×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.2°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
19. novembris, 2013
Drukāt

Vēlreiz par Eiropas pensijām

Foto - LETAFoto - LETA

Laikrakstā “Atbalsts”, kas skaitās avīze vecākai paaudzei, lasīju rakstu par iespējām saņemt Eiropas pensiju. Diemžēl no tā raksta ne es, ne citi man pazīstami pensionāri, kas dzīvo laukos, neko daudz neesam sapratuši… Tāpēc lūdzam izskaidrot, kā īsti ir ar šīm pensijām, ienākuma nodokli un citām būtiskām izmaiņām šajā sakarā! 
Skaidrīte N. Talsu novadā

Atgādinām, ka zemnieku iesniegumus priekšlaicīgai pensionēšanai pieņēma no 2005. gada 1. septembra līdz 2006. gada nogalei. Zemkopības ministrijā vēlreiz precizējām, ka tāda pasākuma, kāds bija 2004. – 2006. gada plānošanas periodā un ko saīsināti saucām par Eiropas pensijām, vairāk nav un nav arī paredzēts to atjaunot. Visdrīzāk, ka esat lasījusi kādu vecu laikrakstu, kur par to vēl bija stāstīts.

Tagad un arī nākamajā (2014. – 2020. gada plānošanas periodā) lauksaimnieki, tostarp arī mazo saimniecību īpašnieki, varēs saņemt cita veida Eiropas atbalstu, bet ne vairs šādas pensijas. Par ES pensijām, ko saņem zemnieki, kas priekšlaikus devās pensijā, jāmaksā arī iedzīvotāju ienākuma nodoklis. Šis atbalsts lauksaimniekiem pielīdzināts subsīdijām, tāpēc to apliek ar nodokli, kas jāmaksā, deklarējot saņemto atbalstu.

Eiropas pensijas Latvijā piešķirtas vien nelielam skaitam zemnieku. Viens no iemesliem, kāpēc priekšlaicīgās pensionēšanās programma lauksaimniekiem Latvijā darbojās tik īsu laiku, bija šīs iespējas negodprātīgā izmantošana – nereti zemnieki savas saimniecības tikai uz papīra atdeva kādam citam, bet patiesībā viņu dzīvē nekas nemainījās.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+