Mobilā versija
Brīdinājums +3.0°C
Beāte, Beatrise
Otrdiena, 25. oktobris, 2016
13. novembris, 2013
Drukāt

Veltījums Rīgas pilsētas arhitektam Johanam Danielam Felsko (2)

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Latvijas Arhitektūras muzejā Rīgā šomēnes atklāta izstāde “Johanam Danielam Felsko – 200 gadi. Pirmā Rīgas pilsētas arhitekta projekti”.

Johans Daniels Felsko (1813–1902) kļuva par pirmo arhitektu Rīgā, kam tika piešķirts amata nosaukums “pilsētas arhitekts” un par personību, kuram bija lemts 19. gs. ekonomisko pārmaiņu laikā radīt jauno pilsētas seju. Rīga no provinces pilsētas izauga par lielpilsētu Baltijas jūras krastā – Johans Daniels Felsko izstrādāja pilsētas plānojuma pārveides projektu pēc pilsētas nocietinājumu vaļņu nojaukšanas, radot Rīgas bulvāru ansambli, pārbūvēja Rīgas vēsturiskās sabiedriskās celtnes (Rīgas rātsnamu, Doma baznīcu, Melngalvju namu u. c.) un radīja projektus jaunām ēkām, bez kurām pilsēta šobrīd nav iedomājama: Mazās ģildes nams Vecrīgā, Vecā Sv. Ģertrūdes, Sv. Mārtiņa un Anglikāņu Sarkandaugavas Sv. Trīsvienības baznīcas Rīgā, pilsētas ģimnāzija (tagad Rīgas Valsts 1. ģimnāzija), reālskola (tagad Rīgas pilsētas 2. ģimnāzija) u. c.

Muzejs arhitekta jubilejai veltīto izstādi veido sadarbībā ar kuratori Dainu Lāci (izstādes pamatā ir Dainas Lāces Johana Daniela Felsko daiļradei veltītā disertācija un monogrāfija) un mākslinieku Raulu Liepiņu.

Pievienot komentāru

Diena pēc traģēdijas Maltas lidostā: Aculiecinieces stāstsLidostā Maltā pašlaik joprojām atrodas ap 20 latviešu, gaidot izlidošanu, kas tika atcelts vakar notikušās aviokatastrofas dēļ. Starp viņiem ir arī Maija
Saimniece "Liekrūzēs" pēc postošā ugunsgrēka: Esam lūzuma punktā (12)Kopš postošā ugunsgrēka Latvijā pazīstamajā saimniecībā “Lielkrūzes” pagājušas dažas dienas, taču saimniece Valentīna Dolmane atzīst – joprojām esam kā paralizēti. Saimniecība jau
Draugiem Facebook Twitter Google+