×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.6°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Piektdiena, 25. maijs, 2018
31. marts, 2013
Drukāt

Venecuēlas pagaidu prezidents: opozīcija ir “Hitlera mantinieki”

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Venecuēlas pagaidu prezidents Nikolass Maduro (attēlā) sestdien, 30.martā, veltīja asus vārdus sava sāncenša Enrikes Kaprilesa atbalstītājiem, nodēvējot tos par “Hitlera mantiniekiem”.

Pēc Maduro teiktā, opozīcija ir “Hitlera mantinieki”, jo viņi izvērš neiecietības kampaņu, kritizējot Kubas mediķu klātbūtni Venecuēlā un izsakot nopēlumu vietējiem māksliniekiem, kas pauduši atbalstu Maduro.

Pēc ilggadējā Venecuēlas prezidenta Ugo Čavesa nāves 14.aprīlī izsludinātas vēlēšanas, kurās par valsts vadītāja amatu sacentīsies Kapriless, kuru Čavesam izdevās sakaut prezidenta vēlēšanās oktobrī, un Maduro, ko pats Čavess izraudzījās par savu mantinieku.

Neatkarīgā sabiedriskās domas izpētes uzņēmuma “Hinterlaces” veiktā aptauja liecina, ka par Maduro gatavi balsot 53% venecuēliešu, bet par Kaprilesu – 35%.

Priekšvēlēšanu kampaņa oficiāli sāksies 2.aprīlī, tomēr abi kandidāti jau tagad ķērušies pie atbalstītāju pulcēšanas. Kapriless Maudoro dēvē par lētu Čavesa klonu un Havanas marioneti.

Salīdzinot ar situāciju pāris nedēļas pirms Čavesa nāves, Maduro popularitāte ir augusi.

Kapriless – Mirandas pavalsts gubernators – oktobrī zaudēja Čavesam ar 11 procentpunktu starpību, kas Venecuēlas opozīcijai tomēr bija visu laiku labākais rezultāts.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+