×
Mobilā versija
Brīdinājums +18°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
28. maijs, 2016
Drukāt

Venēcijā atklāts Baltijas paviljons

Foto: Ingel VaiklaFoto: Ingel Vaikla

Vakar, 27. maijā, Venēcijā tika atklāts Latvijas, Lietuvas un Igaunijas kopīgais paviljons, LA.lv pavēstīja sabiedrisko attiecību pārstāve Lāsma Trofimova.

“Baltijas Paviljona ekspozīcija aplūko reģionu no zemes dzīlēm līdz cilvēku veidotajai videi. Tā apzina jaunus uzdevumus un izaicinājumus stratēģiskai, tālejošai arhitektūrai, kas sakņojas reģionālā sadarbībā. Mēs mudinām paplašināt arhitektūras lomu, to saistot ar citām telpiskām nozarēm, lai risinātu visam reģionam būtiskus jautājumus. No Rail Baltic ambīcijām, enerģijas avotiem, speciālajām ekonomiskajām zonām un kultūras infrastruktūras, līdz pat minerālo resursu prognozei,” skaidro Baltijas Paviljona kuratori.

Paviljona atklāšanā Latvijas Republikas kultūras ministre Dace Melbārde akcentēja: “Es ticu, ka sadarbība pirmā Baltijas Paviljona izveidē ieies Baltijas valstu attiecību, kā arī biennāles vēsturē. Vienotā ekspozīcija parāda, ka sociāli atbildīga arhitektūra ir viena no mūsu prioritātēm un mūs vieno ne vien infrastruktūra, bet arī kopīgas vērtības. Tas arī atbilst šī gada Venēcijas arhitektūras biennāles un galvenā kuratora uzstādījumam.”

Baltijas Paviljona atrašanās sporta zālē, kas ik dienas piepildīta ar dažādām vietējo iedzīvotāju aktivitātēm, biennāli tuvina arī vietējai Venēcijas sabiedrībai, sasaucoties ar starptautiskās izstādes uzstādījumu par robežām, publiskumu un publiskās telpas nozīmi, kā arī sabiedrības iesaisti dažādos ar arhitektūru saistītos procesos. Venēcijas Arhitektūras biennāles kurators ir godalgotais Čīles arhitekts Alehandro Aravena, kurš sola šo biennāli veidot atvērtāku plašākai auditorijai, vēršot uzmanību arhitektūras iespējām uzlabot telpiskās vides un sabiedrības dzīves kvalitāti.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+