Mobilā versija
+2.0°C
Sabīne, Sarma, Klaudijs
Pirmdiena, 5. decembris, 2016
4. jūnijs, 2012
Drukāt

Velorikšām Rīgā aizliegs pārvietoties pa brauktuvi

veloriksa

Jau šovasar Rīgā varētu stāties jauni saistošie noteikumi, kas paredzēs, ka pa brauktuvi velorikšām braukt turpmāk būs aizliegts un velorikšas varēs pārvietoties tikai pa iepriekš apstiprinātiem maršrutiem, kas būs jāsaskaņo Rīgas domes Satiksmes departamentā, aģentūru LETA informēja departamenta pārstāve Ilze Dišlere.

Satiksmes departamenta speciālisti izstrādājuši saistošo noteikumu projektu par speciāli pasažieru pārvadāšanai izgatavotajiem velosipēdiem, kas paredzēti komercpakalpojumu sniegšanai Rīgas pilsētā.

Saistošo noteikumu projekts paredz, ka ar pasažieru velosipēdu drīkstēs braukt pa maršrutiem, kurus apstiprinās Rīgas domes Satiksmes departaments, izsniedzot attiecīgu kustības maršrutu atļauju uz vienu sezonu.

Kustības maršrutu varēs iesniegt paši velorikšu vadītāji, bet atļauja tiks izsniegta maršrutiem tikai dzīvojamās zonās un parku teritorijās. Pa brauktuvi velorikšām braukt būs aizliegts.

Pasažieru velosipēdi varēs kursēt pa Vecrīgu un visos Rīgas parkos, izņemot Bastejkalna virsotni – pēc pašvaldības SIA “Rīgas meži” lūguma Bastejkalns velorikšu maršrutos netikšot akceptēts, pastāstīja Dišlere.

Lai saņemtu kustības maršrutu atļauju, pakalpojumu sniedzējam būs jāiesniedz dokumenti, kas apliecina pasažieru velosipēda īpašuma vai turējuma tiesības, velosipēda tehnisko dokumentu kopijas, izziņu par nodokļu parādu neesamību, darba līguma kopiju ar pasažieru velosipēda vadītāju, vadītāja apliecības kopiju.

Vadītāja apliecība, maršrutu atļauja un darba līgums pasažieru velosipēda vadītājam vienmēr būs jānēsā līdzi un pēc kontrolējošo institūciju darbinieka pieprasījuma jāiesniedz pārbaudei.

Pasažieru velosipēds būs jāreģistrē VAS “Ceļu satiksmes drošības direkcija”, kā arī pakalpojumu sniedzējam būs pienākums apdrošināt savu civiltiesisko atbildību par trešajām personām nodarītajiem zaudējumiem pasažieru velosipēda izmantošanas laikā.

Saistošo noteikumu projekts nosaka prasības pasažieru velosipēda aprīkojumam – jābūt piestiprinātai numura zīmei, vizītkartei un informācijai par komercpakalpojuma maksu. Pasažieru velosipēdus drīkstēs apstādināt un novietot stāvēšanai vienā rindā paralēli brauktuves malai.

Saistošo noteikumu projekts paredz arī kārtību lēmuma par kustības maršrutu atļaujas izsniegšanu atcelšanai.

Saistošo noteikumu ievērošanas kontroli veiks Rīgas pašvaldības policija un Rīgas domes Satiksmes departamenta Kontroles dienests, kuri par saistošo noteikumu neievērošanu pakalpojuma sniedzējam vai pasažieru velosipēda vadītājam būs tiesīgi uzlikt administratīvo sodu no 10 līdz 250 latiem.

Satiksmes departaments piektdien, 1.jūnijā, iesniedzis saistošo noteikumu projektu virzībai Rīgas domes attiecīgajās struktūrvienībās izskatīšanai. Ja noteikumus akceptēs arī Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijā, departaments paredz, ka tie stāsies spēkā jau šovasar.

Kā ziņots, Rīgas Pašvaldības policija regulāri saņem izsaukumus, kuros iedzīvotāji sūdzas par neērtībām un trokšņiem, ko rada velorikšas, saņemti arī vairāki zvani ar sūdzībām, ka šie transportlīdzekļi apgrūtina pārvietošanos un pārkāpj ceļu satiksmes noteikumus.

Pievienot komentāru

Ar motorizētu čemodānu var sasniegt ātrumu 13 km/hJa kādreiz lidostā radusies nepieciešamība dažu minūšu laikā nokļūt no viena termināļa uz otru, lai paspētu uz savu reisu, lielisks sabiedrotais būs motorizētais čemodāns "Modobag".
Radīts paroļu ģenerators, kuru hakeri nevarēs uzlauzt (2)Firma "Everykey", ko atbalstījis pats antivīrusu kompānijas "McAfee" dibinātājs Džons Makafī, izstrādājusi īpašu maziņu ierīci, kura ģenerē jaunu un drošu paroli ikreiz, kad vēlaties ienākt vienā no saviem interneta vietņu profiliem.
Ja gribi tilpumu. "LA" vērtē "Opel Zafira""Opel Zafira" tika prezentēta 1999. gadā un kopš tā laika ir toņa noteicēja septiņvietīgo kompaktvenu klasē. Pavisam šo gadu laikā saražots vairāk nekā 2,7 miljoni dažādu paaudžu Zafira automobiļu.
Vai Latvijas neceļu nākotne? (1)Par gada auto nominēt pikapu? Uz tādu izlēcienu žūrija nez vai būs spējīga
Draugiem Facebook Twitter Google+