×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.7°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
19. jūnijs, 2013
Drukāt

Ventā ielēkusī sieviete bijusi depresijā un bez darba

LETALETA

Traģisks gadījums noticis Ventspilī – naktī glābēji saņēma informāciju par sievieti, kas no tilts ielēkusi Ventas upē kopā ar diviem maziem bērniem. Sieviete izglābta, bet bērni – divus un trīs gadus veci – ir noslīkuši. Sieviete bijusi depresijā un vairākkārt vērsusies sociālajā dienestā pēc palīdzības saistībā ar situāciju ģimenē, aģentūru LETA informēja Ventspils Sociālā dienesta vadītāja Dace Kaņepe.

Kā informēja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestā (VUGD), izsaukums saņemts pulksten 2.47. Sīkākus notikušā apstākļus skaidro Valsts policija. Pirmie notikuma vietā ieradušies Ventspils pašvaldības policija. Viņi arī esot izglābuši sievieti, norādīja dienestā.

Ventspils pašvaldības policijas priekšnieks Jānis Arājs aģentūrai BNS sacīja, ka pašvaldības policija saņēmusi zvanu no robežsardzes Krasta apsardzes, ka Ventā “it kā balss sauc pēc palīdzības”. Pašvaldības policija nekavējoties izbraukusi, lai konstatētu negadījuma vietu. Nelaime notikusi pie Apvedtilta. “Bija migla, naktī ir ļoti laba dzirdamība, Jūras spēku kuģi ir netālu no tilta,” piebilda Arājs.

Uz Sociālo dienestu sievieti 7. jūnijā pirmo reizi atvedusi draudzene. Sieviete bijusi depresijā un krīzes situācijā saistībā ar situāciju ģimenē – nesen oficiāli šķirta viņas laulība, bet faktiski kopdzīve ar vīru izjukusi jau agrāk. Laika periodā, kamēr sieviete bijusi bērna kopšanas atvaļinājumā – no 2011.gada augusta līdz 2013.gada janvārim – viņai bija piešķirts trūcīgās personas statuss. Šī gada februārī sieviete atsākusi strādāt, līdz ar to zaudējusi trūcīgās personas statusu. Tiesa, šī gada aprīlī viņa pārtraukusi darba attiecības. Kaņepes rīcībā nav informācijas, kas bijis par iemeslu darba attiecību pārtraukšanai.

Jūnijā sieviete sociālajā dienestā bijusi vairākas reizes. Pēdējā reizē, 14.jūnijā, viņa teikusi, ka nu jau jūtoties daudz labāk, par ko liecinājis arī viņas izskats. “Grūti pateikt, kas ir noticis šo dienu laikā,” atzina Kaņepe.

Sievietei piedāvāta psihologa palīdzība, bet viņa no tās atteikusies, taču piekritusi pieteikties kursos Nodarbinātības valsts aģentūrā (NVA). Kaņepes rīcībā ir informācija, ka vēl vakar un aizvakar sieviete bijusi uz NVA kursiem. Tāpat sieviete piekritusi vest bērnus uz dienas centru.

Sievietes vecāki dzīvo Ventspilī, bet Kaņepes rīcībā neesot informācijas, vai un cik lielu atbalstu viņi varējuši sniegt krīzes situācijā nonākušajai meitai. Kā informēja Kaņepe, gluži bez ienākumiem ģimene nav bijusi – māte saņēmusi gan bērna kopšanas pabalstus, gan uzturlīdzekļus no uzturlīdzekļu garantiju fonda.

Sieviete ievietota Ziemeļkurzemes reģionālās slimnīcas reanimācijas nodaļā veselības stāvokļa novērošanai, aģentūru LETA informēja slimnīcas galvenā ārsta vietnieks Olafs Ķeņģis. Pēc Ķeņģa teiktā, sievietes vitāli svarīgie veselības rādītāji ir normas robežās un atrašanās reanimācijas nodaļā nav nepieciešama, tādēļ pēc konsultācijām ar psihiatru un policiju tiks lemts par turpmāko medicīniskās palīdzības sniegšanu sievietei. Paciente slimnīcā uzvedas mierīgi un guļ, piebilda Ķeņģis.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+