Pasaulē
Citur

Venecuēlas armija sola aizsargāt valsts robežas0


Aizsardzības ministrs Vladimirs Padrino
Aizsardzības ministrs Vladimirs Padrino
Foto; LETA/AFP/Scanpix

Venecuēlas armija otrdien paziņoja, ka tā ir trauksmes gatavībā pret jebkādiem robežas pārkāpumiem.

Aizsardzības ministrs Vladimirs Padrino atkārtoti apliecināja armijas “neierobežoto pakļaušanos, subordināciju un lojalitāti” prezidentam Nikolasam Maduro.

Šāds armijas paziņojums sekojis pēc ASV prezidenta Donalda Trampa brīdinājuma Venecuēlas armijai, ka tā “zaudēs visu”, ja turpinās atbalstīt Maduro, kurš turpina turēties pie varas, neskatoties uz pieaugošo starptautisko spiedienu sarīkot jaunas vēlēšanas.

“Mēs vēlamies miermīlīgu varas nodošanu, taču atvērtas ir visas iespējas,” uzrunājot Floridas venecuēliešu kopienas pārstāvjus Maiami, norādīja Tramps.

Viņš piebilda, ka armijas komandieriem jāspēlē “izšķiroša loma”, lai gan līdz šim militārpersonas izrādījušas lojalitāti Maduro.

“Ja jūs izvēlēsieties šo ceļu (turpināt atbalstīt līdzšinējo autoritāro režīmu) jūs neatradīsiet nekur patvērumu, nekādu izeju un nekādu atkāpšanās ceļu. Jūs zaudēsiet visu,” brīdināja Baltā nama saimnieks.

Tramps arī nosodīja Maduro par starptautiskās humānās palīdzības kravu bloķēšanu.

Šobrīd vairāk nekā 200 tonnas pārtikas produktu, medikamentu un higiēnas preču, ko ziedojušas ASV un Puertoriko, iestrēgušas Kolumbijas pierobežas pilsētā Kukutā.

Paredzēts, ka otrdien no Maiami tiks nosūtītas jaunas humānās palīdzības kravas.

Maduro noliedz, ka valstī būtu sākusies humānā krīze, un paziņojis, ka humānā palīdzība esot tikai ASV militārās intervences priekšvēstnesis un devis rīkojumu armijai noslēgt Venecuēlas robežu.

Humānās palīdzības operācija uzsākta pēc opozīcijas līdera Huana Gvaido aicinājuma.

Gvaido, kas sevi pasludinājis par prezidenta pienākumu pagaidu izpildītāju, norādījis, ka 300 000 venecuēliešiem draud nāve pārtikas un medikamentu trūkuma dēļ.

ASV un vēl vairāk nekā 50 valstis jau atzinušas Gvaido par leģitīmu Venecuēlas valsts vadītāju.

Taču Maduro joprojām atbalsta tādas reģiona valstis kā Kuba, Bolīvija un Nikaragva, kur arī pie varas atrodas kreisi autoritārie režīmi. Atbalstu Venecuēlas līdzšinējam prezidentam pauž arī Krievija un Ķīna.

LA.lv