Foto-Līga Vasiļūna

Venēcijā būs Rīgas iela
 0

20.augustā plašāka sabiedrība varēja iepazīties ar ekspozīcijas ideju, ar kuru Latvija vēl 55 valstu vidū šoruden jau piekto reizi piedalīsies starptautiskajā arhitektūras biennālē Venēcijā, kas risināsies no 29. augusta līdz 25. novembrim. 


Reklāma
Reklāma

 

Kokteilis
“Man ir lauzta kāja un deguns, pārsista piere, pamatīgs smadzeņu satricinājums…” Horens Stalbe Dobelē nežēlīgi piekauts 33
Mājas
12 senlatviešu ticējumi par Jurģu dienu: kāda šī diena, tāda visa vasara? 25
Putinam draud briesmas, par kurām pagaidām zina tikai nedaudzi 15
Lasīt citas ziņas

Latvijas instalāciju “Iekšējā brīvība. Rīgas iela Venēcijā” veido gados jaunu un aizrautīgu cilvēku komanda – radošā grupa “Other Side Studio” – sadarbībā ar arhitekti Līgu Apini, kuratori Ievu Kulakovu un līdzkuratoru Venēcijā Andri Brinkmani. “Mums gribējās Latviju parādīt tādu, no kuras pašiem ļogās ceļi,” ekspozīcijas emocionālo stīgu centās izskaidrot viens no apjomīgā projekta dalībniekiem Edgars Rožkalns. Pēc jauniešu ieceres, Venēcijas iedzīvotājiem un viesiem izstādes laikā tiks sniegta unikāla iespēja ar moderno tehnoloģiju palīdzību ieskatīties dažādos Brīvības ielas fasāžu fragmentos un ēku iekšpagalmos, atspoguļojot dažādu laiku arhitektūras liecības.

Kā uzsvēra ekspozīcijas atbildīgā arhitekte Līga Apine, instalācijas pamatideja ir “iela ielā” – cilvēks, ejot pa kādu Venēcijas ielu, pēkšņi ieraudzīs sevi itin kā ieejam kādā Rīgas nama pagalmā. Instalācijas fasādes puse esot gatavota no spoguļgluda tērauda, kurā atspoguļosies Venēcija un uz kura iegravētas Rīgas namu fasādes. Savukārt tās iekšpusē izveidots tāds kā iekšpagalms, kurā tiks rādīta Rīgas namu sētas puse ar visu tās autentisko nepieradinātību. Rīgas iela Venēcijā atradīsies Svētā Cakārija laukumā – vēsturiski nozīmīgā vietā netālu no Svētā Marka laukuma.

CITI ŠOBRĪD LASA

Lai Latvija piedalītos prestižajā izstādē, finansējums bijis 58 402 lati, no kuriem lielākā daļa iegūta, pateicoties Latvijas Valsts mežu pērnā gada ziedojumam Valsts Kultūrkapitāla fondam; gandrīz 15 000 latu projektam piešķīrusi arī Rīgas dome.

Vaicāts, ko Latvijai tieši dod dalība Venēcijas arhitektūras biennālē, jo nevienam taču nav noslēpums, cik pašu zemē ierobežota ir rocība nozarei kopumā, Kultūras ministrijas valsts sekretāra vietnieks Uldis Lielpēters uzsvēra, ka tas esot pielīdzināms dalībai olimpiskajās spēlēs, jo spilgti apliecina valsts vēsturisko identitāti un mūsu radošo potenciālu. Turklāt arhitektūra ir viena no vispusīgākajām radošajām industrijām Latvijā, kas jau pierādījusi savu spēju iesaistīties starptautiskajā apritē.

Uzziņa

Latvija pirmo reizi Venēcijas arhitektūras biennālē piedalījās 2002. gadā ar ekspozīciju “Gaismas pils”.

Venēcijas biennāles tradīcija aizsākusies 1895. gadā; starptautiskā arhitektūras izstāde notiek kopš 1968. gada.

Vairāk informācijas – vietnē http://www.labiennale.org/en/architecture/index.html

 

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.