×
Mobilā versija
+7°C
Armanda, Armands
Svētdiena, 22. aprīlis, 2018
13. jūlijs, 2015
Drukāt

Venēcijas arhitektūras biennālē 2016 Latviju pārstāvēs “Trīs valstu paviljons”

Foto: Fold.lvFoto: Fold.lv

Metu konkursā par Latvijas ekspozīcijas idejas koncepciju un īstenošanu Venēcijas biennāles 15. Starptautiskajā arhitektūras izstādē augstāko punktu skaitu ieguvis pieteikums “Trīs valstu paviljons”, vēsta Kultūras ministrija.

Projekta “Trīs valstu paviljons” autori ir Niklāvs Paegle, Kārlis Bērziņš, Dagnija Smilga, Laila Zariņa, Jurga Daubaraite, Ona Lozuraityte, Johan Tali, Jonas Žakauskas. Tā kā šis pieteikums ir ieguvis visaugstāko žūrijas novērtējumu, autori tiks aicināti uz otro kārtu – sarunu procedūru ar iepirkuma komisiju par līguma nosacījumu izpildi, pastāstīja KM sabiedrisko attiecību speciāliste Baiba Kauliņa.

Vērtējot pieteikumus, žūrijas komisijas priekšsēdētājs Jānis Dripe par projektu “Trīs valstu paviljons” uzsvēra, ka tas ir īpašs ar ideju apvienot trīs Baltijas valstu arhitektūras intelektuālo, radošo, sociālo un izziņas potenciālu vienā kopumā. “Saistoša ir projekta pieteicēju sociālās atbildības klātbūtne un idejas mērogs, kas reflektē uz šodienas Eiropas un globālām norisēm,” piebilda Dripe.

Arhitekta, Kultūras ministrijas Investīciju un projektu nodaļas eksperta Jāņa Dripes vadībā žūrijas komisijā darbojās četri arhitekti Reinis Liepiņš, Visvaldis Sarma, Zanda Treimane un Līga Apine.

Metu konkursa mērķis ir izvēlēties augstvērtīgāko saturisko un dizaina risinājuma metu Latvijas ekspozīcijas īstenošanai, lai reprezentētu Latvijas arhitektūru Venēcijas biennāles 15.Starptautiskajā arhitektūras izstādē.

Venēcijas arhitektūras biennāle ir vērienīgākā un prestižākā arhitektūras izstāde pasaulē. Latvija ar nacionālo ekspozīciju Venēcijas arhitektūras biennālē piedalās kopš 2002. gada, un 2016. gadā būs mūsu valsts septītā dalības reize.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+