Latvijā
Novados

Ventspilī atklās restaurēto pieminekli Jūrniekiem un zvejniekiem0

Šodien plkst.11 Ventspilī, Jūras svētkos atklās restaurēto pieminekli Jūrniekiem un zvejniekiem, informēja pašvaldības “Komunālās pārvaldes” sabiedrisko attiecību speciāliste Līga Zute.

Jau ziņots, ka restaurācijas pamatuzdevums bija atjaunot pieminekļa vizuālo un tehnisko stāvokli, kā arī novērst turpmāku bojājumu veidošanos. Tika veikta granīta virsmas attīrīšana, bojāto šuvju nomaiņa, zudušo un bojāto akmens daļu pieveidošana un protezēšana, atsevišķu būvelementu nostiprināšana un deformāciju izlabošana, akmens virsmu apstrāde ar hidrofobu aizsargpārklājumu un metāla daļu konservāciju.

Restaurācijas būvdarbus veica SIA “Tikem”. Kopējās restaurācijas izmaksas ir 12 400 eiro.

Ostas ielas rietumu gala piemiņas vieta veltīta visiem jūrniekiem un zvejniekiem, kuru atdusas vieta ir jūras dzelme. Laukakmeņu kompozīcija tika uzstādīta 1938.gadā, pieminekļa idejas autors ir Ventspils ostas kapteinis Vilis Ābelnieks. Šis piemineklis tiek uzskatīts par vecāko pieminekli Ventspilī.

Pieminekļa centrā atrodas trīs metrus augsts laukakmens, kurā iestrādāta pulēta granīta plāksne ar tekstu “Jūrniekiem un zvejniekiem, kuru kaps – jūras dzelmē”. Pieminekļa ansamblis risināts centrālā apļveida kompozīcijā ar vienu galveno uzeju piemiņas rituāliem.

LA.lv