×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.9°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
16. jūlijs, 2014
Drukāt

Vēlreiz par traģēdiju Jēkabpilī (1)

Foto - LETA/AFPFoto - LETA/AFP

Vakar Valsts policijas Jēkabpils iecirkņa priekšnieks Zigmunds Janušev­skis noliedza publiskajā telpā izskanējušo informāciju, ka šīs pilsētas svētku laikā cietušā 29 gadus vecā vīrieša nāve iestājusies pēc galvaskausa pamatnes lūzuma un ka patiesību par īstajiem lietas apstākļiem tā arī nekad neuzzināsim, jo policija, lūk, to vēloties noslēpt.

“Nekādi lūzumi nav konstatēti,” viņš skaidroja. “Jā, bija ārkārtējs notikums, tāpēc sākotnējās neatliekamās darbības policija veica Jēkabpils rajona prokuratūras prokurora uzraudzībā. Un arī turpmāk uzraudzība būs rūpīga.”

Kad par nāves iemeslu skaidrību viest lūdzu Zemgales reģiona tiesu medicīnas ekspertīzes nodaļas vecāko ekspertu dr. med. Mārtiņu Siliņu, saņēmu viņa slēdzienu: “Nāves iemesls ir slēgta galvas smadzeņu trauma ar smadzeņu komu.”

Policijas iecirkņa priekšnieks lūdza ar “Latvijas Avīzes” starpniecību aicināt notikušā aculieciniekus griezties policijā un sniegt liecības. Jo līdzšinējās liecības esot ļoti dažādas, pat ļoti pretrunīgas.

“Jo vairāk liecību saņemsim, jo precīzāk lietas apstākļus spēsim noskaidrot,” viņš piebilda. “Aizturētais atzīst, ka sitis vienu reizi, tad cietušais nelaimīgi kritis. Mūsu uzdevumu iegūt precīzu ainu, kā īstenībā viss noticis, sarežģī tas, ka viss norisinājies sekunžu laikā un ka daudzi svētku dalībnieki, arī aculiecinieki, bijuši alkohola reibumā.”

Tagad gan internetā, gan uz ielas tiek lauzti šķēpi, cik īsti vainīgs ir sitējs, vai nedaudz pie vainas nav arī cietušais vai meitene, kuras dēļ izcēlās kautiņš, un nezin kas vēl. Ļaudis diskutē, kāda atbildība jāprasa no pasākuma organizatoriem un par kārtības nodrošināšanu atbildīgajiem policistiem. Jēkabpiliete Aina, šķiet, pasaka daudzu pilsētnieku domas: “Lielākā traģēdija ir tā, ka bez alkohola vairs neprotam priecāties. Kad “seja ir pielieta un jūra līdz krānam”, tur nelaimi nenovērsīs pat 300 policisti. Ja grib piedzerties, to var darīt mājās, bet ne publiskā vietā.”

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Jā,kam gan vainu uzvelt,ja ne cietušajam,kurš vairs nevar pateikt neko…kāda nelietība.

Draugiem Facebook Twitter Google+