×
Mobilā versija
+10°C
Vēsma, Fanija
Ceturtdiena, 19. aprīlis, 2018
2. jūlijs, 2012
Drukāt

Ventspilī atklāta «Govju parāde»

Foto - LETAFoto - LETA

Sestdien Ventspilī atklāts publiskais mākslas pasākums “Govju parāde Ventspils 2012”, kurā kopumā apskatāmi 24 eksponāti – mākslinieku apgleznotas govju skulptūras.
 “Pirms desmit gadiem mēs bijām pirmie Austrum-eiropā, kas rīkoja tik vērienīgu mākslas un mecenātisma projektu kā “Govju parāde”.

Šogad nolēmām atzīmēt šo jubileju. Govju parāde atbilst mūsu mārketinga stratēģijai – Ventspils ir valsts valstī. Mums ir sava laika zona, nauda, valoda, himna, savs zīmols un karogs, un mums ir savas gotiņas, kādu nav nekur citur. Mēs lepojamies ar ventspilniekiem, un ventspilnieki lepojas ar savu pilsētu,” atklājot “Govju parādi”, teica Ventspils mērs Aivars Lembergs.

Stikla šķiedras govis apgleznojuši ne vien mākslinieki no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, bet arī Azerbaidžānas.

Azerbaidžānas māk-slinieks Museibs Amirovs izveidojis “Govju parādes” eksponātu “Granātu govs”. “Granātabols ir viens no Azerbaidžānas simboliem –tas liecina par ģimenes un visas tautas labklājību. Mums pat katru gadu rudenī notiek granātāboliem veltīti svētki. Tā ir daļa no mūsu kultūras,” skaidroja Amirovs.

Savukārt tērpu maksliniece Elita Patmalniece izveidojusi eksponātu “Sievišķīgā govs”. “Mana govs ir krāsaina – tā ir vasara un prieks. Visiem māksliniekiem šajā “Govju parādē” ir konceptuāli spēcīgi darbi. Man jo sevišķi patīk Annas Heinrihsones un Aigara Bikšes gotiņas,” atzina Patmalniece.

 

Atbilstoši mākslinieka radošajam skatījumam “Govju parādes” gotiņas ir gan apzeltītas, gan noklātas oļiem, krāšņi izgaismotas un pārvērstas par monumentāliem tēlniecības darbiem, kas izdaiļos Ventspils pilsētu gan dienā, gan vakara un nakts stundā.

 

Visiem ir iespēja nobalsot par savu mīļāko “Govju parādes” eksponātu.

Visi 24 “Govju parādes” eksponāti Ventspilī būs apskatāmi līdz oktobrim, kad tos pārdos izsolē. Izsolē savāktā naudas summa tiks ziedota labdarībai. Par iegūto naudas summu plānots ierīkot rotaļu laukumu Ventspils bērnunama “Selga” audzēkņiem.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+