Kultūra
Māksla

Venēcijas rotu skates finālā – arī latviešu mākslinieces gredzens 16

Foto: Kaspars Teilans

Uz Itāliju, kur Venēcijas dizaina nedēļas ietvaros notiks konkursa “Jewelry Selection 2017”, devusies rotu dizainere Anna Fanigina ąr savu zīmolu “Verba” no nupat Rīgā prezentētās gredzenu kolekcijas “Kuģu saraksts”, pavēstīja mākslinieces pārstāve Violeta Teivāne.

Lai gan abi pasākumi notiek dizaina nedēļas ietvaros, tie ir viens no otra neatkarīgi.

“Jewelry Selection 2017” ir starptautiska mēroga juvelieru konkurss, kurā piedalās rotaslietu dizaineri no visas pasaules. Lēmumu par dalību Anna Fanigina pieņēmusi pēc tam, kad tika paziņots, ka šī gada darbu tēma ir ūdens. Īpaši konkursam tika radīts electrum (zelta un sudraba sakausējums) gredzens ar kalnu kristālu, kurā iegravēta sengrieķu dzejnieka Pindara frāze “Vislabākais ir ūdens”. Šis gredzens tapis kā artefakts, apbrīnojot ūdens skaistumu un mijiedarbību ar visu dzīvo. Darba ideju un izpildījuma kvalitāti ir novērtējusi arī žūrija, ierindojot dizaineri Annu Faniginu starp finālistiem un uzaicinot gredzenu prezentēt fināla kārtā, kurā tiks paziņots konkursa uzvarētājs. Visu finālistu darbi būs apskatāmi dizaina viesnīcā “Ca Pisani Design Hotel”, no 7. līdz 15. oktobrim.

Venēcijas dizaina nedēļa organizē plašu pasākumu programmu un kā otrs, bet ne mazāk svarīgs iemesls, kāpēc rotu zīmols VERBA to apmeklē ir nupat Rīgā prezentētās kolekcijas “Kuģu saraksts” izstāde, kas būs apskatāma galerijā “ADmore” Džudekas salā, no 7. līdz 15. oktobrim. Kā simboli nelieliem kuģiem, kolekcijai radīti vairāk kā 60 gredzeni, kas vēstī par nemainīgi svarīgām un aktuālām tēmām – mīlestību, prieku, draudzību, ceļavēju pilnās burās un nemitīgu virzību uz priekšu.

Uzreiz pēc atgriešanās no Venēcijas dizaina nedēļas, zīmols “Verba” sāks gatavoties savas kolekcijas “Ursis” (“lāči”) 10 gadu jubilejas izstādei, kas plānota jau decembrī.

LA.lv