×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.6°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Trešdiena, 23. maijs, 2018
7. februāris, 2015
Drukāt

Venecuēlas līderis dod rīkojumu par privāta lielveikalu tīkla pārņemšanu (1)

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Venecuēlas prezidents Nikolass Maduro piektdien deva rīkojumu valdībai pārņemt privātu lielveikalu tīklu, apsūdzot kompāniju par pārtikas krājumu slēpšanu laikā, kad veikalos ir lielas rindas un valstī valda pārtikas trūkums.

Maduro neprecizēja, vai tāds lēmums nozīmē atsavināšanu, tomēr sacīja, ka valdības pārtikas sadales aģentūra PDVAL pārņems “visu šī tīkla, kas īstenoja karu pret iedzīvotājiem, darbību”.

Viņš nenosauca kompāniju, bet domājams, ka runa ir par lielveikalu tīklu “Dia a Dia”. Maduro, kurš paziņojumu publiskoja ar uzrunu valsts televīzijā, neteica, vai pasākums ir pagaidu vai pastāvīgs.

Lielveikalu tīkla darbības nodošana valdības kontrolē ir kreisi noskaņotā Venecuēlas līdera pēdējais mēģinājums iegrožot, kā viņš to nosauca, “ekonomisko karu”, kuru īsteno privātais sektors un opozīcija, lai destabilizētu situāciju recesijas skartajā valstī.

Maduro ir apsūdzējis uzņēmumus par preču krājumu slēpšanu, lai “sabiedrība būtu nokaitināta, ciestu”, kas vairotu neapmierinātību ar valdību.

Venecuēlas prezidents otrdien izvietoja karavīrus un valsts darbiniekus “Dia a Dia” veikalos, lai pārraudzītu produktu pārdošanu. Līdzīga iejaukšanās notika aptieku tīkla “Farmatodo” darbībā.

“Dia a Dia” direktors Manuels Moraless tika aizturēts un apsūdzēts par valsts ekonomikas “boikotu un destabilizāciju”. Šonedēļ aizturēti tika divi “Farmatodo” vadības pārstāvji.

Venecuēla pērn ieslīga recesijā, bet inflācija sasniedza 64%. Ekonomikas krīzi padziļina naftas cenas kritums pasaules tirgos, tādēļ Maduro ir jālemj par valdības izdevumu samazinājumu.

Pārtikas un medikamentu trūkums Venecuēlā šogad ir saasinājies, tādēļ rindas pēc šīm precēm ir lielākas nekā ierasts.

Maduro par Venecuēlas prezidentu tika ievēlēts 2013.gada aprīlī pēc tam, kad mēnesi iepriekš mira viņa priekštecis un skolotājs Ugo Čavess, kurš pie varas bija 14 gadu.

Būdams prezidents, Čavess atsavināja nacionālās un ārvalstu kompānijas dažādos ekonomikas sektoros. Tādu rīcību opozīcija vaino par privāto investīciju kritumu valstī.

Pagājušā gada sākumā valsti satricināja pret valdību vērstu protestu vilnis, tomēr Maduro izturēja spiedienu.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Venecuēlas prezidents Nikolass Maduro- lasi – Krievijas prezidents Vladimirs Putins – tālākās valsts problēmas tās pašas. Visapkārt ienaidnieki un tukši plaukti, cenas aug.

Draugiem Facebook Twitter Google+