Foto – LETA

Vēlreiz par Eiropas pensijām 0

Laikrakstā “Atbalsts”, kas skaitās avīze vecākai paaudzei, lasīju rakstu par iespējām saņemt Eiropas pensiju. Diemžēl no tā raksta ne es, ne citi man pazīstami pensionāri, kas dzīvo laukos, neko daudz neesam sapratuši… Tāpēc lūdzam izskaidrot, kā īsti ir ar šīm pensijām, ienākuma nodokli un citām būtiskām izmaiņām šajā sakarā! 
Skaidrīte N. Talsu novadā

Reklāma
Reklāma
Mistika: pie Ukrainas robežas atvēries milzīgs krāteris, ko dēvē par “portālu uz pazemes pasauli” 32
Kokteilis
Mākslīgais intelekts nosauc 5 sieviešu un 5 vīriešu vārdus, kas nes laimi to īpašniekiem 24
Putins ir izmēģinājis jaunu “superieroci”, kādu pasaule “vēl nav redzējusi” 156
Lasīt citas ziņas

Atgādinām, ka zemnieku iesniegumus priekšlaicīgai pensionēšanai pieņēma no 2005. gada 1. septembra līdz 2006. gada nogalei. Zemkopības ministrijā vēlreiz precizējām, ka tāda pasākuma, kāds bija 2004. – 2006. gada plānošanas periodā un ko saīsināti saucām par Eiropas pensijām, vairāk nav un nav arī paredzēts to atjaunot. Visdrīzāk, ka esat lasījusi kādu vecu laikrakstu, kur par to vēl bija stāstīts.

Tagad un arī nākamajā (2014. – 2020. gada plānošanas periodā) lauksaimnieki, tostarp arī mazo saimniecību īpašnieki, varēs saņemt cita veida Eiropas atbalstu, bet ne vairs šādas pensijas. Par ES pensijām, ko saņem zemnieki, kas priekšlaikus devās pensijā, jāmaksā arī iedzīvotāju ienākuma nodoklis. Šis atbalsts lauksaimniekiem pielīdzināts subsīdijām, tāpēc to apliek ar nodokli, kas jāmaksā, deklarējot saņemto atbalstu.

CITI ŠOBRĪD LASA

Eiropas pensijas Latvijā piešķirtas vien nelielam skaitam zemnieku. Viens no iemesliem, kāpēc priekšlaicīgās pensionēšanās programma lauksaimniekiem Latvijā darbojās tik īsu laiku, bija šīs iespējas negodprātīgā izmantošana – nereti zemnieki savas saimniecības tikai uz papīra atdeva kādam citam, bet patiesībā viņu dzīvē nekas nemainījās.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.