×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.9°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
20. jūlijs, 2013
Drukāt

Venecuēla izbeigusi “tuvināšanos” ASV

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Venecuēla piektdienas vakarā paziņoja, ka ir izbeigusi “tuvināšanos” ASV, reaģējot uz jaunās ASV vēstnieces ANO Samantas Paueres izteikumiem.

ASV Kongresa augšpalāta Senāts trešdien apstiprināja Paueres iecelšanu šajā amatā. Pauere šajā Senāta sēdē paziņoja, ka apstiprināšanas gadījumā viņa vērsīsies pret “represīviem režīmiem” un metīs izaicinājumu “represijām pret pilsonisko sabiedrību, kuras tiek īstenotas tādās valstīs kā Kuba, Irāna, Krievija un Venecuēla”.

Starp ASV un Venecuēlu kopš 2010.gada nepastāv diplomātiskās attiecības vēstnieku līmenī, lai gan Venecuēla uz ASV eksportē naftu – 900 tūkstošus barelu dienā.

“Venecuēlas Bolivara Republika ar šo izbeidz procesu [..] mūsu diplomātisko attiecību galīgai normalizēšanai,” kurš tika uzsākts jūnija sākumā, paziņoja Venecuēlas Ārlietu ministrija.

Venecuēla iebilst pret Paueres “intervencionistisko darba kārtību” un atzīmē, ka Paueres “necienīgos uzskatus” ir atbalstījis ASV Valsts departaments, lai gan tie “pēc toņa un satura ir pretrunā” agrākajiem ASV valsts sekretāra Džona Kerija paziņojumiem.

Kerijs un Venecuēlas ārlietu ministrs Eliass Hava, jūnijā tiekoties Amerikas Valstu organizācijas (AVO) sanāksmē Gvatemalā, vienojās par viņu valstu amatpersonu “drīzu” tikšanos sarunās, kuru rezultāts varētu būt diplomātisko attiecību atjaunošana vēstnieku līmenī.

Venecuēlas prezidents Nikolass Maduro ceturtdien nosodīja Paueres izteikumus kā “briesmīgus” un pieprasīja “tūlītēju labojumu” no Vašingtonas, tomēr ASV Valsts departaments piektdien aizstāvēja Paueri.

ASV prezidents Baraks Obama vēl nav atzinis Maduro uzvaru 14.aprīlī notikušajās Venecuēlas prezidenta vēlēšanās. Maduro uzvarēja vēlēšanās ar nelielu balsu pārsvaru, un viņa sāncensis Enrike Kapriless no centriskās opozīcijas atsakās atzīt šo rezultātu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+