Mobilā versija
-1.1°C
Niklāvs, Nikola, Nikolajs, Niks
Otrdiena, 6. decembris, 2016
30. septembris, 2014
Drukāt

Venēcijas biennālē Latvija stāstīs par karu vīrieša fantāzijā

Foto: LETAFoto: LETA

Laikmetīgās mākslas centrs uz Venēciju vedīs multimediālu Katrīnas Neiburgas un Andra Egliša kopdarbu.

Latviju nākamā gada Venēcijas mākslas biennālē pārstāvēs biedrība “Laikmetīgās mākslas centrs” (LMC), informē Kultūras ministrija.

Kultūras ministrija (KM) publiskā iepirkuma konkursa kārtībā izvēlējusies LMC iesniegto ekspozīcijas ideju “Ikonas”.

“Latvijas ekspozīcijai 56. Venēcijas biennālē, sadarbojoties ar kuratoru Kasparu Vanagu, tiks īstenots mākslinieku Katrīnas Neiburgas un Andra Eglīša veidots multimediāls kopdarbs, kas ir videostāsta un arhitektonisku etīžu kolāža. Reaģējot uz pēdējo mēnešu notikumiem Ukrainā, abi mākslinieki nolēmuši radīt darbu par iespējamo kara aizmetni vīrieša fantāziju pasaulē. Stāsta centrā būs vienpatības un sava dzimuma solidaritātes telpa, ko vīrieši mēdz paturēt kā laika gaitā transformētu piemiņu no bērnībā spēlētajiem kariņiem, kad koku lapotnēs tika būvēti slēpņi un šķūnīšu labirintos iekārtoti tikai ar paroli pieejami štābiņi. Kādi ir pieaugušu vīriešu slēpņi un štābiņi, kas tajos notiek un kā tie funkcionē? Kad tie ir sociāli zēnības atavismi, kuros joprojām valda tikai nevainīgs spēles azarts un radoša izdoma? Kad tajos virsroku ņem kara taktikai raksturīga mērošanās ar spēkiem, konspiratīva neuzticība un empātijas trūkums? Ekspozīcijas centrālā telpa tiks veidota kā doms, apspēlējot mākslas un arhitektūras ikonogrāfijā atpazīstamus sakralitātes aspektus. Strādājot ar sakrālām telpām neraksturīgiem materiāliem, tiks risināts jautājums par sociālekonomiskajiem un politiskajiem aspektiem, kas mūsdienās ietekmē radošo garu,” – tā topošo ekspozīciju raksturo organizatori.

Pievienot komentāru

Pazīstamajai dziedātājai Marinai Rebekai pasniegs Triju Zvaigžņu ordeniOtrdien, 6. decembrī plkst. 13 izcilajai latviešu operdziedātājai Marinai Rebekai pasniegs Latvijas valsts augstāko apbalvojumu – Triju zvaigžņu ordeni, savukārt jau janvārī mūsu titulēto dziedātāju redzēsim komponista Gaetāno Doniceti operas "Marija Stjuarte" koncertuzvedumā.
Draugiem Facebook Twitter Google+