×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.9°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
5. jūnijs, 2012
Drukāt

Vēlos nopirkt kazenes bez dzeloņiem. Kur?

kazenes_jumbo

“Vai Latvijā var nopirkt kazenes bez ērkšķiem? Tādas piedāvā “Bakker” katalogā.” 
Elvīra Vorslova Pļaviņās

 

• Nacionālais Botāniskais dārzs (Salaspilī, Miera ielā 1) piedāvā šķirnes ‘Thornfree’ stādus; cena – viens lats. Šai ražīgajai šķirnei ir lielas, violeti melnas ogas ar paskābu garšu, ienākas augusta otrajā pusē, septembrī. Tai ir gari, drukni, tumši zaļi dzinumi bez dzeloņiem, neveido sakņu atvases un ir samērā izturīga pret slimībām. Audzējama auglīgās augsnēs.

• P. Heimaņa z/s “Gulbji” (Tukuma novada Pūres pagastā) pašlaik par latu gabalā var iegādāties šķirnes ‘Orkan’ stādus. Tā ir vidēji agra, spēcīgi augoša šķirne, neveido sakņu atvases. Septembrī ienākas lielas, spīdīgas, saldskābas ogas.

• Jāņa Aldermaņa dārzniecībā (Rīgā, Biķernieku ielā 2) ir pārdošanā kazenes ‘Jumbo’; cena – Ls 1,20 par stādu. Tā ir vidēji agra, vertikāli augoša, spēcīga auguma šķirne ar lielām, tumši zilām, saldeni skābām ogām.

Jāņem vērā, ka bezdzeloņu formu kazenes Latvijā slikti pārziemo, tāpēc krūmi jāpiesedz. Pēc noražojušo dzinumu izgriešanas oktobra otrajā pusē vai novembra sākumā jaunos dzinumus atsien no balstiem, pieliec, piesprauž pie zemes ar koka kāsīšiem. Lai nenolauztu, pirms noliekšanas zem dzinumiem paliek balstu. Iestājoties salam, piesedz ar skujām, koku lapām vai salmiem. Vēlāk, kad uzsnidzis sniegs, uzrauš arī to. Pavasarī segmateriālu noņem, izrauj kāsīšus un kazenes uzsien pie balstiem.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+