Mobilā versija
+10.7°C
Gundars, Kurts, Knuts
Otrdiena, 26. septembris, 2017
25. janvāris, 2017
Drukāt

Venēcijas celtnes modes aizgādnībā

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

“The Art Newspaper” ziņo, ka līdz vasarā gaidāmajai Venēcijas mākslas biennālei tiks atjaunoti divi no kanālu pilsētas ievērojamākajiem arhitektoniskajiem objektiem – Rialto tilts un Sv. Marka bazilika –, no kuras fasādes beidzot pazudīs sastatnes, kuras to slēpušas jau kopš 1994. gada.

Darbi tiek veikti priekšzīmīgi – izmantoti 99 procenti oriģinālo materiālu, tos papildinot ar ūdensdrošu izolāciju, kā arī nerūsējošā tērauda margu stiprinājumiem. Šī ir pirmā reize, kad 400 gadus senais tilts tiek pilnībā restaurēts. Itālijā pierasts, ka vēsturiskas celtnes tiek restaurētas ar modes zīmolu atbalstu. Šefību par Rialto tiltu uzņēmies Renco Rosi, firmas “Diesel” dibinātājs, apmaksājot piecus miljonus dārgos restaurācijas darbus. Savukārt Romā Trevi strūklaku palīdzēja restaurēt “Fendi”, Spāņu kāpnes – “Bulgari”, bet ieilgušie strīdi par Kolizeja atjaunošanu sitīs pa “Tod’s” kabatu.

Pievienot komentāru

Par otrā Baltijas jūras koru konkursa laureātu kļuvis koris no Īrijas (6)Par Otrā Starptautiskā Baltijas jūras koru konkursa 1. vietas un Grand Prix ieguvēju, saņemot īpašo Jūrmalas pilsētas kausu un 3500 eiro Latvijas Valsts Meži Lielo balvu, kļuva koris no Īrijas "New Dublin Voices".
Draugiem Facebook Twitter Google+