×
Mobilā versija
+7.6°C
Tāle, Raimonda, Raina, Klementīne
Ceturtdiena, 26. aprīlis, 2018
23. februāris, 2016
Drukāt

Venēcijas arhitektūras biennālē Baltijas valstis pirmo reizi startēs vienotā paviljonā

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Baltijas Paviljona izstāde būs izvietota Palasport Arsenale, Giobatta Gianquinto – brutālisma perioda sporta zālē, kas atrodas cieši līdzās Venēcijas arhitektūras biennāles galveno notikumu ēkai – Arsenāla izstāžu kompleksam.

Pirmo reizi Latvijas, Lietuvas un Igaunijas valstu kuratori strādā vienotā komandā, Venēcijas biennāles 15. starptautiskajai arhitektūras izstādei gatavojot kopīgu Baltijas valstu paviljonu, LA.lv pavēstīja Venēcijas arhitektūras biennāles Baltijas valstu ekspozīcijas sabiedrisko attiecību vadītāja Marta Krivade.

Paviljona sagatavošanā iesaistīta plaša starptautiska arhitektu, plānotāju, sociālantropologu un mākslinieku komanda. Projekts ir uzvarējis trīs atsevišķos nacionālajos konkursos, dodot iespēju pirmo reizi Venēcijas arhitektūras un mākslas biennāles izstāžu vēsturē īstenot ideju par kopīgu Baltijas valstu ekspozīciju, norāda krivade.

Biennāles komisārs no Latvijas, Kultūras ministrijas arhitektūras eksperts Jānis Dripe uzsver: “Izstāde ir plānota kā arhitektonisks, sociāls un māksliniecisks stāsts par mūsu (Baltijas) reģiona dzīves norišu telpisko ietvaru. Stāsts par sarežģīto ceļu uz brīvu, informētu un pilsonisku sabiedrību caur infrastruktūru, kuru lietojām nesenā pagātnē, izmantojam šodien vai plānojam nākotnei. Tas ir starpdisciplinārs vēstījums par sabiedrības vērtību telpiskajiem orientieriem.”

“Aktuālie ģeopolitiskie procesi rosina steidzami uzsākt jaunas telpiskas prakses, kas apvieno Baltijas reģionu, stiprinot Eiropas telpu. “Rail Baltic” dzelzceļa projekts, dabasgāzes kuģis “FSRU Independence” un Baltijas jūras telpiskā plānošana ir tikai daži no daudziem šīs jaunās arhitektūras piemēriem,” par topošo ekspozīciju stāsta Latvijas kuratori Dagnija Smilga un Niklāvs Paegle.

“Baltijas paviljons būs mēģinājums izprast instrumentus un nosacījumus, ar kuriem rīkojas plašs telpisko nozaru, industriju un infrastruktūru spektrs, pārveidojot cilvēku veidoto vidi gan Baltijas valstīs, gan plašākā reģionā. Neatdalot vizionāras idejas no reāliem materiāliem, ekspozīcija aplūkos telpiskās izmaiņas inertā vidē, kā arī tieksies izprast to cēloņus, likumsakarības un arvien jaunradītās sekas,” skaidro Paegle.

Baltijas Paviljona izstāde būs izvietota Palasport Arsenale, Giobatta Gianquinto – brutālisma perioda sporta zālē, kas atrodas cieši līdzās Venēcijas arhitektūras biennāles galveno notikumu ēkai – Arsenāla izstāžu kompleksam. Augsta, vertikāla dzelzsbetona siena ieskauj grandiozu atvērumu blīvajā, vēsturiskajā Venēcijas apbūvē. Realizēta pēc arhitekta Enriketto Kapucco (Enrichetto Capuzzo) projekta, šī publiskā ēka ir nozīmīga Venēcijas komūnas sociālajām norisēm kopš septiņdesmitajiem gadiem. Kopš pastāvēšanas tā pirmo reizi vērs savas durvis starptautiskajai arhitektūras izstādei.

Venēcijas biennāles 15. starptautiskā arhitektūras izstāde notiks no 2016. gada 28. maija līdz 27. novembrim.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+