×
Mobilā versija
+8.1°C
Līksma, Bārbala
Trešdiena, 25. aprīlis, 2018
13. februāris, 2013
Drukāt

Vēlos aust! Kur izgatavo stelles pēc pasūtījuma? (3)

Foto - Valērijs MiņkovsFoto - Valērijs Miņkovs

“Vai kaut kur Liepājas pusē kāds izgatavo stelles pēc pasūtījuma un cik tas maksā? Vai kāds māca arī aust? Kur iegādāties diegus aušanai?
” Jolanta Romančenko Liepājā

 

Lietišķās mākslas centrā “Dārza iela”, kas atrodas Liepājā, Dārza ielā 4/8, darbojas divas Tautas lietišķās mākslas studijas – “Kursa” (vadītāja Ilma Rubene) un “Liepava” (vadītāja Smaida Rubeze), kur savam vaļaspriekam nododas rotkaļi, keramiķi, dzintara apstrādāji, koka apstrādātāji, adītājas, pinēji un arī audējas.

Abās studijās uzņem dalībnieces bez priekšzināšanām aušanas mākslā. Dalību studijā “Kursa” var pieteikt, zvanot vadītājai I. Rubenei (mob. t. 29733310), bet studijā “Liepava” var pieteikties, gan zvanot vadītājai S. Rubezei (mob. t. 26425800), gan ierodoties klātienē – pirmdien plkst. 12.00, kad audējām ir nodarbības.

– Pirms uzņemam studijā, vispirms notiek individuālas pārrunas ar interesenti, lai noskaidrotu, kādas ir prasmes aušanā, kādi materiāli jau ir un ko vēlas aust, – stāsta studijas “Liepava” vadītāja. – Kādus diegus iegādāties audiem un velkiem, konkrēti var pārrunāt tad, kad zina, ko cilvēks vēlas aust, – vai lupatu deķi, vai lina galdautu, vai vilnas gultas pārklāju vai ko citu.

Kas attiecas uz stellēm, es ieteiktu nevis meklēt meistaru, kas varētu tās izgatavot pēc pasūtījuma, bet gan sameklēt audējas, kam vairs nav spēka šai nodarbei, tāpēc stelles put kādā istabas stūrī.

Lai tās neaizietu postā vai pat nenokļūtu ugunskurā, sirmās kundzes ir gatavas stelles uzdāvināt vai pārdot par simbolisku maksu cilvēkam, kam ir interese par aušanu. Lai atrastu šīs kolēģes, vērts apklaušināt tās audējas, kas darbojas studijās.

Ja tomēr esot vēlme tikt pie savām stellēm, Smaida Rubeze iesaka vērsties galdnieku darbnīcās.

– Stelles, kā arī citus aušanas rīkus un instrumentus rūpnieciski neražo, taču profesionāls galdnieks pēc skices vai rasējuma prot uztaisīt jebko, – ir pārliecināta studijas “Liepava” vadītāja. – Pelnīt tikai ar steļļu taisīšanu šodien nevar, pieprasījums ir mazs, tāpēc galdnieki steļļu meistarošanai pievēršas hobija līmenī. Cik man zināms, samaksa par tām ir vismaz 700 latu.

Reizēm stelles vai aušanas rīkus (piemēram, spolmašīnas) audējai uzmeistarojot vīrs, dēls vai cits ģimenes loceklis, kurš prot to darīt.

Studijas “Kursa” vadītāja Ilma Rubene atklāj, ka diegus un dziju aušanai studijas dalībnieki pērkot kopīgi.

– Vienās stellēs sēž trīs, četras audējas. Iegādājoties nepieciešamos materiālus, viņas kooperējas, un tad katra pa rindai auž. Kokvilnas diegus velkiem pērkam šūšanas piederumu veikalos (piemēram, “Abakhan”), bet vilnas dziju audiem – Pāces vilnas fabrikā, kā arī rokdarbu piederumu veikalos SIA “Limbažu tīne” dažāda rupjuma aitas vilnas dziju.

 

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

 1. Sveiki,
  Es esmu bīskaps T.D Jakes, privāts aizdevumu aizdevējs, kas dod dzīves laikā alternatīvās aizdevumus. Vai jūs jebkāda veida finanšu grūtībās? Needs kredītu parāda konsolidāciju, ar ātrumu 2% būvniecības, nekustamā īpašuma aizdevumu, refinansēt, personas, uzņēmējdarbības mērķiem vai ārkārtas naudu? Vai Jūs esat uzņēmējs vai sievietes, kas domā paplašināt jūsu biznesa piedāvājuma aizdevumus visu veidu. ja ir interese sazinieties ar mums šodien, izmantojot (bishopjakesloancompany@gmail.com)

 2. Vai kāds var ieteikt, kur var nopirkt nītis?

 3. Savādi gan …Stelles var gan pasūtīt pēc Jūsu vēlmēm un saprātīgu naudiņu [no 700 eiro ].
  Izgatavošu arī tītavas, spoļu statīvus ,saivas ,ja tas būtu nepieciešams.
  Tiesa- tas nebūs gan Liepājas pusē ,bet gan ne mazāk skaistajā Siguldā .
  ekmens @ inbox.lv

Draugiem Facebook Twitter Google+