×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.5°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
3. decembris, 2014
Drukāt

Ventspilī aktivizējušies viltus sociālie darbinieki

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Ventspils pilsētas Sociālais dienests no iedzīvotājiem saņēmis informāciju, ka pēdējo divu nedēļu laikā Pārventā aktivizējušies krāpnieki – sieviete un vīrietis, kuri uzdodas par sociālajiem darbiniekiem, aģentūru BNS informēja pašvaldības Sociālā dienesta vadītāja Dace Kaņepe.

Viņa norādīja, ka sociālais darbinieks klientu mājās apmeklē tikai pēc tam, kad iepriekš ir sazinājies un vienojies par iespējamo apmeklējuma laiku. Tikai īpašos gadījumos sociālais darbinieks var doties pie klienta bez iepriekšēja brīdinājuma, pamatojoties uz policijas vai bāriņtiesas pausto informāciju, lai noskaidrotu vai tā ir patiesa, kā arī lai sniegtu nepieciešamo sociālo palīdzību.

“Iedzīvotājiem jāpievērš uzmanība, ka apmeklējot klientu dzīvesvietā, sociālie darbinieki ir ģērbti īpaši atpazīstamā jakā ar uzrakstu “Sociālais dienests”. Sociālajam darbiniekam, veicot apsekošanu dzīvesvietā, jāuzrāda dienesta apliecība ar fotogrāfiju, kurā minēts iestādes nosaukums, sociālā darbinieka vārds, uzvārds un personas kods,” skaidroja Kaņepe.

Tā kā šomēnes ir uzsākta Ziemassvētku pabalsta izmaksa, Sociālais dienests aicina iedzīvotājus būt īpaši piesardzīgiem. Sociālā dienesta darbinieks pabalstu mājās piegādā tikai tiem pensionāriem un personām ar invaliditāti, kuriem ir pārvietošanās grūtības un kuri pabalsta piegādi mājās Sociālajā dienestā ir pieteikuši jau iepriekš.

“Ja pie iedzīvotājiem mājās mēģina iekļūt kāds, kurš apgalvo, ka ir sociālais darbinieks, bet nevar uzrādīt darba apliecību un par savu ierašanos nav informējis iepriekš, lūdzam neuzticēties šai personai un neielaist savā mājoklī,” piebilda Kaņepe.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+