×
Mobilā versija
Brīdinājums +18°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
11. jūnijs, 2015
Drukāt

Vēlreiz skanēs Maestro Imanta Kokara kormūzikas pērles

Foto: LETAFoto: LETA

Ieskandinot VIII Ziemeļu un Baltijas valstu Dziesmu svētkus, 13. jūnijā Latgales vēstniecības “Gors” Lielajā zālē unikālā koncertā “Esi sveicināta, saule!” izskanēs Maestro Imanta Kokara koncertprogrammu pērles – latviešu un citu tautu komponistu skaistākās kora dziesmas, piedaloties klausītāju iemīļotiem latviešu diriģentiem.

“Mēs dziedam, lai dziesmā atrastu garīgo brīvību un dvēseles mieru, kas paceltos pāri ikdienas rūpēm. Dziesmu svētki ir latvietības skaņu cietoksnis, kurā glabājas latviešu tautas dzīvais gars,” tā savulaik sacījis Imants Kokars. Leģendārais kordiriģents aizgāja mūžībā 2011. gada rudenī – šogad augustā viņam būtu apritējuši 94 gadi. Imanta Kokara veikums – viņa vadīto koru panākumi, viņa klātbūtne Vispārējos dziesmu svētku koncertos virsdiriģenta godā līdz ar meistara skoloto diriģentu jauno paaudzi nes tālāk Maestro vārdu.

Dvīņubrāļi Imants un Gido Kokari ar savu darbu un talantu ir kļuvuši par visas tautas iemīļotiem un pasaules kora mākslas erudītāko lietpratēju apbrīnotiem diriģentiem. Gan Imants, gan Gido ar personības lielo spēku un valdzinājumu spējuši radošam darbam koros rosināt lielu skaitu cilvēku, viņi ir nesuši Latvijas kā mūzikas lielvalsts slavu pasaulē.

“Ar Maestro Kokaru saistās daudz spilgtu atmiņu,” teic Jānis Baltiņš, izcilā kormeistara audzēknis un viens no koncerta diriģentiem. J. Baltiņa vadībā Latgales vēstniecībā “Gors” izskanēs latviešu tautasdziesma “Pūt, vējiņi!” Emiļa Melngaiļa apdarē. “Imanta Kokara vadībā izgājām ļoti labu skolu. Mans mācību laiks bija grūti, bet ļoti skaisti gadi, nenožēloju nevienu mirkli. Viņš bija prasīgs profesionālis savā lietā – diriģents un pedagogs ar lielo burtu. Laiks, kad dziedāju viņa vadītajā kamerkorī “Ave Sol” un vīru korī “Dziedonis”, bija neaizmirstams. Viņa darba augļus plūcam tagad un plūksim vēl ilgi,” uzsver J. Baltiņš.

Maestro Imanta Kokara un viņa veikuma piemiņai 13. jūnija koncertā kormūzikas dižgaru skaņdarbus izdziedās Rīgas kamerkoris “Ave Sol”, Rēzeknes vīru koris “Graidi” un “Latvijas diriģentu koris”. Koncertā kā solistes piedalīsies dziedātājas Ilona Haņina, Asnate Rancāne un pianiste Ilze Dzērve. Programmā, kas tapusi koncerta mākslinieciskā vadītāja, diriģenta Mārtiņa Klišāna vadībā, būs Imanta Kokara veidoto koncertprogrammu brīnišķīgāko paraugu izlase – dziesmas, kuru autori ir Pēteris Barisons, Antons Brukners, Pauls Dambis, Lūcija Garūta, Jurjānu Andrejs, Alfrēds Kalniņš, Imants Kalniņš, Juris Karlsons, Luka Marencio, Emilis Melngailis, Raimonds Pauls, Pēteris Plakidis, Urmass Sisasks, Georgijs Sviridovs, Imants Ramiņš, Rihards Vāgners, Jāzeps Vītols un citi.

Pie diriģenta pults stāsies vairāk nekā desmit izcili Latvijas diriģenti – Imanta Kokara audzēkņi un Dziesmu svētku virsdiriģenti, tostarp J. Baltiņš, Aira Birziņa, Uldis Kokars, Roberts Liepiņš, Edgars Račevskis, Ints Teterovskis, Andris Veismanis, Jānis Zirnis.

Līdzās citiem nopelniem Maestro Imants Kokars iedibināja arī Ziemeļu un Baltijas valstu Dziesmu svētku tradīciju. Šo gadu laikā svētki sarīkoti visās iesaistītajās dalībvalstīs – Igaunijā, Islandē, Lietuvā, Norvēģijā, Somijā un Zviedrijā. Šogad svinama svētku 20. jubileja, un jubilejas gadā svētki atkārtoti jārīko Latvijai.

“Prieks, ka Imanta Kokara aizsāktā tradīcija turpinās un turpina pulcēt korus. Esmu pārliecināts, ka gan Rēzeknē, gan vēlāk Imanta Kokara iedibināto Ziemeļu un Baltijas valstu Dziesmu svētku koncerti būs ļoti skaisti,” uz koncertu aicina J. Baltiņš.

Varbūt noder

Koncerts 13. VI 19.00 Latgales vēstniecībā “Gors”

Biļetes “Biļešu paradīzes” kasēs, www.bilesuparadize.lv

Cena: 7 – 5.

Bērni līdz 7 gadu vecumam pasākumā netiek ielaisti. Pusstundu pirms pasākuma sākuma sāk darboties bērnu istaba (bez maksas), kas pieejama bērniem vecumā no trīs līdz septiņiem gadiem. Lūgums pieteikties, zvanot +371 22020206.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+