×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.5°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
8. maijs, 2012
Drukāt

Velorikšas sauks pie kārtības


turlais2_vi_5

Rīgā ir jāsakārto velorikšu bizness, jo ir saņemtas sūdzības no iedzīvotājiem par neērtībām, ko sagādā velorikšas, uzskata Rīgas domes Drošības, kārtības un korupcijas novēršanas jautājumu komitejas priekšsēdētājs Dainis Turlais (“GKR”).


 

“Tuvojoties tūrisma sezonai, pilsētā ir krasi palielinājies kājminamo transportlīdzekļu jeb tā saukto velorikšu skaits, un esam saņēmuši vairākas sūdzības par neērtībām, ko šis bizness sagādā iedzīvotājiem. Arī pašvaldības policija ir konstatējusi virkni velorikšu vadītāju pārkāpumu. Pienācis laiks šo jomu sakārtot,” uzsver Turlais.

Domnieka vadītā komiteja ir lūgusi Satiksmes departamentu izstrādāt saistošo noteikumu projektu, iekļaujot tajos normas par velorikšu vadītāju disciplīnu un uzvedību, piemēram, par mūzikas atskaņošanu, alkoholisko dzērienu lietošanu, smēķēšanu. Tāpat lūgts noteikumos iekļaut normas par velorikšu novietošanu stāvēšanai.

“Noteikumos arī jāparedz pārvadāšanas tarifi un jānosaka nepieciešamie dokumenti, kuriem jāatrodas pie velorikšu vadītājiem. Gribu uzsvērt – mūsu mērķis ir nevis traucēt šim biznesam attīstīties, bet gan, gluži pretēji, nodrošināt tā attīstībai civilizētu, pilsētvides prasībām, cilvēku ērtībai un drošībai atbilstošu pamatu,” pauž Turlais.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+