×
Mobilā versija
+5.8°C
Alīna, Sandris, Rūsiņš
Ceturtdiena, 26. aprīlis, 2018
1. marts, 2015
Drukāt

Venecuēla nosaka ierobežojumus ASV pilsoņiem

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Venecuēlas prezidents Nikolass Maduro ir noteicis obligātu vīzu režīmu ASV pilsoņiem šīs valsts apmeklēšanai, kā arī licis samazināt ASV diplomātisko personālu galvaspilsētā Karakasā.

“Lai aizsargātu mūsu valsti … es esmu nolēmis ieviest obligātu vīzu režīmu visiem amerikāņiem, kas ierodas Venecuēlā,” Maduro sestdien paziņoja saviem atbalstītājiem pie prezidenta pils.

Maduro atzīmēja, ka Karakasā ir 100 amerikāņu diplomāti, bet Vašingtonā – tikai 17 Venecuēlas diplomāti, un atgādināja Vīnes Konvencijas principu par valstu vienlīdzību diplomātisko misiju lieluma ziņā.

Maduro arī brīdināja, ka ASV diplomātiskajai misijai būs jāinformē Venecuēlas varas iestādes par jebkuru tikšanos, kuru rīkotu ASV diplomāti, un jāsaņem atļauja tās rīkošanai.

Prezidents arī uzsvēra, ka vairāki ASV politiķi nevarēs ierasties Venecuēlā, jo viņa valdība uzskata tos par “teroristiem”.

“Grupa ASV politisko līderu, kas ir pārkāpuši cilvēktiesības, bombardējot” tādas valstis kā Sīrija, Irāka un Afganistāna, “nevarēs iekļūt Venecuēlā, jo viņi ir teroristi”, sacīja Maduro.

Viņš kā šādus politiķus minēja ASV eksprezidentu Džordžu Bušu jaunāko, bijušo ASV viceprezidentu Diku Čeiniju, ASV senatoru demokrātu Bobu Menendesu un ASV senatoru republikāni Marko Rubio.

Maduro sacīja, ka lēmums par vīzu režīmu pieņemts pēc tam, kad Tačiras štatā Venecuēlas rietumos tika sagūstīts Latīņamerikāņu izcelsmes amerikāņu pilots, kurš tiek turēts aizdomās par “slepenām” spiegošanas darbībām. Prezidents nesniedza sīkākas ziņas par šo incidentu.

Diplomātiski konflikti starp ASV un Venecuēlu sākās Maduro priekšgājēja Ugo Čavesa prezidentūras laikā.

2010.gadā abas valstis atsauca savus vēstniekus. Maduro prezidentūras laikā Venecuēla ir izraisījusi vairākus ASV diplomātus.

ASV pērn decembrī noteica sankcijas pret augsta ranga Venecuēlas amatpersonām, kas apsūdzētas protestētāju tiesību pārkāpšanā pret valdību vērsto demonstrāciju laikā 2014.gada sākumā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+