×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.5°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
1. jūnijs, 2013
Drukāt

Venēcijas mākslas biennālē atklāta Latvijas paviljona ekspozīcija

foto - publicitātesfoto - publicitātes

Prestižajā Venēcijas mākslas biennālē atklāta Latvijas ekspozīcija „North by Northeast” (Ziemeļi – Ziemeļaustrumi), kuru šogad radījuši  divi laikmetīgās mākslas pārstāvji – Kaspars Podnieks un Krišs Salmanis.

Ekspozīcijas atklāšanā piedalījās Latvijas Republikas Kultūras ministres padomnieks Jānis Dripe, Latvijas vēstniece Itālijā Elita Kuzma, projekta pārstāvji, kā arī citi ārvalstu un Latvijas mākslas eksperti.
Kopumā Latvijas paviljona atklāšanu apmeklējuši ap 500 mākslas interesentu.

Ekspozīcijas atklāšanā Jānis Dripe uzsvēra:”Mēs esam patiesi priecīgi un pagodināti atrasties šogad Arsenāla teritorijā, kā arī par nebijušo situāciju, kad Latvijas paviljona radīšanā Latvijas puse – kim? Laikmetīgās mākslas centrs sadarbojas ar Ņujorkas mākslas galeriju Art in General.”

Šajā gadā ekspozīcija iezīmējas ar tās īpašu internacionālo raksturu. Kā jau minēts iepriekš, mākslinieku izvēle ekspozīcijai bija uzticēta partnerorganizācijai Art in General no Ņujorkas, kas apliecina, ka tā noteikti būs saistoša starptautiskajai auditorijai. Tāpat arī pirmo reizi Latvijas paviljons atrodas Arsenāla teritorijā, kas ik gadu piesaista arvien vairāk auditorijas un ir ieguvusi biennāles centrālās vietas nozīmi.  

Tāpat arī Kultūras ministres padomnieks un projekta komisāre Zane Čulkstēna izteica pateicību visiem, kas palīdzējušī šī ekspozīcijas realizēšanā.

Par ekspozīciju

Īpaši 55. Venēcijas mākslas biennālei tapusi mūsdienīga un vienlaikus ļoti latviska, Latvijas kultūras un mākslas tradīcijās balstīta ekspozīcija. Kaspars Podnieks un Krišs Salmanis, izmantojot aktuālus un savā ziņā kosmopolītiskus mūsdienu mākslas izteiksmes līdzekļus, skatītājiem no visas pasaules vēstīs par Latvijas laukiem, zemi un darbu. Atmiņas par bērnību laukos un “saviem” laukiem, kādi ir gandrīz vai katram pat visurbanizētākajam rīdziniekam, ir kas ļoti specifiski latvisks, jo tik cieša saikne ar zemi un laukiem daudzviet sen zudusi. Pilnībā novērtēt šo fenomenu iespējams būs apmeklētājiem no citām valstīm.
Ekspozīciju veidos mākslinieku jaunradīti darbi – Kaspara Podnieka lielformāta fotogrāfijas no sērijas “Rommeļa pienotava”, kurās ir aplūkojamas Drustu pagasta iedzīvotāji fiziski pacelti augstu pāri saviem ikdienas darbiem, kā arī video darbs. Krišs Salmanis radījis instalāciju, kas realizēta kā telpas vidū pie jumta kores ar galotni uz leju piestiprināts 8 m garš koks, kurš ar 8 sekunžu intervālu šūpojas no vienas puses uz otru.

Par māksliniekiem

Kaspars Podnieks (dz. 1980. g) piedalījies izstādēs kopš 1998. gada. Viņa darbu vidū ir gan fotomāksla un video, gan instalācijas un vides objekti. Izstādījies ar personālizstādēm vairākās Eiropas valstīs.
Krišs Salmanis (dz. 1977. g.) strādā fotomākslā, video, instalāciju, animācijas un grafikas jomā un piedalījies starptautiskās izstādēs kopš 1996. g. Kopš 2007. gada regulāri piedalījies vairākās, internacionālās rezidencēs Francijā, Vācijā, Somijā un citur.

Venēcijas biennāles 55. starptautiskā mākslas izstāde norisināsies no 2013. gada 1. jūnija līdz 24. novembrim. Izstāde atvērta no katru dienu no 10.00 līdz 18.00 (izņemot pirmdienas).

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+