×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.5°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
1. maijs, 2014
Drukāt

Velonedēļu Rīgā atklāj divi velosaieti

Foto: LETAFoto: LETA

Šodien Rīgā ar diviem velosaietiem tika atklāta velosezona: aptuveni 200 velosipēdistu plkst.12.30 pulcējās pie Brīvības pieminekļa, lai dotos 5. Rīgas velo parādē, savukārt vēl vairāki simti velobraucēju piedalījās veloakcijā “Kritiskā masa”, kas sākās pusstundu vēlāk pie Dailes teātra.

Atšķirībā no iepriekšējā gada, kad veloparādē piedalījās arī Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs un tā tika pozicionēta vienlaikus kā pretsvars “Kritiskajai masai” un viens no nozīmīgākajiem velonedēļas notikumiem, šogad Ušakovs bija redzams tieši “Kritiskās masas” dalībnieku pulkā.

Kā novēroja aģentūra LETA, velo parādes priekšgalā braucošie velosipēdisti izmantoja ruporu, ar kura palīdzību ik pa laikam aicināja gājējus dot ceļu velosipēdistiem.

Akcijas “Kritiskā masa” dalībnieki no Dailes teātra devās pa Brīvības ielu līdz Brīvības piemineklim, tālāk cauri Vecrīgai un pāri Akmens tiltam uz tuvējo Pārdaugavu, no kurienes atgriezās Daugavas labajā krastā un devās tālāk pa Krasta ielu.

Ņemot vērā lielo akcijas dalībnieku skaitu, braucot pa Rīgas ielām velobraucēji aizņēma visas braukšanas virzienā paredzētās joslas, līdz ar to aiz braucēju grupas veidojās auto sastrēgumi, piemēram, Krasta ielā auto rinda sniedzās aptuveni 200 metru garumā.

Autovadītāji akciju uztver dažādi – daudzi atbalsta, mājot, uzmundrinot, filmējot un fotografējot. Savukārt, citi, signalizējot vai pat mēģinot izbraukt cauri pūlim, pauž neapmierinātību par to, ka velosipēdisti bloķē satiksmi.

Kā novēroja aģentūra LETA, velobraucēji ir noskaņoti pozītīvi un daudzi aicina autovadītājus un gājējus pievienoties savam pulkam, tomēr daudzi akcijas dalībnieki neievēroja luksoforu signālus, šķērsojot krustojumus arī pie sarkanās gaismas. Kā skaidroja velosipēdisti, tas, cita starpā, tiekot darīts arī tāpēc, lai lielā grupa nesadalītos.

Ar citu satiksmes noteikumu ievērošanu sekmējās labāk – velobraucēji nebrauca pa pretējā virziena braukšanas joslām un deva ceļu operatīvajam transportam.

Atšķirībā no iepriekšējiem gadiem policijas klātbūtne šodien akcijas ceļā nebija novērojama.

Kā ziņots, “Kritiskā masa” ir nesankcionēta, masveidīga akcija, kuras gaitā velobraucēji dodas braucienā pa spontāni izvēlētām Rīgas ielām. Akcijas dalībnieki vēlas pievērst uzmanību veloinfrastruktūras problēmām pilsētā un mudināt aktīvi rīkoties, lai situāciju uzlabotu.

Ņemot vērā pieredzi, ka ikgadējā 1.maija velobraucēju akcijā “Kritiskā masa” ielās izbrauc daudz velobraucēju un nereti veidojas konfliktsituācijas ar citiem satiksmes dalībniekiem, Ceļu satiksmes drošības direkcija (CSDD) un Valsts policija (VP) aicināja šī brauciena dalībniekus cienīt citus un ievērot ceļu satiksmes noteikumus. Tā vietā, lai dotos nesaskaņotā braucienā pa Rīgas ielām, velosipēdisti tika aicināti piedalīties Velo nedēļas pasākumos.

Arī akcijas rīkotāji brauciena dalībniekus aicināja ievērot ceļu satiksmes un sabiedriskās kārtības noteikumus, lai neapdraudētu savu un apkārtējo drošību. Vecāki īpaši tika aicināti pieskatīt savas atvases un nedoties pūlī ar pašiem mazākajiem satiksmes dalībniekiem.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+