Mobilā versija
+3.0°C
Līvija, Līva, Andra
Svētdiena, 26. februāris, 2017
20. augusts, 2014
Drukāt

“Ventamonjaks” 100% kapitāldaļu iegādājas “Despina Capital”; darījumu vērtēs KP

Foto-ShutterstockFoto-Shutterstock

Konkurences padome (KP) saņēmusi Ventspils ostas ķīmisko kravu un naftas produktu termināļa “Ventamonjaks”, Krievijas ķīmijas kompānijas “Uralhim” meitasuzņēmuma Kiprā “Uralchem Freight Limited” un uzņēmuma “Halcyon Capital” apvienošanās ziņojumu, informēja KP.

Datubāzes “Lursoft” informācija liecina, ka par “Ventamonjaks” vienīgo īpašnieku 18.augustā kļuvis uzņēmums “Despina Capital”, kas savukārt uz pusēm pieder “Uralchem Freight Limited” un “Halcyon Capital”.

“Lursoft” informācija liecina, ka “Halcyon Capital” reģistrēts šā gada 5.februārī un tā pamatkapitāls ir 36 tūkstoši eiro. “Halcyon Capital” ir akciju sabiedrība un tai nav obligāti jānorāda kompānijas īpašnieki.

“Ventamonjaks” līdz šim piederēja Šveicē reģistrētai kompānijai “Transmar Holding”, taču tā “Ventamonjaks” līdz šā gada aprīlim bija akciju sabiedrība, tai precīza akcionāru saraksta iesniegšana Uzņēmumu reģistrā nebija obligāta, un šī informācija var būt neprecīza.

KP norādīja, ka lēmums par apvienošanās atļaušanu vai aizliegšanu konkurences uzraugiem jāpieņem viena mēneša laikā no ziņojuma saņemšanas dienas, taču termiņš var tikt pagarināts līdz četriem mēnešiem.

KP atļauja apvienošanās darījumiem nepieciešama, ja apvienošanās dalībnieku kopējais apgrozījums iepriekšējā finanšu gadā ir bijis ne mazāks par 35 572 000 eiro vai apvienošanās dalībnieku kopējā tirgus daļa konkrētajā tirgū pārsniedz 40%.

KP arī atgādina, ka valstiska lielo apvienošanās darījumu kontrole nepieciešama, lai nepieļautu būtisku konkurences samazināšanos uzņēmumu apvienošanās rezultātā. Tādējādi tiek saglabāts konkurences dzinējspēks, kas nepieļauj nepamatotu cenu pieaugumu, veicina izvēles un kvalitātes kāpumu, kā arī tautsaimniecības izaugsmi kopumā.

Kompānijā “Ventamonjaks” aģentūrai BNS norādīja, ka pagaidām birojā neesot neviena no uzņēmuma vadības, kas varētu sniegt komentāru par īpašnieku maiņu. Komentāru, iespējams, varēs dabūt pirmdien, 25.augustā.

2013.gadā “Ventamonjaka” apgrozījums bija 3,788 miljoni eiro, bet kompānijas zaudējumi sasniedza 510 tūkstošus eiro.

“Ventamonjaks” ir viens no lielākajiem Baltijas jūras ķīmisko kravu pārkraušanas termināļiem, tas nodarbojas ar amonjaka, šķidro ķīmisko un naftas produktu glabāšanu, pārstrādi, transportēšanu un eksportu.

Pievienot komentāru

Slimība pārvarēta, atveseļojamies. ES vērtē Latvijas ekonomiku (4)Latvija pēdējos gados pieredzējusi vāju ekonomikas izaugsmi, ekonomiskās nenoteiktības un ES fondu krituma dēļ, bet īstermiņa prognozes ir pozitīvākas, teikts Eiropas Komisijas vērtējumā par finansiālo, ekonomisko un sociālo situāciju dalībvalstīs.
Putnu gripas dēļ Vītiņu pagastā saimnieki bažījas par cāļiem (1)Visām vistām un zosīm jāiztur trīs mēnešu ieslodzījums
Cenas noteic turīgākie: Zemgalē un Latgalē zeme dārgāka (1)Lauksaimniecībā izmantojamai zemei cenas noteic turīgākie zemnieki
Pasaulē
Pieaug saražotā siera un biezpiena apjoms; mocarellai - uzvaras gājiensSaskaņā ar provizoriskajām aplēsēm, pērn Latvijā saražotas 41 500 tonnas siera un biezpiena, kas ir 7,5% pieaugums salīdzinājumā ar 38 600 tonnām
Draugiem Facebook Twitter Google+