×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.8°C
Venta, Salvis, Selva
Svētdiena, 20. maijs, 2018
10. septembris, 2015
Drukāt

Vēlreiz igauņiem nepadosimies, apņēmīgi noskaņoti ir Latvijas basketbolisti

Foto - Juris KalniņšFoto - Juris Kalniņš

Latvijas basketbolisti šovakar ar spēli pret Igaunijas izlasi “Arēnā Rīga” pabeigs cīņas Eiropas čempionāta finālturnīra D grupā.

Vakar mačā pret ukraiņiem mūsējie jau varēja nodrošināt sev tiesības piedalīties Eiropas čempionāta otrajā posmā Francijas pilsētā Lillē. Četras komandas turp dosies ar līgumreisu neilgi pēc šīvakara pēdējās spēles Lietuva – Čehija. Cerēsim, ka šajā kvartetā būs arī Latvijas izlase.

Mūsu šāvakara pretinieki igauņi Eiropas čempionāta finālturnīrā spēlē pēc 22 gadu pārtraukuma, un tas var kļūt par jaunu izrāviena punktu kaimiņu basketbolam, kas jau krietnu laiku it kā samierinājies ar pastarīša lomu Baltijas valstīs. Viņnedēļ Rīgā ieradās vairāk nekā pieci tūkstoši Igaunijas izlases līdzjutēju, un gandrīz trīs tūkstoši savu komandu atbalstīja arī pirmdienas vakarā, kad igauņu basketbolisti izcīnīja pirmo uzvaru Eiropas čempionātā pēc 22 gadu pārtraukuma – 78:71 pret ukraiņiem. Izlases kodolu veido Tallinas komandas “Kalev/Cramo” un Tartu “Rock” spēlētāji, bet spilgtākās zvaigznītes ir Sanders Vene no Kauņas “Žalgira” un Itālijā spēlējošais Kristians Kangurs. Igauņi vairs nepēta tabulu, bet uz katru spēli iet kā uz pēdējo. Sīksta komanda, kurai latvieši pārbaudes turnīrā Tbilisi zaudēja ar 69:70. Mūsējo fani ir pārliecināti, ka divreiz pēc kārtas igauņiem nepadosimies. Paredzams, ka šovakar arēnas tribīnes būs gandrīz piepildītas, jo līdzjutējiem tā ir pēdējā iespēja klātienē apmeklēt Eiropas čempionātu Rīgā.

Visas D grupas komandas uzmanīgi seko līdzi notikumiem C grupā Zagrebā (Horvātija), jo ar četrām tās vienībām Rīgas kvartets krusteniski tiksies astotdaļfinālā. Pēc trim spēļu kārtām tabulā it kā viss atbilst rangam, taču aviobiļetes uz Lilli vēl nevar pasūtīt pat līderi grieķi, jo dažādu rezultātu sakritības iznākumā piecas komandas turnīru var pabeigt ar trim uzvarām un diviem zaudējumiem. Tas gan maz ticams.

B grupā Berlīnē (Vācija) salozētas sešu basketbola lielvalstu izlases. Pirmie no šīm dzirnavām izkļuva serbi, ar trim uzvarām jau nodrošinājuši sev izslēgšanas spēles. Itālijas un Turcijas izlasēm pa divām uzvarām, vāciešiem un spāņiem – tikai pa vienai. Kādai šā četrinieka komandai čempionāts beigsies jau Berlīnē.

Eiropas čempionāta otrajā posmā astoņām komandām Lille jāatstāj pēc zaudējuma pirmajā spēlē, kas vēl vairāk izceļ astotdaļfināla vērtību, savukārt katrai no astoņām uzvarētājām būs garantētas vēl trīs spēles. Precīzs astotdaļfināla kalendārs tiks paziņots pēc visu dalībnieku noskaidrošanas un TV sabiedrību interešu apzināšanas. Pašlaik zināms vien tas, ka otrās un ceturtās vietas ieguvēji Rīgas grupā laukumā dosies 12. septembrī, pirmā un trešā komanda – dienu vēlāk.

Lietuvas basketbolistu pirmdienas rūgto zaudējumu beļģiem (74:76) mazliet saldināja Mants Kalnietis ar 13 rezultatīvām piespēlēm. Tas ir Eiropas čempionātu rekords, iepriekšējā īpašnieki ar 12 piespēlēm vienā mačā bija mūsu Raimonds Miglinieks un vēl trīs basketbolisti.

Rezultāti. Basketbols

EIROPAS ČEMPIONĀTS, D GRUPA

Pirms vakardienas spēlēm Beļģija – Čehija, Latvija – Ukraina un Igaunija – Lietuva: 1. Čehija 2-1, 2. Beļģija 2-1, 3. Lietuva 2-1, 4. Latvija 2-1, 5. Igaunija 1-2, 6. Ukraina 0-3.

A grupā pirms vakardienas spēlēm Bosnija un Hercegovina – Somija, Polija – Izraēla un Krievija – Francija: 1. Francija 3-0, 2. Izraēla 2-1, 3. Polija 2-1, 4. Somija 1-2, 5. Bosnija 1-2, 6. Krievija 0-3.

B grupā: Serbija – Islande 93:64 (42:32), Vācija – Turcija 75:80 (24:41), Spānija – Itālija 98:105 (45:42). Pirms vakardienas spēlēm Turcija – Serbija, Itālija – Vācija un Islande – Spānija: 1. Serbija 3-0, 2. Itālija 2-1, 3. Turcija 2-1, 4. Spānija 1-2, 5. Vācija 1-2, 6. Islande 0-3.

C grupā: Slovēnija – Nīderlande 81:74 (41:29), Gruzija – Grieķija 68:79 (22:50), Horvātija – Maķedonija 73:55 (30:32). Pirms vakardienas spēlēm Grieķija – Slovēnija, Maķedonija – Gruzija un Nīderlande – Horvātija: 1. Grieķija 3-0, 2. Horvātija 2-1, 3. Slovēnija 2-1, 4. Nīderlande 1-2, 5. Maķedonija 1-2, 6. Gruzija 0-3.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+