Mobilā versija
Brīdinājums +4.5°C
Vilnis, Raimonds, Laine
Sestdiena, 29. aprīlis, 2017
12. marts, 2014
Drukāt

“Veltījumu koncerts” Liepājā par godu Teātra dienai

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Par godu Starptautiskajai Teātra dienai, ko atzīmējam 27. martā, Liepājas teātrī top “Veltījumu koncerts”, kuru skatītāji varēs apmeklēt 26., 27. martā un 1. aprīlī, portālam LA.lv pastāstīja teātra literārās daļas vadītāja Zanda Borga.

Programmu sastādījuši Normunds Kalniņš un Herberts Laukšteins, kurš koncertam devis šādus ievadvārdus: “Mēs esam optimisti! Mēs esam visstraujāk augošā ekonomika pasaulē(?)! Tas nekas, ka mūsu ekonomika ir pēdējā vietā, mēs esam pārvarējuši krīzi un veiksmīgi sadalījuši valsts labumus. Tas nekas, ka pietika tikai dažiem! Mēs esam optimisti, mēs ticam solījumiem un pacietīgi gaidām brīnišķīgo rītdienu, kad šie solījumi tiks aizmirsti un to vietā nāks citi solījumi. Mēs plati smaidām un vēlam saviem līdzcilvēkiem pozitīvus panākumus, par ko arī dziedāsim, dejosim un runāsim “Veltījumu koncertā”.

N. Kalniņš stāsta, ka programma veidota nedaudz ironiska, lai ļautu skatītājiem uz notiekošajiem procesiem paskatīties ar smaidu. Koncerta mērķis ir radīt svētku sajūtu gan pašiem teātra darbiniekiem, gan aktieriem, un aicina šo pasākumu neuztvert pārāk nopietni, bet nākt, lai būtu kopā un patīkami pavadītu laiku. “Atsevišķos numuros aktieri iejutīsies dziesmu oriģinālizpildītāju lomās, tiks veidotas arī parodijas par populārām dziesmām,” viņš papildina.

Koncertā Liepājas teātra aktieri izpildīs gan latviešu, gan ārzemju mākslinieku kompozīcijas, bet to vadīs Marģers Eglinskis un Ilze Trukšāne.

Tāpat 26. martā plānoti atvēršanas svētki teātra zinātnieces Edītes Tišheizeres grāmatai “Abpus rāmjiem. Sarunas par mākslu un dzīvi”.

No 26. marta līdz 1. aprīlim teātrī būs novietota pasta kastīte, kurā ikviens skatītājs varēs iemest vēstulīti ar labajiem vārdiem, vēlējumiem, mīlestības un talanta apliecinājumiem gan aktieriem, gan citiem teātra darbiniekiem, kuri strādājuši, lai skatītāji teātrī justos gaidīti un gribētu atgriezties atkal.

Pievienot komentāru

Romana Sutas jubilejas izstādes atklāj ar teatralizētu procesijuGodinot izcilo latviešu mākslinieku Romanu Sutu viņa 121. dzimšanas dienā, piektdienas, 28. aprīļa vakarā Latvijas Nacionālais mākslas muzejs ar vērienu atklāja projektu "Romans Suta – 120. Universālā mākslas formula", kas norisinās divos muzeja departamentos – LNMM galvenajā ēkā un Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā.
Draugiem Facebook Twitter Google+