Dabā
Medības

Ventspilī ap Būšnieku ezeru izšaus savairojošos jūras kraukļus1


Ilustratīvs foto.
Ilustratīvs foto.
Foto – LETA/Zane Bitere

Ūdens putnu medību sezonā, līdz novembra beigām, Ventspilī, Būšnieku ezera apkārtnē un pie Ventas notiks savairojošos jūras kraukļu izšaušana, aģentūru LETA informēja Ventspils komunālās pārvaldes sabiedrisko attiecību speciāliste Līga Zute.

Jūras krauklis ir maza auguma putns, ar garu asti. Tas ir melnas krāsas ar dzelteniem plankumiem pazodē, rīkles daļā.

Pašvaldības iestādē skaidroja, ka jūras kraukļi jeb kormorāni nodara lielu kaitējumu un zaudējumus, Būšnieku ezerā izēdot zivis. Tāpat putnu apmešanās vietā no spēcīgāk izdalītām skābēm iet bojā apkārtnes koki. Putni uzrodas īsi pirms aizlidošanas migrācijas laikā – septembrī. Tie neilgā laika sprīdī izķer un traumē lielu daudzumu ezerā mītošu zivju un uzturas ezera apkārtnē.

“Gan Būšnieku ezeru iecienījušie makšķernieki, gan arī Staldzenes iedzīvotāji ir izteikuši lūgumu un aicinājuši Ventspils pašvaldību rīkoties, lai ar šiem putniem cīnītos,” apgalvoja Zute.

Izskatot jautājumu Ventspils pilsētas domes Medību koordinācijas komisijas sēdē, tiekoties dažāda līmeņa speciālistiem un medniekiem, tika pārrunāta iespēja apkarot kormorānus, saņemot attiecīgu atļauju Dabas aizsardzības pārvaldē (DAP), veicot ierobežojošos pasākumu ūdens putnu medību laikā. Speciāla atļauja no DAP ir saņemta, un plānots piesaistīt profesionālus medniekus, kuri centīsies ar ezera postītājiem cīnīties.

Komunālā pārvalde cer uz iedzīvotāju sapratni. Par konkrētu jūras kraukļu medību laiku plānots informēt atsevišķi.

Saistītie raksti
LA.lv