfa”, “Tieto Latvia”, “SEB banka”, Rīgas Stradiņa universitāte, Rīgas Angļu ģimnāzija un Roberts Jaunzems-Pētersons.

BEPS-logo
Materiāls tapis ar Latvijas Vides aizsardzības fonda finansiālu atbalstu

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+