×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.5°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
16. februāris, 2014
Drukāt

Venecuēlā turpinās studentu protesti (1)

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Anti-government students shout slognas during a protest in front of the Venezuelan Judiciary building in Caracas on February 15, 2014. Opposition and pro-government demonstrators were gathered at noon on Saturday in different places of Caracas and other Venezuelan localities in the fourth consecutive day of protests that have already left three dead. AFP PHOTO/ JUAN BARRETO

Venecuēlā sestdien, 15.februārī, turpinājušies studentu protesti pret prezidentu Nikolasu Maduro, kuram tiek pārmesta nespēja kontrolēt inflāciju, samazināt noziedzību un novērst produktu deficītu.

Paralēli studentu protestiem sestdien Karakasā notika arī Maduro atbalstītāju demonstrācijas.

Ielu protesti Venecuēlā turpinās jau gandrīz divas nedēļas un gals tiem nav saredzams.

Jau vēstīts, ka trešdien demonstrācijās tika nošauti trīs cilvēki – viens valdības atbalstītājs un divi opozīcijas protestu dalībnieki.

Lai protestētu pret Maduro, sestdien Karakasas ielās izgāja aptuveni 3000 cilvēku, lielākoties studenti.

Iestājoties naktij, policija lika lietā asaru gāzi un ūdensmetējus, lai izklīdinātu demonstrantus. Sadursmēs ievainoti vismaz 23 cilvēki, liecina amatpersonu sniegtā informācija.

Līdzīgi policija rīkojās arī piektdien.

“Mums jaunajiem cilvēkiem nav ticības, nav cerības. Te nav darba un pat, ja mēs tādu atrodam, ar to nepietiek normālai dzīvei,” ziņu aģentūrai AFP norādīja kāds 27 gadus vecs students.

Protestētāji iestājas pret augsto noziedzības līmeni, inflāciju un produktu trūkumu, kā arī vēlas, lai tiktu atbrīvoti aptuveni 100 aizturētie studenti un opozīcijas aktīvisti un izbeigtas policijas īstenotās represijas.

Vairāki desmiti aktīvistu sestdien protestēja arī ASV pie Venecuēlas vēstniecības Vašingtonā. Demonstrantu plakāti vēstīja: “SOS Venecuēla”, “Mēs sakām “nē” diktatūrai” un “Venecuēla nav viena”.

ASV valsts sekretārs Džons Kerijs pauda bažas par protestētāju arestiem Venecuēlā un aicināja visas konfliktējošās puses sadarboties, lai mazinātu spriedzi valstī.

Maduro, uzrunājot savus atbalstītājus, nemieros vainoja “fašistiskās kustības”, ko finansējot un vadot bijušais Kolumbijas prezidents Alvaro Uribe. Maduro uzskata viņu par ASV sabiedroto un Venecuēlas ienaidnieku.

Prezidents paziņoja, ka pret valdību vērstie protesti signalizē par sazvērestību, kas tiek plānota pret viņu, un solīja izmantot spēku neatļautu protestu novēršanai.

Maduro apsūdzējis opozīcijas līderi Leopoldo Lopesu demonstrāciju organizēšanā. Tiesa izdevusi viņa aresta orderi.

Šie protesti ir lielākais izaicinājums, ar kādu Maduro nācies saskarties, kopš stāšanās prezidenta amatā pēc valsts ilggadējā vadītāja Ugo Čavesa nāves pagājušajā gadā.

 

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Vēl viena komunisma citadele irst pa vīlēm. Studenti jau pārpārēm izbaudījuši saciālisma un marksistu
    piedāvātos jaukumus. Tagad Čavesa pēctecis viņus varēs nosaukt par bandītiem un ekstrēmistiem, kas tik ierasti komunistu leksikā un uzrīdīt drošības spēkus “kārtības” nodrošināšanai.

Draugiem Facebook Twitter Google+